Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amager, Game of Arms

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Amager, Game of Arms

    Game of Arms to owoc współpracy duńskiego mikrusa z amerykańskim kraftowcem Cigar City z Tampa na Florydzie. Uwarzyli wspólnie imperialnego portera z lukrecją. Piwo ma 8,2% alkoholu, a do chmielenia wykorzystano odmiany Columbus, Vanguard i Centennial.

    Barwa najczarniejszego brązu. Przy nalewaniu połyskuję głęboką miedzią.
    Beżowa piana o zróżnicowanej teksturze. Po kilku minutach wysoka obrączka wokół szkła oraz dziurawe naśnieżenie na powierzchni.
    Bogaty aromat złożony z nut ciemnych słodów, czekolady, rzeczonej lukrecji, lekkiej słodyczy owocowej, kawy zbożowej.
    W smaku jest podobnie ciemno po stronie słodowej. Lukrecja bardzo wyraźna. Gorzka czekolada, palone klimaty. Dodatkowo nieco gryzące odcienie alkoholowe. Z drugiej strony mamy słodkie, owocowe posmaki, które dosyć wyraźnie kontrują profil smakowy. Generalnie jest jednak bardzo treściwie, a długa smuga goryczki pozostaje długo w ustach.
    Nagazowanie niewielkie, słabo odczuwalne.
    Butelka 500ml z kolejną interesującą etykietą, na której dwa pokraki symbolizujące dwa browary, które utworzyły to piwo, w siłce na rękę. Kapsel standardowy, amagerowy.

    Piwo, nie pozostawiające obojętnym. Piwo z charakterem, treściwe, o interesującym profilu smakowo-zapachowym. Jednocześnie piwo mocne, o nieco zbyt wyraźnie wyczuwalnym alkoholu. Nie na każda okazję i nie każdemu przypadnie do gustu. Ja dla mnie 8 w skali 1-10 z zastrzeżeniami.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎