Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

La Choulette, Sans Culottes La Blonde Légère

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    La Choulette, Sans Culottes La Blonde Légère

    Browar z departamentu Nord, dość niedaleko belgijskiej granicy.



    Alk. 6%

    Aromat - myślałem, że ma coś wita, ale w składzie nic o kolendrze itp. Potem nuty kwiatowo-słodsze
    Piana - dość wysoka,umiarkowanie gęsta, nietrwała, ale koronka dłużej, trochę zostaje na szkle
    Barwa - zmętnione złoto
    Wysycenie - umiarkowana, nieco musująca. Potem jednak tego wysycenie brakuje (butelka 0,75 l. w tym przypadku)
    Smak - znowu jak wit, taki mocniejszy. Owoce typu morela,potem biszkopt, wyraźniejsza słodycz (ale nie ulepek). Wydaje mi się, że jest tam słód pszeniczny, ale nie przyznają się. Znikoma korzenność, może ziemistość. Na początku ciut alkoholu
    Treściwość - pełniejsze

    Etykieta podobno wykonana przez jakiś twórców komiksów i tak wygląda (pani z komiksu). Nawiązuje do okresu rewolucyjnego (ale nie tego piwnego...) we Francji. Blondynka z garderobą w ręku. Nie wiem o co chodzi. Podobnie jak z samym piwem, też nie wiem jaki to styl, ale fermentacja górna. Wypite, ale bez specjalnej przyjemności.
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Sankiuloci (czyli bez bryczesów, za to w długaśnych spodniach) to była najniższa warstwa biorąca udział w rewolucji. Zostali wykorzystani przez jakobinów do mordów-pozbycia się wrogów rewolucji, a potem kiedy nie można było nad nimi zapanować, skutecznie zlikwidowani przez Robespierre'a. Z czasem określenie sans-cullotes stało się synonimem, że dziewczyna jest bez majtek-co widać na obrazku. Carpentier to znany belgijski rysownik komiksu, jako animator pomagał przy takich filmach jak "Asteriks i Kleopatra", "Lucky Luke", "Tintin i świątynia słońca", a wzięli go, bo namiętnie rysował typowo piwne komiksy:



    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Zdjęcie piwno-komiksowej ety:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎