Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hornbeer, Hophorn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Blackbeard
    Senior
    • 12-2011
    • 209

    Hornbeer, Hophorn

    Black IPA, 135 IBU.
    Ekstrakt: nie podano. Alkohol: 9,3%.

    Kolor: Niezmiernie ciemny brąz, pod silnym światłem widoczne delikatne zmętnienie.
    Piana: Ciemnobeżowa, niemal wyłącznie drobnopęcherzykowa. Nie urzeka obfitością, lecz niewielki kożuszek pozostaje do końca degustacji.
    Zapach: Intensywny, zdominowany przez iglaki, żywicę i cytrusy, które dopiero po dłuższej chwili dopuszczają do głosu palone słody, kawę i karmel.
    Smak: Zaczyna się bardzo słodko od miodu i karmelu, do których po chwili dochodzi likier kawowy. Taki stan rzeczy nie trwa jednak zbyt długo, gdyż kubki smakowe atakuje przepotężna paloność, po której częściowym osłabnięciu daje się wyczuć gorzką czekoladę i szczyptę chmielu. Arcyprzyjemny i nadzwyczaj długi finisz składa się z palonych słodów i gorzkiej czekolady, osnutych przez iglaki i żywicę. Alkohol w smaku jest kompletnie niewyczuwalny, natomiast piwo bardzo rozgrzewa - twarz mam całą czerwoną.
    Wysycenie: Niskie.
    Opakowanie: Butelka o pojemności 0,5 l, kapsel goły.
    Uwagi: Przepyszne piwo.
    Mors ultima linea rerum.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Dobre piwo:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 14-01-2016, 20:34.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎