Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

La Débauche, Demi Mondaine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    La Débauche, Demi Mondaine

    Brasserie La Débauche z francuskiej Akwitanii, o którym to browarze kilka słów skreśliłem tutaj, miał lub ma w swojej ofercie kilka imperialnych stoutów. Demi Mondaine, pomimo zawartości 11% alkoholu jest jednym z najsłabszych, jeśli chodzi o moc. Dokładnie mamy do czynienia z imperialnym milk stoutem. Producent nie podaje na opakowaniu szczegółowego składu ani parametrów piwa.

    Czarna barwa, pod światło połyskuje na obrzeżach ciemnym mahoniowym brązem.
    Znikoma i krótkotrwała beżowa piana o ogromnych bąblach. Nie pozostawia ani szumowiny, ani lacingu ani firanek na szkle.
    W aromacie sporo ciemnych, opiekanych nut słodowych. Czekolada mleczna, kakao ale także wanilia, laktoza i odrobina lukrecji. Nieznaczna smuga alkoholu.
    W smaku, pomimo dużego udziału palonych, kawowych, ziarnistych klimatów, jest zadziwiająco aksamitne. Pojawiają się kakaowe, płynnej czekolady i mleczne skojarzenia. Gdzieś w posmakach czai się pewna elegancka i wytrawna przyprawowa ostrość, a także lukrecja. Alkohol dobrze przykryty.
    Nagazowanie, co zrozumiałe, niewysokie, ma podkreślać gładki profil piwa.
    Butelka 330ml z czarnym kapslem. Autorem ciekawej i oryginalnej etykiety jest francuski fotograf i ilustrator Cécile Vallade (tutaj jego strona), specjalizujący się w artystycznych grafikach, których wyjątkowo częstym motywem są, podobnie jak na opakowaniu recenzowanego piwa, kobiety.

    Wyjątkowo przyzwoite, gładkie, choć bogate w profilu piwo. Delikatnie grzeje z racji mocy, jednak jest przyjaźnie pijalne. Sprawdzi się zwłaszcza do ciemnych deserów. 9 w skali 1-10, bo opakowanie również podnosi jego ocenę.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 20-09-2017, 12:36.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎