Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alhambra, Reserva

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Alhambra, Reserva

    Piwo jasne 6,4 vol. butelka 0,33

    Aromat - jeśli ktoś pił Lapin Kulta - to zapach jest bardzo podobny, bardzo korzenny.
    Kolor - bardzo żółte.
    Smak - korzenny, bardzo słodowy.

    Wg mnie 4. ale mojej żonie bardzo smakowało.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Kolor, powiedziałbym, ciemnożółty, intensywny. Bardzo dobre w smaku, słodowy plus coś jakby kwiatowego. Ładny zapach.
    No i jeszcze fajna butelka - bez etykiet, tłoczone zielone szkło. Żadko sie takie teraz widuje.
    Ocena 5-
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nabyłem w Alkoholach Świata w Białymstoku. Bardzo dobre piwko - 15% ekstraktu, świetne słodowe nuty, przyjemne grzanie. Smakowało mnie i Mojej Lubej; 4,5.

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Alhambra, Reserva

        Piękny chmielowy zapach, kolor jasnobursztynowy, piana niejednorodna utrzymuje się< 2 min, gazuje ładnie drobnymi bąbelkami, goryczka średnia, posmak alkoholowy ( 6,4 %, e.v. - 15 st), przyjeny smak.
        Kapsel nietypowy z kodem paskowym i napisem Reserva 1925 na ciemnozielonym tle.
        Określenie w nazwie " RESERVA" znam tylko z etykiet win : oznacza tam długi okres przechowywania ( w beczkach i butelkach ).
        Czy ktoś wie co oznacza to w przypadku piwa ?

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Bardzo ciekawe korzenne piwo. Piana niezła, długo się utrzymuje, butelka ładna, tłoczona. Smak niespotykany wśród polskich piw. Warto spróbować i się nim delektować

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Kolor ciemnozłoty z lekkim różowawym poblaskiem.
              Piana - w zasadzie symboliczna.
              Zapach - słodowy plus jakieś nuty winno-korzenne, ciekawy.
              Smak - Głęboki, goryczka plus dziwny posmak, nieidentyfikowalny . Ale smaczne.
              Wysycenie - duże, wyczuwalne i widoczne małe bąbelki.
              Opakowanie - urokliwa, zielona butelka bez etykiet. Dedykowany, ciemnozielony kapsel. Informacje na szkle butelki.
              Uwaga - całkiem nietypowe (jak na hiszpański standard) piwo, smaczne, kupione w P&P w Jankach.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Kolor: obfita, gęsta, drobno i średniopęcherzykowa.
                Kolor: bursztynowy.
                Wysycenie: średnie.
                Zapach: przyjemny, kwiatowo - wiśniowy.
                Smak: bardzo ciekawy, sprawia wrażenie solidnie alkoholowego, choć w przyjemny sposób. Goryczka średnia, w kierunku niskiej. Słodowość średnia. Ciekawa kompozycja, ale jakoś nie potrafię jej rozbić na czynniki pierwsze. Może to świadczy o klasie piwa.
                Opakowanie: rzeźbiona butelka. Nie budzie jednak mojej sympatii, bo po pierwsze jest zielona, po drugie rzeźbiona, nie nada się więc do BK.

                Jak na Hiszpanię, to rewelacyjne piwo.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • frantic
                  Junior
                  • 02-2009
                  • 3

                  #9
                  kupilem je dzis w delimie, jednak jak na moje gusta smakowe oczekiwalem wiecej po butelce, cenie, i nazwie "reserva" mi nie szczegolnie przypadlo. 3+

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Pite rok temu w hiszpańskiej restauracji na Nowym Świecie. Wydębiłem też buteleczkę.

                    Kolor: Takie polotmave.
                    Piana: Średnia, niezbyt trwała.
                    Zapach: Niezbyt silny, lekko karmelowy..
                    Smak: Też przypomina trochę czeskie polotmave. Poza tym wyraźnie czuć karmelowość i słodowość. Piwo jest znacznie lepsze niż się spodziewałem, z chęcią powtórzę.
                    Opakowanie: Rzeźbiona butelka jest prześliczna i w niczym mi nie przeszkadza, że jest zielona.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Szczerze powiedziawszy jak na Hiszpanię to odkrycie, choć i w Polsce budziłoby podziw (mój!). Piwo z ładną pianą osadzającą się na szkle, pozostającą w postaci firanki do końca spożywania. Smak pełny, z średnim goryczkowym finiszem. W zapachu nic ze skuna nie wyniuchałem, tylko przyjemne piwne aromaty. Nagazowanie umiarkowane, zupełnie akceptowalne. Opakowanie zbyt bobmastyczne, ale proporcjonalne do bombastycznej ceny
                      Zupełnie przyzwoite piwo.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Kolor: Ładne, lekko bursztynowe złoto.
                        Piana: Ładna, po kilku minutach został półcentymetrowy kożuszek. Wcześniej biała z lekko chaotyczną budową.
                        Zapach: Skunksik + chmiel. Później słodowy, ogólnie niezły. Momentami przypomina mi nieco ciemne piwa.
                        Smak: Początkowo gorycz lekko natrętna, ale w miarę picia łagodnieje jej charakter co sprawia, że staje się delikatny. Później początkowo czuć lekką słodycz.
                        Wysycenie: Niewielkie. Później brakuje.
                        Opakowanie: Zielona buteleczka, zamiast etykiety tłoczenia. Bardzo ładne, zostawiam ją na pamiątkę.
                        Uwagi: Pite prawie miesiąc po terminie.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Piwo zakupione w PiP za ok 5zł.
                          Kolor - zaskakująco ciemny, jak na południowe piwo. Spodziewałem się jasnej słomki, a tu mamy głębokie złoto zahaczające o bursztyn.
                          Piana - Gruboziarnista, nie utrzymuje się długo, ale też nie zanika całkowicie. Tworzy ładny kożuszek na powierzchni.
                          Zapach - powala. Przy nalewaniu unosi się niemal w całym pomieszczeniu. Ładny chmielowy, trochę trawy i ziół na drugim planie słód.
                          Smak - Słodowy, trochę słodkawy, chmielu jest trochę mniej niż możnaby siespodziewać po zapachu, ale nie jest źle. Trochę goryczki i wyczuwalna moc 6,4%.
                          Wysycenie - Odpowiednie, w sam raz.
                          Opakowanie - ładna butelka, ajk na zdjęciu powyżej, ładny kapsel dedykowany piwu. Info o ekstrakcie się nie dopatrzyłem, ale skład jest ładnie wytłoczony w szkle.

                          Myślałem, że to będzie leciutkie piwko na ugaszenie pragnienia, a okazało się że to całkiem ciężki kaliber (szczególnie jak na kraj producenta). Ogólnie wrażenia pozytywne, choć trochę rozczarował mnie nieco zbyt mało chmielowy smak - w stosunku do zapachu.
                          Last edited by wrednyhawran; 08-02-2011, 23:58.
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • azazel82
                            Senior
                            • 01-2012
                            • 146

                            #14
                            Zapach ma tak delikatny, że mój prostacki, miłujący się w belgijskich mocnych, koźlakach i porterach, nie był w stanie go wyłapać. To wzbudziło mój niepokój i potwierdziło moje obawy, że to hiszpański odpowiednik bylejakiego piwa polskiego.
                            Dopiero smak przysporzył mnie o bicie serca godne Jasona Stathama w filmie Crank. Początkowo pojawia się delikatna nuta kwiatowa, spora słodowość i goryczka na tyle duża, że serce jeszcze przyspieszyło. To jest jasne piwo, które można pić co dzień. Na koniec wyczułem posmaki karmelowe, mam nadzieję, że nie były to omamy moich kubków. Co ciekawe piwo to ma 6,4% alkoholu i w samym smaku tego nie czuć, ale gdy wstałem od stołu, to poczułem że jest to piwo niezwykłe.

                            Click image for larger version

Name:	IMG_7039sm.jpg
Views:	1
Size:	28,3 KB
ID:	2040537

                            Całość tekstu jak zwykle na blogu
                            http://piwnepodroze.blogspot.com/

                            Zapraszam też na FB!!
                            https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Dziwią mnie zachwyty nad tym piwem w tym temacie. Tłumaczę to sobie datami tych wpisów, jeszcze wtedy nie byliśmy chyba tak rozpieszczeni craftowymi wynalazkami

                              Kolor: Złoty, minimalnie opalizujący.
                              Piana: Biała, średnio obfita, niezbyt gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
                              Zapach: Słodowość, lekkie utlenienie w postaci miodowo-kartonowej i szczypta skunksa.
                              Smak: Średnio treściwe. Nawet przyjemna słodowość w klimacie zbożowo-herbatnikowym, niestety zaraz do głosu dochodzi lekkie utlenienie, wraz z nutą metaliczną i minimalnie wybijającym się alkoholem. Brak jakichkolwiek aromatów chmielowych. Goryczka niska, lekko alkoholowa.
                              Wysycenie: Średnie.
                              Ogółem: Słabe, bardzo wadliwe. Skunks, utlenienie, żelazo, alkohol i nic co by mogło to ratować.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎