Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Karlštejn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Malý Rohozec, Karlštejn

    Ekstrakt nieznany, alk. 5,1 % obj.
    Wykrój etykiety, kształt czteropaka i butelki, moc wskazują na to, że może to być to samo co Chotěboř Prémium světlý ležák.
    Piwo kupione na zamku Karlštejn.
    Zapach: słód, chmiel aromatyczny, przez chwilę marmolada wieloowocowa z goryczką chmielowo-żywiczną (niemal jak w ale, ładny wątek), trochę żelazistości.
    Piana leciutko kremowa w kolorze, średnio wysoka, średnio trwała, niewiele zostawiająca. Gaz słuszny.
    Kolor ciemnego złota.
    Smak pilsnerowy. Konkretnie chmielowy, goryczkowy na solidnej słodowej podbudowie. Długi, mocny chmielowy posmak.
    Dobry, solidny pilzner.
    Attached Files
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    To piwo ma wprawdzie 5% alkoholu, ale może to dobry trop i to Twoje też robi Rohozec?

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      To piwo ma wprawdzie 5% alkoholu, ale może to dobry trop i to Twoje też robi Rohozec?
      W zeszłym roku to piwo pochodziło z Małego Rohozca /Skalak/,
      ale obecny kształt butelki raczej wyklucza ten browar

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Chyba nadal pochodzi z tego browaru.
        Mamy tutaj dość swieży wpis z ratebeer, do tego wpis Czecha.
        Last edited by wpadzio; 05-12-2011, 12:12.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Może kod kreskowy by pomógł? Rohozec zaczyna się od 859 4011...

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Sprawdzę w domu swój egzemplarz, nabyty we wrześniu.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Po pierwsze ratebeer ma mętne pojęcie o tym co się dzieje w naszej części Universum.
              Po drugie mój egzemplarz nie miał kodu paskowego.
              Dalej - na pewno nie było to to http://www.2008.cz/dobry-pivo/ polotmavé pivo.
              Parę tygodni po zdegustowaniu Karlštejna piłem Chotěboř Prémium světlý ležák (nie mogłem z Karlštejnem czekać, bo by mi się przeterminował) i miałem takie same wrażenia organoleptyczne jak przy degustowania Karlštejna.
              Taki np. Skalák Světlý Ležák Premium 12° to zupełnie inny smak.
              Ergo: mam wrażenie graniczące pewnością, że opisywany Karlštejn to to samo co Chotěboř Prémium světlý ležák. Brakuje tylko kropki nad i - potwierdzenia z wiarygodnego źródła. Ja np. nie mogę znaleźć wyszukiwarki na stronie http://pivovary.info

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Jak się okazało mój też jednak nie posiadał kodu. Mimo wszystko mnie to nie dziwi, jako że piwo to sprzedawane jest chyba tylko w okolicach zamku ze stoisk i sklepików dla turystów. No chyba, że się mylę, aczkolwiek nie widziałem go w jakimś większym sklepie w okolicach Pragi i w samym mieście.

                Co do ratebeer, nie utożsamiałbym go z jakimś jednym organizmem posiadającym wiedzę absolutną lub też nie. To, że powstał za ocenanem i w dużej mierze skupia tamtejszych użytkowników nie oznacza, że oceniający z naszej części Europy mają mniejszą wiedzę o tutejszych rynkach. Czech piszący o piwie czeskim może być dla mnie tak samo wiarygodny jak mieszkaniec RPA piszący o wyrobach południowoafrykańskich, czy nasz Pendragon próbujący poskładać do kupy info o polskich piwach.
                Last edited by wpadzio; 06-12-2011, 10:20.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎