Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bourganel, La Marronge

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Bourganel, La Marronge

    Piwo uwarzone w browarze Bourganel na zlecenie Syndicat des Producteurs de Chataignes du Var.
    Piwo ma 5%, na ecie napisano "Biere a la Chataigne de Collobrieres et du Pays des Maures".
    Napój jest złotobursztynowy, klarowny. Bardzo słaba, chwilowa piana, złożona z dużych anemicznych bąbli.
    Pachnie intensywnie słodem i (być może - się nie znam) kasztanami jadalnymi, które ponoć są dodawane do tego piwa...
    W smaku słód i karmel, także jakiś trudny do ustalenia, podobny do orzechowego, posmak. Może to kasztany jadalne...? Gazu niewiele.
    Kupiłem to piwo w krachli 0,75 (są też butelki kapslowane 0,33) w Collobrieres, w lokalnym sklepiku z wyrobami z kasztanów (np. miód, krem, mąka, galaretka, itd.) za cenę EUR 9,95.
    Ten region słynie z upraw i zbiorów kasztanów jadalnych, w sumie fajnie, że wymyślono także piwo z ich dodatkiem, mimo, iż smakowo nie zachwyca.
    Jadłem tam za to fenomenalne lody kasztanowe, ale... do rzeźnika bałem się pójść w obawie, że sprzedadzą mi tam salceson kasztanowy... .
    Nie wykluczam, że to może być to samo piwo: http://www.browar.biz/forum/showthre...ight=bourganel
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎