Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalák Malina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Malý Rohozec, Skalák Malina

    alk. 5%
    Piwo kupione w Dobrym Wyborze w Katowicach za 2,99zł

    Czescy bracia pozazdrościli naszym browarom wybornych trunków zwanych piwami aromatyzowanymi, które zalały nasz rynek od Tatr po Bałtyk. Postanowili nie być gorsi i swojego pysznego Skalaka skalali sokiem malinowym.

    Kolor: Ciemna, wiśniowa czerwień, klarowny, cieszy oko.
    Piana: Dosyć wysoka, trwała, zostawia ladne krzaczki na szklance.
    Zapach: Zalatujący sztucznością aromat malinowy, ale akcenty piwne równiez obecne - słód i w oddali chmiel.
    Smak: Malina niestety wali sztucznością, jest na pierwszym planie, ale bardzo szybko przechodzi w skalakowe akcenty - wyraźnie wyczuwalna chlebowość i mocna chmielowa goryczka na końcu. Malina na szczęście nie dominuje, piwo nie jest ani troche słodkie i w sumie poza pierwszym momentem wlania piwa w usta, w którym wyraźnie czuć aromat malinowy, przeważa smak Skalaka, niestety zepsutego sokiem.
    Opakowanie: W skalakowej konwencji z malym dodatkiem - dziewczynką trzymajacą herb browaru (wyraźne wskazanie do kogo adresowane jest to piwo). Na kontrze info także po polsku.
    Skład: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, ekstrakt chmielowy i isoekstrakt, karmel, aromat malinowy, antyoksydant kwas askorbinowy, barwnik azorubin, słodzone sacharyną, konserwant sorbinian potasu.

    Szkoda, że tak dobre piwo zostało tak zepsute, z drugiej jednak strony jest to najlepsze piwo malinowe jakie piłem. Wolę jednak zwyklego Skalaka bez udziwnień.

    Poniżej foto. Przepraszam za jakość - aparat nie mój i dosyć stary. Zrobiłem co mogłem, żeby to jakoś wyglądalo
    Attached Files
    Last edited by wrednyhawran; 25-10-2011, 17:39.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Piłem to piwo w wersji lanej podczas wrocławskiej Europy na widelcu w czerwcu. Powiem tak: ten Skalak jest skalany smak bardzo chemiczny, w pewnym momencie poczułem się jakbym pił Tyskwca z sokiem. Nie polecam - szkoda nerwów.

    Comment

    • Hedin
      Senior
      • 02-2011
      • 370

      #3
      Kupiłem niedawno z ciekawości, by sprawdzić, jak smakują czeskie piwa z sokiem. Jeszcze nie piłem polskiego, które byłoby dobre, co jedno to gorszy słodki szajs.
      Skalak zaskoczył mnie tym, że ani nie jest słodki, a goryczka chyba jeszcze mocniejsza niż w klasycznym Skalaku 12. Faktycznie sok jest mocno chemiczny, ale przynajmniej nie wali po zębach słodzikiem, jak to bywa w przypadku polskich piw. To raczej polskie browary mogą pozazdrościć Czechom piwa aromatyzowanego.
      Jako że nie lubię tego typu piw, to piwo zaliczam do wyjątkowo pijalnych.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Zapach nawet przyjemny, oczywiście malinowy - zwiastuje słodką "oranżadkę", a tu dostajemy porcję solidnej goryczki i słabo wyczuwalny malinowy aromat. Alkohol - 5% . Niestety potwierdzam odczucia przedmówców - wyczuwalny "mydlany" - chemiczny i trochę drażniący posmak. Jak głoszą napisy na kontretykiecie dodano kwasu askorbinowego, antyoksydantów, barwników, słodzika ... uffff . Moim zdaniem eksperyment trochę nieudany, zdecydowanie wolę pozostałe piwa z oferty Rohozca.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Skalák Malina

          Kolor: Malinowy, nieco zamglony.
          Piana: Lekko różowa, średniowysoka. Szybko się dziurawi i opada do ochronnej warstwy, dość mocno brudząc szkło.
          Zapach: Intensywny, słodki, malinowy. W miarę naturalny i nawet przyjemny. Po ogrzaniu trochę kwaskowy.
          Smak: Tu już gorzej. Początek, lekko malinowy, delikatnie kwaskowy. Nie jest co prawda słodki, ale czuć sztuczność. Później dociera średnio mocna goryczka, trochę nieprzyjemna w finiszu. Po ogrzaniu trochę chlebowych i piwnicznych smaczków. Ogólnie słabo i do tego nie jest dobrze zharmonizowane.
          Wysycenie: Średnie.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            barwa: ciemne złoto-brąz
            piana: gęsta i wysoka czapa, grube pęcherze, lekko brudzi szkło, trwała!
            zapach: silnie malinowy, a z maliną lekko wyczuwalny słód
            smak: maliny dużo mniej niż w zapachu, słodu sporo, malinowe nutki delikatne i stonowane, potem gorzka i silna goryczka. Na końcu w ustach pozostaje malinowy przyjemny posmak. Po ogrzaniu jakoś coraz mniej czuję malinę a coraz bardziej słody. Smaczne piwo, do spróbowania jako ciekawostka
            Attached Files
            LP

            Comment

            • babka_zielarka
              Junior
              • 07-2012
              • 12

              #7
              Mam wrażenie, że Wasze babcie nie robiły nigdy soków malinowych. Właśnie piję to piwko i pachnie prześlicznie późnymi, jesiennymi malinami (bo te mają najbardziej intensywny zapach), przypomina mi babcine przetwory, choć w miarę ogrzewania zapach staje się mniej malinowy, a bardziej chlebowy. Wybitne nie jest, ale smaczne.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #8
                Atutem tego piwa jest wyraźny goryczkowy posmak maliny choć zapach sugeruje słodycz.
                Piwo ma intensywny rubinowy kolor, jest zmętnione, z osadem na dnie butelki.
                Słabością jest nieco wyczuwalna sztuczność w smaku.
                Nie zalepia w żaden sposób tak jak Lwówek Malinowy z tej samej grupy cenowej.
                Od niedawna wg informacji na kontrze poprawiono recepturę.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎