Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Molen, Mooi & Meedogenloos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    De Molen, Mooi & Meedogenloos

    21BLG
    10,2% alk.
    160 EBC
    78 EBU

    Według ratebeer Belgian Strong Ale, po degustacji połączenie Quadrupela ze Stoutem.
    Aromat fenolowy, lekko palony i kwaskowy, w smaku połączenie najlepszych cech quadrupela i stouta, mimo b. dużego odfermentowania treściwe, palone, lekko kawowe i chmielowe, alkohol całkowicie niewyczuwalny (mino ponad 10%) naprawdę bardzo dobre
    Pozytywne zaskoczenie po według mnie średnim tripelu z De Molena.

    Zakupione w krakowskiej Strefie Piwa.
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    W tłumaczeniu ( jeśli błądzę – poprawcie ) : „Piękne i bezlitosne”.
    Piękne :
    piana – początkowo bardzo obfita, gęsta, w kolorze kawy z mlekiem,
    czarny – nieprzejrzysty kolor,
    zapach – czekolady i suszonych owoców,
    smak – podobny plus wyczuwalna, aczkolwiek nie dominująca ( mimo 78 EBU ) goryczka.
    Bezlitosne ? Może dlatego że alkohol ( 10,2 % ) dobrze ukryty, ale zdradliwy.
    Bardzo smaczne.
    Poniżej fotka :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Brązowy o wyraźnie rubinowym zabarwieniu. Nieprzejrzysty.
      Piana: Beżowa, mało obfita, mało gęsta, niezbyt obfita. Opada do obrączki.
      Zapach: Bardzo wyraźne suszone owoce: śliwki, rodzynki. Karmel, czekolada, lukrecja, coś jakby migdały. Intensywny i ciekawy.
      Smak: Treściwe. Karmel, mocne suszone owoce, czekolada. Do tego wyraźne nuty korzenno-przyprawowe, przede wszystkim lukrecja. Lekka kwaskowatość od ciemnych słodów. Alkohol praktycznie niewyczuwalny, choć przy długim piciu, w miarę ogrzewania pojawia się nuta fuzlowa. Goryczka średnia, przypalana.
      Wysycenie: Średnio niskie.
      Ogółem: Bardzo dobre, niezwykle bogate piwo z idealnie zamaskowanym alkoholem. Według ratebeera niby Belgian Strong Ale. Dla mnie zdecydowanie bardziej w stronę RISa, Belgii za wiele tu nie ma.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎