Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grolsch, Grolsch Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #16
    Dzięki memu bratu, który przywozi mi raz - dwa razy w roku to piwo z Holandii (tam kosztuje 1 euro z butelką) i jest ciągle dobre i zupełnie nie przypomina naszej masówy - wyraźna goryczka i oczym wspomniał Slavoy piękny zapach.
    Nie wiem czy na eksport wysyłają jakieś inne ale jak już pisałem kiedyś, piłem to niby-oryginalne z zielonej butelki i smakowało o dwie klasy gorzej.
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • witkowskiartur
      Senior
      • 03-2003
      • 561

      #17
      Wczoraj skusiłem się, na dwie butelki 0.33. Wersja importowana. Piwo faktycznie powala przyjemnym, intensywnym, chmielowym zapachem. Kolor trudno mi oceniać, ale piwo było bardzo klarowne. Niestety jak dla mnie było za mocno przegazowane - gaz osadzał się na ściankach i dnie szklanki, chociaż dzięki temu gruboziarnista piana utrzymywała się na wierzchu. Ze smakiem trochę gorzej. Przyjemna gorycz w miarę opróżniania szklanki stawała się nie do zniesienia
      Opakowanie - bardzo ładne - zielona, stylizowana butelka z wytłoczeniami, kapsel nadrukowany dwustronnie - na wewnętrznej stronie adres strony grolscha.
      Kiedyś do tego piwa na pewno wrócę, ale nie za szybko.
      KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

      Comment

      • belze
        Senior
        • 02-2004
        • 301

        #18
        Piwko rewelacyjne. Posiada chyba najlepszy zapach wsrod wszystkich piw ktore pilem. Pozostawia niesamowity posmak. Mialem okazjie pic wersje importowana - cud miod..

        Comment

        • Ryszard
          Gość
          • 03-2003
          • 10

          #19
          witajcie
          i ja sie przylacze do potwierdzenia wspanialego smaku piwa grolsch premium pilsner.
          to cos to jego wspaniala goryczka ktorej jak do tej pory nie znalazlem w innym piwie chodz moge go jedynie porownac z niemieckim bitburger premium pils lub hacke becks.
          grolscha degustuje juz od pietnastu z gora lat.wersja holenderska to standardowa brazowa butelka 0,33/pijpje/.wersja exportowa to butelka zielona/0,25 lub 0,33/.smak piwa z zielonej butelki mowiac szczerze paskudny.wedlug browaru zawartosc ta sama a kolor zwiazany jest z przepisami importowymi danego kraju.cena skrzyneczki 24x0,33 8,80euro.jeszcze z kaucja/3,90/ ktora znosza w 2006 roku.

          na zimowe dni polecam znakomita armate/kanon/ z browaru grolsch.brazowa butelka/0,33/ z zawartoscja alk. uwaga 11,6%
          proost na zdrowie
          ryszard

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #20
            Ryszard napisał(a)
            wedlug browaru zawartosc ta sama a kolor zwiazany jest z przepisami importowymi danego kraju.
            co oczywiście jest bajką Grolscha, bo takich przepisów nie ma
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Ryszard
              Gość
              • 03-2003
              • 10

              #21
              Moze inny smak grolsch pils w zielonej butelce zwiazany jest z utlenianiem sie zawartosci po pewnym czasie jego przechowywania?

              Comment

              • josephe
                Junior
                • 02-2004
                • 12

                #22
                Kolor - Ładny słomkowy
                Piana - szybko znika prawie zerowa
                Zapach - wyraźnie słodowy
                Smak - w pierwszej kolejności czuć wyraźnie słodowy smak następnie lekką goryczkę, która szybko znika a powraca gdzieś w dalekiej głębi lekko słodowy aromat.
                Cena - około 5zł
                Piwko przeciętne nic specjalnego na pewno więcej po tej cenie nie polecam i go więcej nie kupię.
                Attached Files

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #23
                  Nawet niechce mi się go oceniać. Nie ma poprostu czego. Dla mnie to piwo jest beznadziejne. Strasznie wodniste słaba goryczka piana znikła w moment. Nie ma o czym pisać . Nie polecam. Piłem w wersji takiej jak na zdjęciu powyżej.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Qbasmuggy
                    Member
                    • 06-2005
                    • 82

                    #24
                    Zakupiłem dzisiaj w promocji 2xGrolsch /importowany!/ + szklanka. Oto moje odczucia:
                    Kolor: słomkowy
                    Zapach: niczym sie nie wyróżnia, typowy, lekko chmielowy zapach pilsa
                    Piana: wspaniała, bardzo gęsta utrzymuje się gruba warstwa do samego końca, idealna
                    Wysycenie: prawie idealne, troszeczkę zbyt obfite
                    Smak: niesety niczym się nie wyróżnia, wyczuwalana lekka goryczka, generalnie smak nierewelacyjny

                    Najbardziej w Grolsch'u urzekła mnie pianka, jakiej jeszcze w żadnym piwie nie spotkałem. Ogólnie piwo jest dobre, ale nie jest warte 7 zł. za butelkę. Okazjonalnie można wypić.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #25
                      Fajnie przeczytać sobie swoje recenzje z początków bytności na forum

                      Ostatnio wpadł mi przypadkiem w łapki Grolsch w puszce i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył - głównie z powodu goryczki, której w większości piw od jakiegoś czasu trochę mi brakuje. Są również akcenty słodowe, choć nie jest to taka sycąca słodowość jak np. w Okuniewie. Zapach nie taki kwiecisty, jak w wersji z zielonej butelki.

                      Chyba najlepszy w niezbyt chlubnej kategorii "international lager"

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #26
                        Klasyka z Holandii

                        Kupione w promocyjnym sześciopaku. Kolor złoto-słomkowy. Chmielowy zapaszek. O dziwo gęsta i trwała piana jak na premium. W smaku wytrawne z wyważoną goryczką. Nagazowanie jak należy, ładnie prezentujące się do samego końca w szklance i orzeźwiające w ustach. Opakowanie klasyczne grolszowe, ładne - ale podnosi cenę. Dzięki temu że szkło jest grube, brak zielonobutelkowego posmaku. Piwo na 4,75 wśród jasnych i na 5 dla klasy premium.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #27
                          KLASYK
                          EKS. 11,5 ALK. 5% POJ.473ML patentowane
                          PIANA: ciekawe- rzadka i mimo, że lałem dość ostro tylko na 1 cm. i znika po 3 minutach niemalże całkowicie
                          NASYCENIE CO2: odpowiednie, a nawet za słabe
                          KOLOR: złocisty
                          SMAK: dość długo pozostaje w ustach przyjemna goryczka
                          OPAKOWANIE: bez komentarza
                          Po dość długiej przerwie sięgnąłem po Grolscha i jestem mile zaskoczony. Kojarzył mi sie z mocno gazowanym, a tu... akuart. Przyznam, że wrażenia estetyczne dość mierne, przez tą "widmo" pianę, ale smakowe bomba!
                          Poszukuję

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #28
                            Parametry jak wyżej.
                            Piana - bardzo ładna, trwała, pozostawia ślady na szklance i trwa na straży do końca.
                            Kolor - jak na 11,5% ekstraktu, to bardzo ładny, złocisty.
                            Nasycenie CO2 - dziwne, z jednej strony na języku nie jest bardzo wyczuwalne, ale z drugiej czuję jak zalega mi na żołądku. W połowie butelki czuję się tym piwem opity. Strasznie się po nim odbija.
                            Smak - w pierwszej chwili moje skojarzenia były bardzo negatywne, było to skojarzenie z piwem Bizon. Chamska, tępa, jakby trochę metaliczna goryczka. W smaku brakuje pewnej pełności, mamy to co typowe dla tanich polskich piw z segmentu economy, czyli wrażenie picia gorzkiej wody, brak treściwości i pełności smaku. Po kilku łykach można sie do tej goryczki przyzwyczaić, jest lepiej. Niestety wrażenia z konsumpcji psuje uczucie pełnosci w brzuchu. Może to piwo trzeba nalewać na kilka razy lejąc pinowo z góry, aby się odgazowało.
                            Opakowanie - niby ładne - butelka z krachlą, ale jednak niepraktyczne, bo butelka nie znajdzie zastosowania w BK. Po pierwsze za dużo tych tłoczeń, nie można nakleić etykiety, no a po drugie jest zielona.
                            IMO nie warte swojej ceny. Za te pieniadze to lepiej kupić niepasteryzowanego Bernarda (był kiedyś bodaj w carrefour'ze, nie wiem czy jest nadal), który też jest w krachli, też kosztuje blisko 8 zł. No ale jako lager, bije Grolscha o 3 głowy.
                            Piwko otrzymane w prezencie, pewnie trochę na zasadzie, że kopyr lubi dobre piwa, no a jakie może być dobre, pewnie jakieś drogie. Niestety nie ma tak łatwo Jednakowoż jestem wdzięczny ofiarodawcy, bo sam bym pewnie nie kupił i nie miał bym możliwości skonfrontowania wyobrażeń o tym piwie, z rzeczywistością. Niestety wyobrażenia się potwierdziły, może nie w 100%, ale jednak potwierdziły.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MICHCIO_MANIAK
                              stwierdza ze to piwko jest lepsze od kobiet!!!
                              Hmmm... a co Twoja kobieta na to? :->
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • MICHCIO_MANIAK
                                Junior
                                • 01-2003
                                • 15

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                                Hmmm... a co Twoja kobieta na to? :->

                                Jaka kobieta? Liczy się piwo i samochody

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎