Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maquis
    Junior
    • 06-2005
    • 15

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
    A ja mam jeszcze trzy buteleczki prosto z NL.
    Dubbla, Tripla i Quadrupla jako, że termin do spozycia jest baaardzo długi mam plan przetrzymać je jeszcze do Nowego Roku

    Jeżeli oczywiście silnej woli wystarczy.
    Hihi, a to ciekaw jestem gdyż moje przyjechało również z tego zacnego kraju

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #47
      W Auchan butla szklana 0,75l w cenie 20zł.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #48
        Piana pierwszej jakości do tego piękna rubinowa barwa. W smaku lekko winne, tak jakby półsłodkie gdzie niegdzie delikatnie cierpkie a zarazem słodkawe. Smaczny, przyjemny Dubbel.
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #49
          Jako, że zbliża się wielkimi krokami wyprawa do NL, postanowiłem otworzyć piwa La Trappe.

          Na pierwszy ogień poszedł Dubbel.

          No i niestety piwo zajechało szmatą, stęchlizną i jakimiś takimi piwnicznymi zapachami i smakami. Piwo miało termin do spożycia 05.2009.

          Leżakowało u mnie dwa lata.

          Identyczne posmaki miały Tripel i Quadrupel.

          Wielka szkoda, dobrze, że już za trzy tygodnie będę mógł je sobie kupić w NL.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #50
            Piany malutko i szybko zanikła. Za to barwa piwa czerwono - brunatna, w zapachu chmiel i ... rodzynki. Zresztą te rodzynki z smaku także są wyraźne.
            Niby mała butelka, a czuć to piwo w głowie. Choć może to przez zmęczenie po pracy.
            Bardzo dobre piwo
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • kozel_czech
              Junior
              • 02-2008
              • 15

              #51
              Piana malutka praktycznie nie widoczna , wysycenie w sam raz , kolor ciemny karmelowy , smak niepowtarzalny z nutami lekkiego chmielu i orzechów . Dotąd najlepsze piwo jakie piłem , egzemplarz , który piłem był w opakowaniu z małym pokalem - Piwo Trapistów , samo piwo w nieprzeźroczystej butelce z korkiem ( mój egzemplarz nie trącił korkiem ) . Piwo naprawdę godne polecenia . Moja ocena:6!

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #52
                Trzecie piwo, jakie piję w tym tygodniu z klasztoru trapistów w Holandii to La Trappe Dubbel czyli siedmioprocentowy, niefiltrowany trunek z refermentacją w butelce. Kolejne to już piwo, które warto trzymać na specjalne okazje, bo zarówno piękny ciemnorubinowy kolor jak i złożona, treściwa aranżacja smakowa z przewagą korzenno-cytrusowo-słodowych nut plasują to piwo wśród piwnych specjałów.

                Comment

                • lordofdabeer
                  Senior
                  • 06-2008
                  • 112

                  #53
                  Zakupione w Makro, w cenie 14,50 za butelkę 0,7 l. Piękna ciemno-rubinowa barwa, szczególnie ładnie się prezentuje pod światło. Piana gęsta, kremowa w odcieniu beżu, z tymże niezbyt trwała. Wysycenie dosyć delikatne, niemniej jednak bąbelki utrzymywały się aż do końca. W smaku to tak naprawdę jak dla mnie ciężko określic dominujący posmak – słodycz owocowo-rodzynkowa a w tle jakieś nuty cytrusowo-korzenne etc. Jak dla mnie bomba – piwo na piątkę.

                  Comment

                  • kjaros
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 377

                    #54
                    Kolor: Rubinowy, mętny pod światło.
                    Piana: Drobna ale trochę za szybko opadła.
                    Zapach: Słodowy. Wyczuwam suszoną śliwkę i landrynki. Drewno?
                    Smak: Słodowy z idealną dawką goryczki przy tej mocy piwa. Czuć ją długo po przełknięciu w gardle.
                    Wysycenie: Dobrze nagazowane. Bąbelki ładnie pracują w szkle i przyjemnie szczypią w język.
                    Opakowanie: Szklana butelka 0,7l z korkiem. Elegancka, klasyczna etykieta.
                    Uwagi: Dobre treściwe piwo. Szkoda że takie drogie, ale warte spróbowania.
                    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #55
                      Buteleczka 0,33l z zestawu La Trappe, przeterminowana o 483 dni.
                      Pijałem już wcześniej tego dubbelka, ale nigdy nie miałem okazji go ocenić.

                      Kolor: Jak to w dubblu - mętne, brązowe błotko.
                      Piana: Średnia, znikła dość szybko.
                      Zapach: Silny. Lekko śliwkowy, lekko słodowy, lekko wiśniowy. W tle leciutki alkohol.
                      Smak: Bardzo treściwy, w pierwszym wrażeniu to piwo się je, a nie pije Potężna słodowa głębia, nutki drożdżowe, trochę śliwek, trochę wiśni, trochę orzechów, a całość zwieńczona wyraźnym alkoholowym ciepełkiem. Dziwne to, bo piwa ma tylko 6,5% alk., a smakuje jakby miało z 8, a ponadto piwo zostało tak długo przeleżakowane. Goryczki niemal nie ma. Po lekkim ogrzaniu finisz wzbogaca się o nutki "ciemne", karmelowe.
                      Opakowanie: Prześliczna w swojej prostocie etykieta, do tego dopasowany kapselek. Nie jest to kamionka, ale z tej już zdarzyło mi się pić.
                      Uwagi: Doskonały, treściwy dubbel, niczym nie ustępujący belgijskim krewniakom.
                      Attached Files

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #56
                        Kolor: brunatny przechodzący w brąz, mętne.
                        Piana: jasno beżowa, wydawała się dość gęsta a jednak utrzymywała się tylko kilka minut.
                        Zapach: słodowo palony, później pojawiają się bardziej owocowe estry.
                        Smak: aksamitny, zharmonizowany. Początkowo wyczuwalny lekko palony słód z delikatnymi posmakami kawowo czekoladowymi. Później dociera lekka kwaskowatość i owoce (może śliwki). Goryczka delikatna. Alkohol nie wyczuwalny w smaku jednak czuć jak piwo lekko rozgrzewa.
                        Nasycenie: delikatne i pasujące do tego piwa.
                        Opakowanie: z klasą.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #57
                          Cztery lata temu oceniałem to piwo będąc w NL. Teraz je kupiłem przecenione, bo wyszedł termin.

                          piana: gęsta drobna, pozostała cienka warstewka,
                          kolor: rubinowy,
                          zapach: czereśnie, orzechy, wiśnie, lekko drożdzowe,
                          smak: gęste w smaku, orzechowe, goryczka odsłodowa, pyszne,


                          Butelka inna niż u Twilighta, nie typowa holenderska tylko bardziej smukła z tłoczeniem Trappist. Pewnikiem leją w takie na eksport.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            #58
                            Kolor - brązowy, mętny.
                            Piana - koloru beżowego, wysoka, gęsta, o przeciętnej trwałości, opadła do cienkiej warstwy.
                            Zapach - intensywny, słodowy, z nutami karmelu i owoców (śliwka, wiśnia, lekkie rodzynki).
                            Smak - palony słód, czekolada, kawa, do tego dochodzą nuty owocowe z dość wyraźną kwasowością i leciutki drożdżowy akcent, alkoholu nie czuć. Całość treściwa, świetnie się je pije.
                            Wysycenie - niskie do średniego.

                            Butelka 0,33l, kupione za 4,99zł w Auchan.
                            Pyszne, z piw La Trappe to właśnie dubbel smakuje mi najbardziej. Wydaje mi się, że pite z butelki 0,75l z korkiem jakiś czas temu było nieco ostrzejsze w smaku.
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • Breakdancer69
                              Member
                              • 01-2011
                              • 54

                              #59
                              Piwo górnej fermentacji - klasztorne - piwo trapistów - dubbel
                              Zawartość alkoholu: 7,0%
                              Pojemność: 0,33 l
                              Kolor: bordowy
                              Kraj pochodzenia: Holandia
                              Cena: 7,60 zł

                              Styl klasztorny. Smak to owoce i silne przyprawy. Po przełknięciu pozostawia długi, wytrawny posmak. W tej ostatniej fazie również poczujemy moc tego piwa. Zapach jest owocowy, nieco przypalany. Dobre
                              mój blog o piwach
                              http://browary.blogspot.com/

                              Comment

                              • zgroza
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 3597

                                #60
                                Butelka smuklejsza jak u Twilighta, do tego tłoczona.
                                Piana: fajna, obfita i trwała
                                Nagazowanie: odpowiednie
                                Kolor: brązowoczerwony, mętne
                                Zapach: owocowy, trochę drożdżowy, trochę orzechy. Dość mocny.
                                Smak: treściwe, owocowe (wiśnia, porzeczka), leciutko kwaskowate, chlebowe, goryczka bardzo ograniczona.
                                Dobre, ale że popadać w zachwyty, to nie.
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎