Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • FaZa09
    Junior
    • 08-2009
    • 24

    #61
    Dla mnie piwo łudząco z wyglądu podobne do Koźlaka z Ambera tzn. ciemno brązowo-czerwonawy, słabo klarowny odcień, piana przechodząca w beż. Co do zapachu, z tego co pamiętam lekko wędzony (może taka warka), ciężki i przyjemny orzech z karmelem. Smak również lekko karmelowy, zostawia na długo swój ślad, palony. Szczęściem było posmakowanie tego trunku, zakupionego w Antwerpii.
    "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #62
      La Trappe Dubbel

      Kolor: Ciemnobrunatny, mętny.
      Piana: Ciemnobeżowa, średniowysoka i drobnopęcherzykowa. Niestety błyskawicznie opada do kilku wysepek.
      Zapach: Intensywny i przyjemny. Dla mnie mocne akcenty gruszki połączone z karmelem i lekko przyprawowym tłem.
      Smak: Początek przyjemny, lekko karmelowy, ale mało słodki, wręcz lekko kwaskowy. Po chwili docierają mocne, przyprawowe akcenty połączone z delikatną, lekko paloną goryczką z posmakami kawy. Zostaje wytrawny, lekko palony i mocno przyprawowy finisz. Zacne.
      Wysycenie: Średniowysokie.
      Opakowanie: Etykieta i kapsel taki jak na fotce Twilighta, ale inna butelka - smukła, bez krawatki, za to z tłoczeniami.
      Last edited by Kwadri; 23-10-2011, 20:20.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • inkking
        Junior
        • 06-2012
        • 2

        #63
        Według mnie Dubel to najmniej wyraziste La Trappe, co nie zmienia faktu ,że może być rozpatrzone jako piątkowy "gwóźdź programu"

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika inkking Wyświetlenie odpowiedzi
          Według mnie Dubel to najmniej wyraziste La Trappe, co nie zmienia faktu ,że może być rozpatrzone jako piątkowy "gwóźdź programu"
          O widzisz jak się można róznić, bo dla mnie obok Quadruppla to najlepsze piwo z tego browaru

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #65
            Pisałem już o przeterminowanym "małym" dubblu, a 18 lipca miałem okazję wypić przeleżakowaną o 415 dni wersje w butelce 0,75 l, a wiec taką, w której refermentacyjna działalność drożdży może dać jeszcze ciekawsze efekty. I dała!

            Kolor: Piękna głęboka czerwień, piwo zupełnie klarowne, bo drożdże solidnie zbiły się na dnie butelki.
            Piana: Nawet ładna jak na taką zawartość alkoholu, beżowa, stosunkowo trwała.
            Zapach: Nuty winne i owocowe w dużej ilości, trochę alkoholu i karmelu.
            Smak: Potężny. Spora słodowość, niezłą chlebowość, dużo smaczków owocowych, trochę karmelu i rodzynek.
            Uwagi: Pyszne piwo, pod względem wrażeń smakowych lokuje się gdzieś pomiędzy piwem a dobrym czerwonym winem.

            Comment

            • KajusAnt
              Senior
              • 02-2013
              • 347

              #66
              Termin wyszedł kilka lat temu w ciemnej piwnicy. Piana opadła zanim nastawiłem aparat. Piwko rewelacja!
              Attached Files

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #67
                Aromat: owocowy, ciemny karmel, czerwone owoce, przyjemny

                Piana: wysoka, drobna, trwała

                Barwa: wiśniowa, opalizujące

                Smak: słodowy, karmelowy, dość złożony, wykończony sporą goryczką, pozostawia alkoholowy posmak

                Goryczka: dość wysoka

                Odczucie w ustach: mocno nasycone, rozgrzewające, wyczuwalny alkohol

                Ogólne wrażenie: może nie wybitny, ale przyjemny dubbel, można wypić z przyjemnością

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #68
                  Kolor : opalizująca czerwień, zmętnione.
                  Piana : Po chwili zupełny brak, więc nawet nie ma za bardzo co opisywać.
                  Zapach : Słodowo - winny, karmelowe i wiśniowe nuty z bardzo dalekim ziołowym tłem. Przyjemny, ale średnio intensywny.
                  Smak : WOW, bardzo intensywna i złożona słodowość, świetnie ułożona. Owocowe estry suszonych owoców uzupełniają smak, goryczka ku słabej, lekko wytrawny finisz, pozostawia lekko czekoladowo - alkoholowy posmak. Bardzo dobre.
                  Wysycenie : Średniowysokie.
                  Opakowanie : Bardzo zgrabne i stylowe.

                  Świetne piwo, bardzo interesujący i złożony smak, trochę słabiej złożony aromat, ale na pewno piwo na plus.

                  Comment

                  • meszek0009
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 247

                    #69
                    Dodam tylko, że z opróżnionej butelki było czuć bardzo intensywną wiśniowo - tostową nutę. Tak mi się spodobała, że musiałem to dodać, a już nie mogłem edytować postu

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #70
                      Kolor: Bordowy, mętny. Pod światło mocno rubinowy.
                      Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
                      Zapach: Po otwarciu butelki rozchodzi się wyraźny aromat bananowy, do którego, po zanurzeniu nosa w szkle dochodzi gama innych estrów owocowych: śliwkowych, wiśniowych, a nawet czegoś na kształt truskawek. Dalej mamy nuty słodowe, biszkoptowe i na szarym końcu minimalna nuta alkoholowa.
                      Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, biszkopty, orzechy, mocne estry owocowe podobne jak w zapachu (banan, wiśnia), minimalnie podszczypująca nuta alkoholu, dobrze komponuje się z całością. Całość wieńczy średnio niska goryczka.
                      Wysycenie: Wysokie, podszczypujące.
                      Ogółem: Doskonały dubbel.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #71
                        Koningshoeven, La Trappe Dubbel

                        Piana obfita szybko sie redukuje. Kolor ciemny bursztyn zmętniony. Aromat wszystko delikatnie, suszone owoce, karmel słodowośc oraz leciutkie kartonowe utlenienie. Smak słodycz odpowiednia słodowosc, ciemne słody z karmelem oraz estry owocowe, goryczka wyraźna. Wszystko bardzo grzecznie bez ekscytacji smaku. Piwo pijalne dobre, nie ma się do czego przyczepić.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #72
                          Po przelaniu do szkła (kielich do belgijskiego piwa) połowy zawartości butelki zobaczyłem pod światło piękny przejrzysty rubin. Piana bezowa z drobnych i średnich pęcherzy szybko opadła, nie pozostawiając śladu na szkle. Po dolani reszty ukazał się nieciekawy widok w postaci grubych farfocli (drożdżowych) unoszących się w płynie.
                          Aromat delikatny, ciemnych słodów i karmelu oraz alkoholu. W smaku jest bardziej wytrawnie z dodatkiem ciemnych owoców typu wiśnia i śliwka. Z czasem daje o sobie znać wysokie wysycenie, zaś alkohol objawia się ciepłem w żołądku.
                          Jestem tym piwem lekko rozczarowany.

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #73
                            Taki był widok:
                            Attached Files

                            Comment

                            • Derbeth
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 337

                              #74
                              Butelka z datą ważności 10.2016, trzymana w lodówce od 16.01.2015, pite schłodzone. U mnie osadu drożdżowego było mało, nie było problemu z nalaniem tak, by było klarowne. Zapach mało wyraźny. W smaku niezbyt bogate, jest karmel, trochę wiśni i śliwek, ale brakuje głębi i wyraźnej owocowości. Alkohol nie przeszkadza. Jak dla mnie zdecydowanie przegrywa z Dubblem Cieszyńskim albo dubblem od Westmalle.

                              Comment

                              • mszz
                                Junior
                                • 04-2015
                                • 29

                                #75
                                Aromat fenolowy, owocowy (dojrzałe banany). Piana szybko opada do zerowej. Barwa głęboko bursztynowa. W smaku to samo co w aromacie. Alkohol niewyczuwalny. Wysycenie wysokie, goryczka najwyżej średnia. Ogólnie ciekawy dubbel, ale nie najlepszy jakiego piłem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎