Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Des Sources, Bellerose Blonde Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Des Sources, Bellerose Blonde Extra

    Butelka 0,75 litr, alkohol 6,5 %, zamknięta korkiem
    Kolor - złoty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - słodko-owocowy z nutą winną
    Gaz - właściwy
    Smak - wyraźne nuty owocowe, lekka wanilia + cynamon, lekko winne, spora słodycz, lekka goryczka
    Smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr. 5490 - moje 2704 nowe piwo opisane na forum - moje francuskie piwo nr. 199
    Last edited by sibarh; 14-01-2014, 18:57.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      des Sources

      Aromat - słodowy ze słodkimi cytrusowymi owocami
      Piana - dość wysoka, gęsta, umiarkowanie trwała, zostaje na szkle
      Barwa - ciemne złoto
      Wysycenie - średnie, musujące
      Smak - słodowy ze słodkawymi owocami tropikalnymi, przyprawową goryczką (goździki, skórka pomarańczowa, trochę chmielu)
      Treściwość - nie jest lekkie, ale mogłoby być bardziej treściwe

      Czegoś mi w tym piwie brakuje, jakiejś większej pełni smakowej, pomimo tego dość ciekawe górnofermentacyjne piwo uwarzone podobn 3 rodzajów chmielu /nie podano jakiego/

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Zaintrygowała mnie fajna oldskulowa etykieta z patyczakowato chudą niewiastą...

        Barwa ciemnozłota, w pełni klarowna.
        Całkiem sympatyczna, drobnoteksturowa piana. Dość trwale zalega na powierzchni zwartym kożuszkiem. Mocno okleja ścianki szkła.
        W zapachu słodkie owoce, nieco cytrusów i wyraźne przyprawowe nuty.
        Smak w pierwszej chwili uderza przyprawowymi, korzennymi, nieco pikantnymi odcieniami. I do końca jest to wrażenie dominujące. Po chwili pojawiają się słodkie owocowe nastroje i odrobina goryczki i cierpkości. Alkohol delikatnie wyczuwalny.
        Średnie nagazowanie, choć daje się wyczuć w ustach.
        Butelka 330ml jak na zdjęciu Sibarha, z etykietą utrzymaną w interesującej stylistyce sprzed lat eeuummsiędziecięciu. I nawet nie przeszkadza ogromne, żenujące info o 6,5% woltażu...

        Ciekawe, wyraziste w bukiecie piwo, w kierunku belgijskich aromatycznych trunków. Jest przede wszystkim mocno przyprawowe. I smaczne. 8 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎