Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hornbeer, Caribbean Rumstout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Hornbeer, Caribbean Rumstout

    Butelka 0,5 litra, alkohol 11 %, eks.brak, kapsel goły
    termin przydatności do spożycia 2020 rok
    Kolor - czarny
    Piana - brązowa, średniowysoka, średnio trwała
    Zapach - mocna kawowa
    Gaz - spory na początku
    Smak - mocno palone, mocno kawowe, lekko rumowe, potwornie słodkie i mocno gorzkie.
    Smakowite, tylko degustacja. Procenty nie wyczuwalne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3610 - moje 1780 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Rumstout:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Puszek_72
      Senior
      • 02-2012
      • 269

      #3
      Bardzo smaczny stout, słodkawy w zapachu kawa, czekolada, słodycz i nieco rumu. W smaku gładki rumowe posmaki bardziej wyraziste niż w zapachu ale bardzo przyjemne, kawa, czekolada, palność, orzech wszystko ładnie zbalansowane.

      Comment

      • Warzywo
        Senior
        • 08-2016
        • 955

        #4
        Piękna czarna barwa, dobra zwarta piana. Aromat kwaskowato kawowy. Smak słodkawo lekko rumowy, w tle kwaskowatosc. Plus gorzka czekolada. Alkohol kompletnie ukryty. Piwo łatwo wchodzi i jest zdradliwie pijane. Pije z beczki w Beer hub ie. Trochę brak mi ciała i rumu co nie zmienia oceny ze to bardzo dobre piwo. Może nie na ocenę jaka ma na ratebeerze. Po prostu dobre na 4/5

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo kupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 11%, ekstrakt? Kolor czarny. Nawet pod mocne światło nie ma żadnych prześwitów. Piana brązowa, ciemna. Niejednorodna, trochę dużych bąbli, gęsta. Bardzo obfita. Piwo trzeba było kilka razy dolewać. Średnio trwała. Zapach mocny, ciężki, słodki. Palony, czarna skórka chleba, śliwki, ciemne suszone owoce. Smak bardzo intensywny, paloność skontrowana słodkością, czarna skórka chleba, śliwka, suszone owoce. To co w zapachu dokładnie. Nuta rumowa słaba. Alkohol ukryty pod spodem. Całość słodka, ale w normie. Oleiste w konsystencji. Wysycenie ciekawe. Jak się pije to go nie czuć. Piwo sprawia wrażenie gęstego likieru. W żołądku jednak się pojawia. Delikatne, super drobne. Opakowanie (jak na foto sibarha) dopracowane i z pomysłem. Malarstwo w tym stylu to jednak nie moja bajka, chociaż przyznaję, że na półce budzi zainteresowanie. Do tego kapsel bez nadruku i brak zawartości ekstraktu. Piwo bardzo dobre, ciekawe, rozgrzewające i zdradzieckie. Było leżakowane w beczkach po rumie, ale efekt rumowy jest dość nikły. Chmielu także nie czuć, lecz na pewno wiele z tych owocowych zapachów pochodzi właśnie z chmielu. Piwo kupiłem jakieś 5 lat temu. Jak się zmieniło w tym czasie nie jestem w stanie stwierdzić, bo nie piłem świeżego. Na pewno było w wyśmienitej kondycji. Oceniam je na 5+ (1 – 6).
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Ktoś wie gdzie można dostać we Wrocławiu i czy w ogóle? Kiedyś regularnie było w Drink Hali ale już od dłuższego czasu nie ma.

            Będę wdzięczny za każdą pomocną informację

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
              Ktoś wie gdzie można dostać we Wrocławiu i czy w ogóle? Kiedyś regularnie było w Drink Hali ale już od dłuższego czasu nie ma.

              Będę wdzięczny za każdą pomocną informację
              Mam złą wiadomość. Piwa z tego browaru nie są już dystrybuowane w Polsce i nie zapowiada się, żeby były. Niestety. Z tego browaru w w/w sklepie można dostać chyba jedynie ostatnie sztuki Jule Mumme, też ciekawe piwko.

              Ściąganiem do Polski ich piw zajmowała się krakowska Maria, ale tam też już nic nie zostało.
              Szkoda, bo nie tylko Rumstout był ich udanym produktem.

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #8
                No to totalna lipa - dzięki za szybką odpowiedź.

                Będę się musiał w takim razie zaopatrzyć u naszych zachodnich sąsiadów w miarę możliwości, bo tam piwo jest dostępne

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Będę się musiał w takim razie zaopatrzyć u naszych zachodnich sąsiadów w miarę możliwości, bo tam piwo jest dostępne
                  W Niemczech jest dostępne? Gdzie mniej więcej?

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #10
                    Stacjonarnie niestety nie wiem, ja będąc na miejscu u rodziny nie raz zaopatruje się w tym sklepie internetowym:

                    Craft Beer & Bier-Spezialitäten vom Marktführer in Deutschland kaufen. Jetzt günstig und bequem dein Lieblingsbier im Craftbeer Online Shop bestellen..

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎