Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maryhh
    Senior
    • 02-2001
    • 1895

    Koningshoeven, La Trappe Dubbel

    imprezując wczoraj w pewnej leszczyńskiej knajpce, po którymś juz piwku (a były to: Palm, Carlsberg, Lech i Okocim) oczęta me dojrzały piękną ceramiczną butelkę. Byłem już trochę rozmowny więc zapytałem panią czy też sprzedają to piwko. Pani mówi, że to dekoracja i że jest tam piwo w środku, ale okres ważności minął miesiąc temu.
    Pomyślałem chwilkę i zaproponowałem pani że kupię to od niej w cenie Palma (6zł), pani na to, że 10zł a ja się zgodziłem.
    Z radością wielka wróciłem do znajomych, którzy niezbyt mnie rozumieli (ale cóż)
    Było smaczne i ciemne o bardzo ciekawym niezidentyfikowanym dla mnie smaku. Może ktoś opisze swoje wrażenia związane z tym trunkiem?
    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
    do lekkiej pracy jestem za ciężki"
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    La trappe, jak się domyślam chodzi o holenderską markę piwa z browaru Schaapskoi (o ilę się nie mylę,tak wygląda pisownia). Jest to zsekularyzowany browar, powiłyjący się na tradycję piw trapistów. Jednak nie napisałeś co piłeś. Ciemne to: Dubel (istotnie smakowite), oraz Quardupel robiony na okres zimowy (ma 10 % alkoholu). Z jasnych robią jeszcze Tripla (ok.8%) i Blonde.
    Wg mnie są to bardzo smakowite piwa.

    Comment

    • maryhh
      Senior
      • 02-2001
      • 1895

      #3
      zapomniałem dodać był to istotnie Dubel
      Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
      "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
      do lekkiej pracy jestem za ciężki"

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        powiłyjący = powołujący

        Pisałem w pośpiechu.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          La Trappe dubbel - niestety źle przechowywany: trąci korkiem aż nadto. nic nie napiszę, bardzo żałuję. oceny też nie dam.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • sensor
            Senior
            • 02-2001
            • 817

            #6
            Zapach korka z reguły nie pochodzi od korka jako takiego. Powoduje go zwiazek o nazwie 2,4,6 Trichloroanizol. Tworzy sie na drodze zakazenia bakteryjnego podczas produkcji bądź rozlewu piwa. Zapach ten określany jest także jako stęchły i piwniczny.
            Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
            Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              źle przechowywane wino też może przejść korkiem (jeśli długo przechowywane jest "stojąco")...

              Sensorze, czy piwo z wspomnianym zakarzeniem normalnie smakuje (pomijając dodatkowy "korkowy" smak, czy jest ogólnie nie jest do wypicia, bo jest zepsute?)
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • sensor
                Senior
                • 02-2001
                • 817

                #8
                Nie, nie jest zepsute. Pogarszają się tylko jego walory smakowo - zapachowe. Zapach pomimo tego że nie jest wyczuwany za pomocą kubków smakowych może być odczuwany w jamie ustnej. Zjawisko to nazywamy projekcją zapachu na smak. Piwo posiadające cechę "korkową" o której mówimy ( piszemy), da się wypić. Na ile ta cecha bedzie wyczuwalna zależy od jej natęzenia i od obecności innych zapachów w piwie.......... ale to juz zupełnie inna historia.
                Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
                Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

                Comment

                • Cezar
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 1349

                  #9
                  Mój Dubbel firmowany był przez browar z Tilburga, natomiast na małej białej karteczce w języku polskim napisano, że piwo wyprodukowano w BAVARIA N.V. LIESHOUT (oczywiście w Holandii). Butelka nie była ceramiczna (chociaż takowe również widywałem), ale zwykła szklana. Korek od szampana oczywiście też był.

                  Piwo specyficzne, mętne, ciemnoczerwone, o bardzo intensywnym owocowo-winnym zapachu (maliny?, truskawki?, poziomki?). "Korkowy" smak też był trochę wyczuwalny.

                  Znajomi, których poczęstowałem tym napojem, byli bardzo zaskoczeni, że tego typu piwa istnieją. Wyrazili się o nim jednak bardzo pozytywnie. Ja również takie rzeczy lubię.

                  Ale nie za często.
                  Last edited by Cezar; 21-10-2001, 17:51.

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #10
                    Ja piłem wczoraj, dla mnie super, ciężkie, na śląsku mówią "mastne", pełne smaku.
                    Alk. 6,5%
                    Kolor hebanowy z rubinowymi refleksami, mętne.
                    Butelka 0,7 litra szklana.
                    Praktycznie brak piany, dużo gazu. W smaku słodycz i owocowe nutki. Koreczek bardzo słaby w tle, moje było świeżutkie.
                    Dla mnie 5!
                    Rzeczywiście ja też z tyłu znalazłem ten napis dotyczący BAVARIi, wcześniej go nie było.
                    Moje było z Abadij O.L.V. Koningshoeven. Co jak dla mnie znaczy opactwo, klasztor?
                    Strona www.latrappe.nl
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Owacje na stojąco, dla tego piwa.
                      U mnie 32 zł, za butlę.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Kudłaty
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 1972

                        #12
                        Ja piłem z ceramicznej butli z Holandi. Smakowało jak wino wytrawne

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          Ja kupiłem w Opolu za 17,99 zł butelka szklana 0,7litra
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            32 zł za butelkę Dubbla, ceramiczną. Szklane były tańsze. No i nie był to Dubbel.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Maja
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 1170

                              #15
                              La Trappe Dubbel
                              ----------------------------
                              10 pkt. za zapach!! poziomkowy?? współdegustatorka upierała się, że pachnie jabłecznikiem
                              pianka też ładna, utrzymuje się długo;
                              delikatne w smaku, nie za gorzkie, nie za słodkie - pycha!
                              na koniuszku języka czułam posmak jakby serka brie, ale to pewnie dlatego, że ostatnio go przedawkowałam [choć tym razem nie było go w zasięgu, to pewnie była, jak mawia Sensor, projekcja marzeń na smak ]

                              dla mnie - 5!!!

                              ps. z korka zrobiłam sobie piękny sygnet imprezowy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎