Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Ceres Strong Ale Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Royal Unibrew, Ceres Strong Ale Export

    Butelka 0,33 litra ciemno-zielona, alkohol 7,7 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - chmielowo-słodowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - chmielowy mocny, lekki słód, średnio słodkie, średnia goryczka, % wyczuwalne co niestety ciut psuje ogólne dobre wrażenie
    Wypijalne. Z piwami typu ale - niewiele wspólnego

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1698 - moje 892 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Strong Ale Export:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Chyba zacznę chodzić do sklepów piwnych z laptopem w ręku, żeby na bieżąco sprawdzać forum. Wydałem 11,5 zł na to coś, co obok ale'a nawet nie stało. Po prostu mocniak, nawet szkoda mi klawiatury na szczegóły, tak jak szkoda każdej złotówki na to piwo.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        However, it is not a heavy beer since raw grain (maize) has been used to soften the taste.
        Kukurydza, Central European Strong Lager. Royal-Unibrewowym skrytolagerom mówimy nie!
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Kolor: Złoty, klarowny.
          Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt trwała. Opada do obrączki.
          Zapach Słodowo-owocowocy, trochę weizenowych bananów.
          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, trochę owoców, banan, lekka piwnica. Na finiszu spora kwaskowatość i lekki alkohol, goryczka dosyć niska.
          Wysycenie: Średnio niskie.
          Ogółem: Bez wyrazu, posmaki nie komponują się. Trochę jak zwietrzały weizen.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Nie wiem czy moje było z Dani czy Włoch, ale powiem szczerze, że poza Peroni Gran Reserva Dopio Malto to jedyny koncerniak, którego da się wypić. Jest praktycznie dostępny w każdym spożywczaku, każdej knajpce w lodówce, na lotnisku (we Włoszech), etc. Więc musiałem spróbować... Akurat tu na lotnisku, gdy opóźnił się lot.

            Nie wiem jak jest warzone, czy dolną czy górną fermentacją jak sugeruje nazwa, ale z belga ma dość spory alkop. Dużo owocowości, marmolady. Generalnie nie jest odpychające, choć nie ma tam fajerwerków. Taki dopio malto tylko w stronę belga. 3,5€ na mieście w knajpie, 2,5€ w sklepie i 5€ na lotnisku. Czy warto... Jak mam do wyboru Coronę czy ichniejsze pilsy to wolę to.
            Attached Files
            Last edited by e-prezes; 15-02-2023, 13:26.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎