Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Staropramen Nefiltrovaný

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Fala
    Senior
    • 07-2004
    • 671

    #16
    Chyba już znalazłem nieco bliżej ...
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emako Wyświetlenie odpowiedzi
    Nowa dostawa piw z Czech i Słowacji:

    ...
    Staropramen Niefiltrowany
    ...


    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
    Admin ma zawsze rację

    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #17
      Jakieś dziwne to piwo. W pierwszej chwili denerwujący posmak tego co nazywam "potem spod pachy NRD-owskiej sportsmenki", więc bardzo nieprzyjemne, na szczęście po chwili już tego nie czuję. Posmaku zielonej butelki nie ma, za to plus. Witem toto nie jest, faktycznie bardziej Keller, ale inny niż te niemieckie, które piłem. Generalnie dziwno-nijakie. Może faktycznie latem smakowałoby lepiej. Kupiłem dwie butelki po 13,90 Kc w Cieszyńskiej Billi. Jakoś tam dam radę to wypić, bez większej przyjemności, ale i bez skrzywienia.
      Last edited by Pendragon; 23-10-2011, 20:05.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #18
        Wersja beczkowa pita w lokalu firmowym w Moscie. Sprzedawane wyłącznie w pojemności 500 ml

        Na początku zaskakuje potężna mętność tego piwa i dość jasny kolor. Pamiętam, że niefiltrowany Staráč dostępny kilka lat temu w browarze był ciemnobursztynowy.
        Piana dość drobna, ale zbyt szybko opada.
        Zapach leżakowni.
        Pierwszy łyk i od razu czuję się niedoleżakowanie. I jeszcze charakterystyczny posmak, który zidentyfikowałem jak bliżej przyjrzałem się napisowi na kuflu - to piwo ma pszenicę!
        Czyli klasycznie niedoleżakowane pszeniczne o fatalnym płaskim i tekturowym posmaku, których sporo można spróbować w rodzimych mini.

        Mało przyjemne doświadczenie, ale trzeba było się upewnić, że u Staráča niewiele się zmieniło
        Attached Files
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #19
          Dla mnie piwko niczego sobie. Ciemnożółty, lekko wpadający w pomarańcz kolor, mętne. Piana gęsta i w miarę trwała. Zapach z nutami drożdżowymi. Smak: słodkawo-kwaskowe posmaki z goryczką w tle. Kapselek do kolekcji.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #20
            Piana imponująca, rozbudowana, utworzyła nad piwem pokaźną czapę, ale nietrwała. Smakowo nie jest to napewno wittbier ale dodanie słodu pszenicznego dało temu piwu wyraźny owocowy, cytrusowy posmak do którego dochodzi lekki chmiel nie zalegający jednak na podniebieniu. Mam z tym piwem dylemat : ani rybka, ani pipka, ani wittbier, ani lezak. Piwo jest bardzo "przyjemne" w piciu i wydaje mi się, że idealnie orzeźwiałoby w letnie popołudnie na skwierczącym słońcu. Warte spróbowania i z pewnością powtórzę je przy wymienionych wyżej okolicznościach termalno - przyrodniczych

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #21
              Świetna piana - bardzo gęsta, obfita i trwała.
              Kolor jakby z idealnej pszenicy - całkowicie mętny, z odcieniami pomarańczowymi.
              Zapach kwaskowy, świeży i orzeźwiający.
              Smak przywodzi na myśl wiele ciekawych skojarzeń. Jest kwaskowo, jest słodko. Całokształtu dopełnia intensywna kolendra.

              Dziwne piwo i trudne do sklasyfikowania, niemniej pije się bardzo dobrze i smakuje nieźle. Spodziweałem się czegoś znacznie gorszego.

              Daję mocną 4 z niemal pewnym powrotem w lato.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #22
                Pite na budowie z butelki więc nie będzie fachowych ocen. Po otwarciu i zassaniu nosem zapachu z butelki wydobywa się potężny zapach skuna. Skun skuna skunem pogania. W smaku nijakie.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pite na budowie z butelki więc nie będzie fachowych ocen. Po otwarciu i zassaniu nosem zapachu z butelki wydobywa się potężny zapach skuna. Skun skuna skunem pogania. W smaku nijakie.
                  Może Twoja butelka spędziła zbyt dużo czasu na słońcu U mnie skunksa na szczęście nie było.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może Twoja butelka spędziła zbyt dużo czasu na słońcu U mnie skunksa na szczęście nie było.
                    Coś mi się wydaje, że nie o skunksa koledze wyżej chodziło. ;- )
                    Ot częste skojarzenie w przypadku piw z zielonej butelki.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                      Coś mi się wydaje, że nie o skunksa koledze wyżej chodziło. ;- )
                      Ot częste skojarzenie w przypadku piw z zielonej butelki.
                      Skąd ty to możesz wiedzieć?

                      Jeżeli napisałem, że waliło skunem to tak było. Nie doszukuj się drugiego dna. Nawet mój kumpel, który ma upośledzony węch i mało zapachów rozróżnia odrazu wyczuł ten zapach.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Skąd ty to możesz wiedzieć?

                        Jeżeli napisałem, że waliło skunem to tak było. Nie doszukuj się drugiego dna. Nawet mój kumpel, który ma upośledzony węch i mało zapachów rozróżnia odrazu wyczuł ten zapach.
                        Zabrakło mi litery "s", więc myślałem ,że chodziło Ci o zielsko.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #27
                          Chodzi o 3metylo-2butan-tiol efekt nasłonecznienia. Zapach skunksa, w małych ilościach może się kojarzyć w konopiami indyjskimi ale nie w tym wypadku. Teraz lepiej?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chodzi o 3metylo-2butan-tiol efekt nasłonecznienia. Zapach skunksa, w małych ilościach może się kojarzyć w konopiami indyjskimi ale nie w tym wypadku. Teraz lepiej?
                            Wdech-wydech.
                            Po prostu jak piszesz, że coś zalatuje skunem to skąd mam wiedzieć ,że chodzi Ci o skunksa?

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #29
                              barwa: pomarańczowo-złota
                              piana: ładna, długo się utrzymuje, gęsta, drobnopęcherzykowa, ładnie lepi się na szkle. Obecna praktycznie do ostatniego łyka
                              zapach: silnie chmielowy i słodowy (pszenicy ani owoców tu nie czuję)
                              smak: słodowy lekko brudny, może to kolendra, z lekką goryczką. Pszenicy w smaku też jakoś nie wyczułem. Właściwie smakuje jak dobry niefiltrowany lager. Jabłek też nie wyczułem. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego, wyszło dość tradycyjnie ale i smacznie. Zdecydowanie bliżej temu piwu do Kellera niż do Wita. Smaczne
                              LP

                              Comment

                              • karol1000
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 1823

                                #30
                                jeszcze fotka
                                Attached Files
                                LP

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎