Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jopen, Ongelovige Thomas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Jopen, Ongelovige Thomas

    Quadrupel z Jopena.

    Piana wysoka, ale średnio trwała. Za to zostawia na szkle grube ślady. Zapach lekko karmelowy, słodowy. Zarówno w smaku, jak i w zapachu alkohol wyczuwalny słabo, chociaż mocno rozgrzewa przełyk. Piwo jest dosyć ciężkie, ale nie tak bardzo, jak się spodziewałem. Dosyć wytrawne. W smaku wyczuwalne owoce, głównie czerwone. Posmaki czegoś jakby cukier tczcinowy, karmel, figi (owoce, nie majtki). Niestety alkohol, który na początku wydawał mi się ledwo wyczuwalny, po jakimś czasie zaczyna drapać w gardło i męczyć. I jestem trochę zawiedzony tym piwem - polecający mi je kolega stwierdził, że jest pyszne, a dla mnie jest raczej przeciętnym quadruplem. Dobrym, ale piłem lepsze.

    W wolnej chwili wrzucę fotkę.
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Obecnie (nie wiem jak wcześniej) określają je jako American Quadrupel.

      10% alk.

      Jopen Ongelovige Thomas is de Quadrupel van Jopen. De basis is een moutig zwaar bier. De Amerikaanse hopsoorten geven een sterke fruitige smaak en een forse bitterheid in de nasmaak.


      Aromat - słodowy z karmelem i suszonymi owocami (daktyle, figi), jest też chmiel (żywiczność, też owoce, ale one już mocno nie przebijają się przez słodowe nuty)
      Piana - wysoka, umiarkowana trwałość z dłuższą koronką, zostaje trochę na szkle
      Barwa - zamglona mocna herbata
      Wysycenie - dość łagodne, ale musujące
      Smak - wyraźna słodowa baza ze wspomnianymi daktylami i figami, jest też karmel. Czuć chmiel z leciutkim cytrusem i odrobiną żywiczności. Choć nie jestem fanem ciężkich piw z wyraźnym chmieleniem amerykańskimi odmianami, to w tym wypadku mi pasuje - ożywia to piwo i trochę nadaje bardziej złożonego charakteru. Oczywiście goryczka nie jest nawet drugoplanowa. Alkohol schowany, trochę rozgrzewa. Lekkie cytrusy pozostają na dłużej w ustach.
      Treściwość - odpowiednia, czyli zdecydowanie wysoka

      Bardzo solidne i przyjemne, z dobrą pijalnością.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Click image for larger version

Name:	P1120035.JPG
Views:	27
Size:	26,2 KB
ID:	2332299

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎