Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svaneke, Red Hot Chili Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Svaneke, Red Hot Chili Ale

    W tym roku browar Midtfyn otrzymał nagrodę za Debiut Roku za piwo Chili Tripel. Zaciekawiony, przy pierwszej okazji kupiłem świeżutkie ale z chili z browaru w Svaneke. Ale, 5,0%
    Piana: porządna, do koronki
    Gaz: w normie
    Kolor: ciemnobrązowoczerwony
    Zapach:trochę chili, trochę owoców. Słaby.
    Smak: nie jest to żadne "Red Hot", to nawet nie jest odrobinę ostre. Jest głównie dość płaskie, lekko nachmielone ale, o dość owocowych posmakach, w miarę treściwe i posmak chili, w ogóle nie drażniący, ujawniający się nieco mocniej w długim posmaku.
    Poprawne, ale suma sumarum nudne.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Bornholm z papryczką.
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Pierwszego czerwca wmaszerował do mnie kolega z roboty, niosąc papierową "tytkę". Uśmiechał się jak kot, który właśnie połknął ptaszka .
      Wrócił ze służbowego wyjazdu (szczegóły pominę, bo na TYM forum nikt nie uwierzy... ) z krótkim zawinięciem na Bornholm.
      Przytaskał mi stamtąd właśnie Red Hot Chili Ale, warzone przez Bryghuset Svaneke (szczegóły na ich stronie, ale w języku Wikingów only).
      Piwo było ciemnobursztynowe, minimalnie mętne (z ety wydedukowałem, że niefiltrowane). Piana kremowa, średniowysoka, drobna i całkiem trwała.
      Zapachowo - typowy górniak, taka wytrawna kwaskowatość . W smaku wytrawna goryczka z lekkim akcentem pikantnym (trochę piecze w usta), baaardzo daleko tło karmelowe.
      Nagazowanie zaskakująco wysokie. Opakowanie - jak widać, butelka longneck, eta o konturze wyspy z ostrzegawczą papryczką, trochę szkoda, że napisy tylko po ichniemu...
      Generalnie - jeszcze nigdy nie piłem takiego piwa, bardzo ciekawe, a w ogóle - z ich strony wynika, że warzą takie specjały, że można zdjąć majty przez głowę!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        (szczegóły pominę, bo na TYM forum nikt nie uwierzy... )
        Ke?
        Po takim tekście, to już musisz to rozwinąć.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Mogę tylko napisać, że zajęcia zaczynały się o 5.30 . Reszta na ucho na zlocie...

          Comment

          • barthez
            Senior
            • 07-2005
            • 367

            #6
            Niedawno miałem przyjemność pić to piwo i rzeczywiście jest godne uwagi. Ale z przyjemną goryczką i delikatnym posmakiem chili, ładna brązowa barwa, wysycenie moim zdaniem w porządku. Estetyczna etykieta (z przodu w kształcie wyspy Bornholm z zaznaczonym Svaneke), na kontrze opis piwa, niestety po duńsku, także nie mogę się wypowiedzieć co do treści. Kapsel niestety identyczny dla wszystkich piw z tego browaru, ale plus, że nie goły.
            Piwo kupione w markecie Super Spar w Nexo za 27,95 DKK + 1 DKK kaucji za butelkę.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎