Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pietra, Colomba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Pietra, Colomba

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5 %, eks. 13%, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - żółty, mętny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - delikatne cytrusy
    Gaz - okey
    Smak - cytruski wyraźne, średni kwasek, średnio słodkie, lekka cytrusowa goryczka
    Smaczne białe piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2271 - moje 1147 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Mój egzemplarz był właściwie pozbawiony piany, ale poza tym był to wspaniały witbier. Odświeżający, kolendrowy, lekko ostrawy, cytrusowy. Pychota, takie powinny być wity
      W moim przypadku ten korsykański specjał był zabutelkowany w 0,75 l z korkiem,.
      Attached Files
      Last edited by zgroza; 08-03-2011, 01:30.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Mój egzemplarz to puszka 0,5 l., alkoholu 5 %, ekstraktu nie podano. W składzie oprócz standardowych słodów, chmielu i drożdży wspomniano o mieszance ziół. Barwa bardzo jasna( jaśniejsza niż na zdjęciu) , mętna, słabo przejrzysta. Piana wysoka, zwarta, długo się utrzymuje, pozostawia wyraźne ślady na szkle. . Zapach ziołowo-cytrusowy. W smaku mieszanka różnych ziół, lekko słodkawe, brak goryczki. Nagazowanie słabe, mogło by być większe. Dobre piwo w swoim gatunku, warte polecenia.
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Moja butla wyglądała tak, ja ta na fotce zgrozy.
          Piwo jest jasnozłote, mętnawe. Tworzy białą, bardzo drobną, wysoką, lecz średniotrwałą pianę.
          Pachnie słodem, zbożem i ziołami (z ety wyczaiłem - nie parlam franse - że zawiera dodatek krzewów makii, maquis - może to stąd taki zapach...?).
          W smaku jest bardzo lekkie, zwiewne, można wysmakować słód, delikatne cytrusy i ślady ziół.
          Nagazowanie zaskakująco stonowane, podkreśla aksamitność piwa.
          Bardzo fajne piwo, zwłaszcza na upały, gdyby ktoś zawinął urlopowo (albo i nie) na Korsykę - degustacja obowiązkowa!
          Butlę przytaskała mi koleżanka z pracy (do nóżek padam!) od córki z tejże wyspy... .

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Dwa lata temu miałem okazje "zawinąć urlopowo" na Korsykę.
            Wszechobecny (oczywiście poza miastem) słodkawo-ziołowy zapach makii w pierwszej chwili wydał mi się drażniący, ale w ciągu kilku dni uzależniłem się od niego na tyle, że mimo upału wyłączałem klimę i odkręcałem szyby, żeby się zaciągnąć .
            Byłem w browarze Pietra, na przedmieściach Bastii, tuż obok stadionu klubu Ligue 1.
            Dwa warzone tam piwa z lokalnym charakterem (oprócz Colomby z makią, Ambree z mączką z kasztanów jadalnych) bardzo przypadły mi do gustu, ale nie wiem, czy to obiektywne wrażenie, czy kwestia uroku i klimatu Korsyki .

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Biere de Blanche? czyli Wit? Takie było nasze (bnp i gisou) pierwsze skojarzenie przed kupnem.
              A dalej... mętnawe (niefitrowane), pełne, lekko kwaskowe, ale mimo to z goryczką zaznaczoną (średnią). Cytrusów nic. Wit czy nie? Dobre orzeźwiające, mimo, że ejlowych niewiele. Piana spora, ale nie jakaś przesadna. Jak z pszenicznych piw, choć w ulotce pisze, że piwo typu pilzneńskiego.
              Z tego co się dowiedziałem piwo jest z zasypem pszenicznym, z dodatkiem jałowca. I gdzieś mi ta nuta kolendrowo-przyprawowa kulała, bo spodziewałem się typowej kolendry. Mimo to niesamowicie pijalne piwo.
              Bardzo dobre piwo. Nie jest to wit, ale smaczne jak wit.
              Last edited by e-prezes; 24-08-2013, 20:32.

              Comment

              • ZOFMAR_BIS
                Senior
                • 01-2012
                • 209

                #8
                Odświeżę nieco temat. Wczoraj, na prośbę mojej Drugiej Połówki, miałem okazję wypic.
                Kolor - pomarańczowy, mętny;
                Piana - gęsta, delikatna, biała, średniotrwała;
                Zapach - lekko cytrusowy, ziołowy, nuty słodowe;
                Smak - lekko słodowy, z wyraźnymi ziołami (jałowiec, kolędra), wyczuwalne cytrusy;
                Wysycenie - lekko nagazowane, nie przeszkadza ;-)
                Uwagi: butelka 0,33, alkohol 5%, ekstrakt 13%, Etykieta stalowoszara, kapsel dedykowany. Piwo orzeźwiające, świetne (jak dla mnie ) na lato.

                Piwo jest dostępne w naszej hurtowni w butelkach 0,33 i 0,75. Pytajcie w swoich sklepach :-)
                http://www.zofmar-bis.pl/
                https://www.facebook.com/pages/Zofma...13968235468769
                http://www.youtube.com/watch?v=a0GK_QDXugI

                Hurt-Detal 7-16 Niciarniana 50/52 426744863

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #9
                  Butelka 0,75 l, zamknięta korkiem z korka, zabezpieczona drucianym koszyczkiem.
                  Kolor - jasnożółty, lekko opalizujący, mętny
                  Piana - bardzo drobna. Początkowo obfita, szybko opada, ale w postaci cienkiej warstwy obecna jest do końca konsumpcji.
                  Zapach - cytrusowy z nutami ziołowymi.
                  Wysycenie - bardzo adekwatne do smaku piwa. Podkreśla jego orzeźwiające nuty.
                  Smak - słodyczy jako takiej w nim nie wyczuwam, chyba że tak opisać cytrusowe nuty smakowe. Oprócz tego delikatna kolendra i trochę nut ziołowych. W połączeniu z podkreślającym smak wysyceniem - bardzo smaczne piwo.

                  Polecam na lato. Po przewietrzeniu się w terenie - smakuje jeszcze lepiej :-)
                  Dziku


                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Kolor: jasno żółty, mętny.
                    Piana niska, drobna, średnio trwała, do końca utrzymuje się cienka warstwa, zostawia ślady na szkle.
                    Zapach: średnio intensywny ziołowy i lekko cytrusowy.
                    Smak: przede wszystkim ziołowy, cytrusowy, lekko słodowy, goryczki brak.
                    Wysycenie niskie.
                    Piwo jest lekkie, orzeźwiające i smaczne. Na pewno lepiej nadaje się do picia w lecie, jednak wypiłem je z przyjemnością.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎