Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saint Germain, Page 24 Réserve Hildegarde Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Saint Germain, Page 24 Réserve Hildegarde Blonde

    Butelka 0,33 litra, alkohol 6,9 %, kapsel golas
    Kolor - miodowy, mętny, po dolaniu resztki piwa brązowawe z pływającymi drożdżami
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - delikatny słodowo-owocowy
    Gaz - ok
    Smak - delikatne ziołowo-słodkie aromaty alowe, średnio słodkie, lekka ziołowa goryczka
    Bardzo delikatne. Smaczne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2931 - moje 1481 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 04-05-2010, 09:28. Powód: złe %
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach. Słodkie owoce, cytrusy - na początku. Troszkę rozpuszczalnika, ciut drożdży i korzeni, i orzeźwienie.
      Piana dość zwarta ale krótka, zostawia mazy i kładzie się cienką warstwą. Gazu nie widać, przez chwilę lekko musuje w ustach, pod koniec w ogóle się go nie czuje.
      Kolor jasnego miodu wpadającego w pomarańcz. Zamglony.
      Smak gorzkawo-wytrawny. Korzenno chmielowa goryczka, ciut kwasku, sporo anyżu, ciut piołunu, jakieś inne zioła. Zdecydowany, długi gorzko-apteczny finisz.
      Złożone, a wchodzi bardzo gładko.
      W Europie też jest chmiel. Choć z pewnością nie jest to ani citra, ani zeus. Inna bajka, inna tradycja. Dobre dobre bardzo dobre.
      Attached Files

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12199

        #4
        Bière de Garde.

        Aromat - na początku krótka kwiatowa chmielowość. Dominują słodkie, dojrzałe owoce. Znikoma drożdżowa korzenność
        Barwa - ciemniejsze złoto , łagodne zmętnienie
        Piana - umiarkowanie wysoka, puszysta, niezbyt trwała, ale nie znika całkiem
        Wysycenie - umiarkowanie wysokie, wyraźnie musujące
        Smak - słodowy z owocami i przetworami z owoców (morela,brzoskwinia). Jest łagodna słodycz i znikomy owocowy kwasek. Do tego trochę akcentów drożdżowo-korzennych z łagodnie goryczkowym zakończeniem
        Treściwość - spora pełnia

        Nieco podobne do opisu Kolesława, tylko jakby akcenty inaczej rozłożone.
        U mnie nie tak wytrawny, słody zdecydowanie na pierwszym miejscu. W/w elementy w delikatnej dawce. Teraz na butelce informują, że to Biere de Garde i trzyma się stylu. Smaczne.


        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12199

          #5
          Zdjęcie - większa butelka:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎