Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavaria, Holland Beer/Hollandia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • frantic
    Junior
    • 02-2009
    • 3

    #16
    mi natomiast hollandia nie smakowala.. w smaku nie wiem cos jak goolman.. natomiast dobrze schlodzona bavaria jest jednym z moich ulubionych piw i spokojnie moge ja polecic (3,99 w promocj 0,66 wiec taniej niz heniek w lublinie w plazie)

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      #17
      Mam przed sobą dwie puszki: Holland Beer oraz Holandia
      Pierwsze ma 5,0% drugie 4,2%. W Holandii nie ma ani słowa o Bawarii za to jak pisał Cocobango warzono i napełniono w Hollandii dla H-WEST BV, Maarssen, Holandia
      To jak z nimi w końcu jest? Bo na pewno nie jest to to samo piwo

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #18
        Trochę pogrzebałem i okazało się że Holandia robiona jest w browarze Bavaria w Lieshout.
        Jednak dalej podtrzymuje, że to jednak inne piwa
        Sorki za double post

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #19
          Piana ładna, obfita, wodniste w smaku, goryczka z rodzaju tych mało przyjemnych. Słabe piwo.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #20
            Nie wiem czy to to samo piwo co w temacie, ale innego o tej nazwie nie znalazłem.
            Obrazek nie mój http://fridaybeer.files.wordpress.co...7/dscf0569.jpg

            Kupiony w Lecrercku po 2,19zł za puszkę
            Bavaria Holland Premium Beer
            Składniki napisane w kilku językach: Naturalna woda mineralna, słód jęczmienny, pszenica, chmiel
            5% alk
            Importer John King polska

            kolor: słokomowy
            Piana ładna, bialutka, drobne pęcherzyki, szybko opada, ale zostawia ślad na szkle, wysycenie w sam raz.
            Zapach: lekko kwaśny
            Smak: Kwaskowate z nutą goryczkową nadchodzącą po dokładnym przełknięciu, gasi pragnienie, ale dla mnie za mało gorzkie, a za bardzo kwaskowate, słodu w sam raz bo jest na 3 planie.
            Nie wiem co robi pszenica w składzie, ale raczej temu piwu nie pomogła.
            Jedno wypije, ale na drugie się już nie skuszę pomimo "niby atrakcyjnej ceny"
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #21
              Dlugas po trzech latach też coś tu dopiszę...

              Wracałem z trasy i zajechałem pod "duuuuży sklep" i szukam...
              Wśród kilku mniej znanych piw zdecydowałem się na słabo eksploatowane.

              No niestety to nie była górna półka ale w domu po zmrożeniu trochę zregenerowało...
              Zrobiło robotę... ileż można tych "kraftowych perfum" doić /hahahahahaha/

              Mankamenty i lista złorzeczeń:

              Piana - wielkie bąble zaraz a potem obwódka "z niewiele więcej".
              Barwa - słomka.
              Aromat - słód zbożowy.
              Gaz - nie mały.
              Smak - klasyka słodu i minimalnej goryczki na łuskach zbożowych i mini kwasku.
              Attached Files

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #22
                Zapomniałem dopisać że to piwa ma teraz 4,7% obj. i piłem je z zielonej flachy 650 ml.

                Data: 11-2016

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #23
                  Wygląd: kolor słomka, piana mieszna, nietrwała, ale jakiś lacing zostawia.
                  Zapach: mocno chmielowy, daje też już lekkim skunem, mimo że termin ma do 10.2018, mocno pieprzny, siarkowy, trochę słodowo-chlebowy
                  Smak: dosyć gładkie, ułożone, miękka woda, lekka słodowość i chlebowość, nawet zbożowość, wyraźna chmielowość, ona jest tu najfajniejsza, goryczka średnia, ale zaznaczona, wysycenie średnie, mogłoby być wyższe, znów wyraźna pieprzność i lekka siarka. Nie dość, że lepsze od Bavarii (ale od niej to i ich bezalko jest lepsze) to całkiem niezły koncerniak, taki w typie niemieckiego pilsa. Niezły zamiennik dla Löwenbräu, który jest znacznie droższy.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    #24
                    Jak zaczynałem na forum zwracano mi czasem uwagę by nie przesadzać ze zdjęciami.
                    Teraz serwery są pokaźniejsze ale czy zawsze trzeba do każdego piwa wypitego dawać fotkę...?
                    Zwłaszcza że w tym przypadku motyw i szata graficzna są identyczne... w dodatku twoje zdjęcie jest jak z komórki...
                    Nie mówię nie wstawiaj zdjęć ale przemyśl czy coś można poprawić w tej dziedzinie...

                    Życzę dobrych smaków...

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #25
                      W Intermarche pojawiła się Hollandia w puszkach 0,33, niestety nic wspólnego z wersją butelkową nie ma, no może tę gładkość, ale piwo wyprane z jakiejkolwiek chmielowości i goryczki, raczej słodkawe, może być konkurencją tylko dla naszych korpolagerów
                      Attached Files

                      Comment

                      • Alkoneser
                        PremiumUżytkownik
                        • 06-2023
                        • 42

                        #26
                        Nie wiem czy można to nazwać piwem. Kolejny eurolager pretendujący do bycia marką premium.
                        Kupiłem butlę 0,66 i muszę się z nią przemęczyć.

                        Piwo całkowicie pozbawione wyrazu, zahaczające nawet o bezsmakowe. Wysokie nasycenie sprawia, że da się je wypić ale nie wyobrażam sobie żeby je otworzyć, zostawić na kilka minut i do niego wrócić.

                        Nie jestem w stanie polecić.
                        Kolekcja kapsli od piwa <- Kolekcjonuję jedynie kapsle z piw wypitych osobiście, aktualnie ponad 600
                        Kolekcja Whisky

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎