Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Molen, Evil Twin Disco Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    De Molen, Evil Twin Disco Beer

    Imperialna IPA z holenderskiego De Molena dla duńskiego kontraktowca Evil Twin. Piwo z poczuciem humoru anonsowane na etykiecie jako starter przed pląsami na parkiecie. Wypijesz i będziesz mieć niebawem swój własny dancefloor Fermentuje w beczkach po winie Chardonnay. Zawartość alkoholu 10,5%, więc nawet jak na styl moc jest wybitna.

    Barwa brązowa pod światło niczym toffi. Duży stopień zmętnienia.
    Piana kremowo-żółta o niejednorodnej teksturze. Redukuje się do trwałej szumowiny, niezbyt chętnie osadzając się na ściankach.
    Aromat mocno chmielowy. Przeważają odcienie o charakterze perfumowym, kwiatowym, słodkich owoców tropikalnych. W tle pojawia się słodowa, nieco syropowata nuta słodowa. Alkohol doskonale przykryty.
    Smak jest bardzo dobrze zbalansowany, wyraźna, aczkolwiek przejrzysta goryczka kontrowana jest pokaźną słodową bazą. Wyczuwalne taninowe, winne nuty, lekko kwaśnawe i ściągające. Akcenty chmielowe o charakterze ziemistym i kwiatowym. I tu już alkohol ciągnie się wyraźną ciepłą smugą w ustach, na podniebieniu i grzeje w przełyku.
    Nagazowanie jest nieduże, co uważam przy takim profilu za wyraźny minus. Piwo sprawia wrażenie dość treściwego.
    Butelka 330ml z prostą etykietą i oczywistym nawiązaniem stylem czcionki do lat 70-tych, co ma korespondować z zakładanym, żartobliwym outfitem piwa. Kapsel goły.

    Piwo z charakterem. Nie wiem czy się sprawdzi na dyskotece, choć kopa ma Według mnie brakuje mu nieco życia, dodatkowo uważam, że można było darować sobie z 1,5 procent. 7,5 w skali 1-10 i idę oglądać Travoltę w Gorączce sobotniej nocy...
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎