Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grolsch, Grolsch Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • qberts
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    #31
    Zakupione w Realu za ponad 7zł (to jeden z większych minusów tego piwa).
    Kolor dosyć ciemny, słomkowy, ładny, piana raczej średnio pęcherzykowa, bardzo szybko zmalała do cieniutkiej warstwy, ale potem prawie do samego końca dzielnie walczyła żeby nie zniknąć całkowicie, zostawiała ładne ślady na szklance, ale ogólnie - zawiodła mnie, zapcha przyjemny, przeważa motyw chmielowy nad słodowym, w smaku dominuje wyraźna goryczka ze słodową nutą (trochę zbyt przytłumioną przez goryczkę), smakowało, wysycenie odpowiednie, opakowanie czyli bogato tłoczona zielona butelka z krachlą na duży plus. Ogólnie ocena to 4 z małym ogonkiem, piwo dobre, ale podzielam zdanie, że jest sporo znacznie tańszych równie dobrych (a nawet lepszych) pozycji na polskim rynku.
    Last edited by qberts; 14-04-2007, 00:08.
    ZASADY DEGUSTACJI
    zapraszam do dyskusji

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #32
      Grolsch Premium Lager

      Po moim przykrym doswiadczeniu z 5l antalkiem (przeterminowanym jak mniemam) dosc dlugo nie pilem tego piwa. Ostatnio skusilem sie na zestaw 4 roznych piw marki Grolsch i nie bede ukrywal - zaluje. Premium lager jest piwem bardzo przecietnym (a pamietam, gdy jego wersja w krachli bardzo mi smakowala). Piana zniknela blyskawicznie. Zapach ledwo wyczuwalny, w smaku czuc goryczke i niewiele wiecej. Ogolnie: gorsze od heinekena
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • lukex
        Senior
        • 12-2005
        • 262

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus
        Ogolnie: gorsze od heinekena
        Zdecydowanie się z tym stwierdzeniem nie zgadzam.Heineken w chwili obecnej smakuje jak tandetna lura ,tzn nie czuc ani słodowości ani goryczki.Grolsch natomiast ciągle trzyma swoją klase, którą zarówno jak i Heineken jak i Carlsberg dawno utraciły.Grolscha premium lagera można porównac do Złotego Bazanta 10 ,-tzn że goryczka nie jest aż tak intensywna ale jest mocno wyczuwalna,w tle gdzieś czuć lekką słodowość.Taki lekki cz/sk lagerek.Piwo w zielonej butelce.Polecam picie prosto z butelki po wcześniejszym zchłodzeniu do temperatury 10 stopni.

        Comment

        • Gambrinus
          • 06-2001
          • 696

          #34
          Wyglada na to ze Grolsch i Heineken w Polsce smakuja inaczej niz w USA. Poza tym dosc trudno jest ocenic zapach piwa pijac je bezposrednio z butelki.
          Popieraj małe browary!!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • qberts
            Senior
            • 03-2007
            • 136

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus
            Poza tym dosc trudno jest ocenic zapach piwa pijac je bezposrednio z butelki.
            A jeszcze trudniej jego kolor.
            ZASADY DEGUSTACJI
            zapraszam do dyskusji

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #36
              Kupiłem i właśnie przed chwilą wypiłem z czystej ciekawości, trochę by sprawdzić czy warto. Cena nieco odstraszająca (ponad 3 złote za 0,33), po części wytłumaczyłem sobie to tym, że piwo jest importowane.
              Co do wrażeń - zapach chmielowo - zielonobutelkowy, za którym akurat nie przepadam i który przeszkadzał mi przez cały czas... Smak lepszy niż się spodziewałem - z początku lekko słodowe, z dość wyraźną goryczką na końcu i miłym chmielowym aromatem. Nie jest to może ekstraklasa lagerów, ale moim zdaniem jest o niebo lepsze od Carlsberga czy Heinekena.
              I jeszcze jeden plus - piwo nie jest bardzo mocno nagazowane, wysycenie dla mnie w sam raz. Ogólnie piwo na jakieś 3,5, trochę za drogie, ale jak nie ma nic innego w sklepie to od czasu do czasu można wypić.
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • Manieklbl
                Senior
                • 10-2007
                • 100

                #37
                Piłem to piwo przed momentem z puszki 0,5 zakupionej w E.Leclerc w Lublinie za 3,90 i zastanawia mnie tylko czy było to piwo importowane czy też klepane u nas? Na puszce w większości napisy angielskie, napisane Eschede Holland, nie wspomniane nic na temat robienia czy rozlewania u nas. Czyli importowane tak? Smak goryczkowy, im więcej wypiłem tym mocniejsza goryczka, pod koniec już nie przyjemna, nie warte swej ceny, ale naprawde dobre piwo, jednak cena dość silnie odstrasza. Wole piwa słodsze więc nie powróce.

                Comment

                • Tomasz_Moczarski
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 182

                  #38
                  Zakupione w Carrefourze - puszka 0,5 - cena 3,20 zł...
                  Kolor: klarowny, lekko przechodzący w bursztynowy - 5
                  Piana: dziwię się poprzednim opiniom, bo u mnie szybko zniknęła - 2,5
                  Zapach: przyjemny, czuć nutę słodowości - 4,5
                  Smak: im dłużej się pije, tym intensywniejsza goryczka, ale nieprzesadna - 4,5
                  opakowanie: puszka (powinni popracować trochę nad grafiką) - 3, butelka (wygląda zdecydowanie lepiej) - 4,5
                  Nasycenie: Za bardzo nagazowane - główny jego minus - 3,5
                  Uwagi: bardzo dobre piwo, jednak cena może odstraszać.
                  Info na opakowaniu bez zarzutu.
                  Ktoś pytał czy rozlewane u nas to informuję, że:
                  wyprodukowane i rozlewane w Holandii - także na bank importowane.
                  Zgodzę się z faktem, że lepsze od Heinekena i Carlsberga, ale gorsze od np. Wexford Irish Cream Ale (tyle, że cena tego jest 5,95 - Carrefour).
                  koncerniak = prawie jak piwo :D
                  Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                  reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                  Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zgodzę się z faktem, że lepsze od Heinekena i Carlsberga, ale gorsze od np. Wexford Irish Cream Ale
                    No nie, żeby porównywać wyspiarskie "cream ale" z pilsem z Holandii? To zupełnie różne style piw kolego. Dość trudno przyłożyć tu tą samą miarkę. Ja bym tak nie potrafił
                    Last edited by delvish; 07-02-2008, 22:26.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Tomasz_Moczarski
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 182

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                      porównywać wyspiarskie "cream ale" z pilsem z Holandii?
                      Jak na piwo z Europy Zachodniej to jest najlepsze (przynajmniej z tych, które piłem do tej pory), ale faktycznie "Ale" i "Grolsch Premium" to 2 inne bajki. Jednak warto kupić.
                      3,20 za puszkę to "prawie" tyle samo co rozlewany w Żywcu Heineken
                      Last edited by Tomasz_Moczarski; 14-02-2008, 04:51.
                      koncerniak = prawie jak piwo :D
                      Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                      reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                      Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                      Comment

                      • kozel_czech
                        Junior
                        • 02-2008
                        • 15

                        #41
                        Bardzo dobre piwo , mi bardzo smakakowało . Smak : orzeźwiający z dobrą goryczką , Zapach : chmielowy , Barwa:jasne , słomkowe - Polecam

                        Comment

                        • Tomasz_Moczarski
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 182

                          #42
                          Oglądacie zdjęcie na własną odpowiedzialność
                          Last edited by Tomasz_Moczarski; 22-02-2008, 13:48.
                          koncerniak = prawie jak piwo :D
                          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #43
                            Na pewno plusem tego piwa jest jego nagazowanie i piana. Wyraźnie wyczuwam goryczkę, choć jak dla mnie w tym piwie czuć za mało chmielu. Goryczka, a wręcz posmak gorzkości pozostaje na języku przez jakiś czas.
                            Ciekawy jest też kapsel, na którego odwrocie znajduje się adres strony internetowej piwa na zielonym tle, takim jak i butelka. Choć jest to niezłe piwo mainstreamowe, to nie mogę o nim mówić z entuzjazmem.

                            Comment

                            • keto
                              Senior
                              • 07-2009
                              • 388

                              #44
                              Bardzo dobre piwo, kupione w realu za 4,99, butelka z patentem 450 ml.

                              Kolor jak na pilsa przystało, jasny klarowny,
                              piana bardzo duża na początku, po chwwili opada do cienkiego kożuszka pod koniec nic prawie nie zostaje,
                              wysycenie spore jak dla mnie w sam raz,
                              zapach jak to zapach z zielonej butli, taki heinekenowaty ,
                              smak chmielowy - goryczka w sam raz, wyczuwałem trochę nutki chlebowe - chociaż to piwo pasteryzowane - może troszkę za płytkie w smaku
                              opakowanie - bardzo ładna butelka, tylko krawatka, kupione także ze względu na ową butelkę.

                              Na pewno do powtórzenia w najbliższym czasie.
                              Pozdrawiam
                              Artur

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #45
                                Zakupione za 3,29

                                Butelka zielona, zmieniona, ma inne wzory i kształt niż klasyk Grolscha.

                                piana: biała, drobna, gęsta, opadła do 0,5cm dywanu, oblepia szkło, pozostała do końca,
                                zapach: lekko słodowy, leciutki skunks,
                                smak: lekko słodowy, lekko metaliczne, przyjemna goryczka,
                                wysycenie: dość mocne.

                                Ot koncerniak, jednak lepszy niż nasze polskie. Wypiłem go z przyjemnością.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎