Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lindeboom, Venloosch Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Lindeboom, Venloosch Alt

    Alk. 5%, but. 0.3 l
    Piwo z gatunku bardziej znanego zaraz po drugiej stronie granicy z Niemcami.
    Jasnobrazowe, sztywna i bardzo trwala piana, drobniutkie babelki gazu mocno pracuja. Zapach chmielowo-slodowo-owocowy. Smak slodowo-owocowy z lekka goryczka, z charakterystycznym slodowo-tresciwym posmakiem ktory nazywam chlebowym i ktory bardzo lubie. Znakomity alt, szkoda ze nie zgarnalem wiecej jak mialem okazje.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Byłem niedawno przejazdem w Venloo i zgarnąłem kilka sztuk po ok. 0.70€ w markecie. Smakowało tak jak dawniej.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Lindeboom, Venloosch Alt [a.5%; Cat.I]

      Kolor: bursztynowo-miedziany, bodajże dokładnie taki właśnie powinien być alt, jeśli dobrze zapamiętałem [5]

      Piana: wysoka, średnioziarnista, ecru, opada jednak szybko i już po 3 minutach zostaje cienka firanka, która zdaje się, zaraz zdziurawieje... i tak też się dzieje jednak do końca wytrzymuje wysepka i gruby pierścień [4]

      Zapach: trudny dla mnie do opisania, jakby herbata z pigwą, jaśminem, chmielem i cukrem kandyzowanym na pierwszym planie, może też odrobiną brzoskwini, podbudowana karmelem, biszkoptem i słodowością, generalnie kwaskowo-słodko-ziołowy aromat, trochę przypomina Ice Tea [5]

      Smak: jak delikatnie posłodzona herbata doprawiona dużą ilością pigwy, czegoś kwiatowego, słodkiego (jaśmin??), odrobiną chmielu i brzoskwini, szorstki, mocno ziołowy, chmiel też jest ale raczej na drugim planie, goryczka chmielowa przegrywa z garbnikami, niedobór gazu wzmacnia herbaciane doznania [4.5]

      Nasycenie: średnie, trochę za niskie [3.5]

      Opakowanie: flaszka holenderska 0.3l, etykieta bordowa ze złotymi zdobieniami i złotym tygrysem (od nazwy kawiarni "Cafe de Gouden Tijger), kapsel dedykowany [5]

      Producent: Lindeboom Bierbrouwerij BV, Venlo, Królestwo Niderlandów
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 26.10.2012r. ok. godz. 14:45 w Haarlemie
      Data ważności: MEI 13
      Numer paartii: 1171502
      Soundtrack: "There Must Be a Better World Somewhere" by B.B. King

      Click image for larger version

Name:	Lindeboom Venloosch Alt 5%.jpg
Views:	1
Size:	65,7 KB
ID:	2041244
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎