Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galway Bay, The Eternalist Mixed Fermentation Sour Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Galway Bay, The Eternalist Mixed Fermentation Sour Ale

    Rozbrykał się ostatnio browar z zachodniego wybrzeża z sezonowymi piwami. Poniższe jeszcze przed spróbowaniem wygląda mi na jakieś belgijskie klimaty. Pewnie bedzie kwaśnie, owocowo i gazowanie co wnioskuję po opisach na ecie oraz samej szampanowej butelce acz pomniejszonej do pojemności 375 ml.

    PIANA: gęsta, szampanowa , taka musująca można by powiedzieć. Jak przystało na szampanowy trunek niezbyt trwała. Nie brudząca szkła.

    NAGAZOWANIE: przewidywalnie spore.

    KOLOR: mętny, ciemnomiodowy. W świetle dziennym wyglądał na sok z jakiegoś czerwonego cytrusa w typie grapefruita.

    SMAK: przedewszystkim niesamowity zapach jakby jakiegoś słodkiego, pefrumowanego szampana, cholera wie jak to określić. W smaku jest tak jak podejrzewałem choć może spodziewałem się większej kwaśności. Nie przypomina to za bardzo piwa a już na pewno nie typowego. Można to porównać do belgów choć nie wiem zbytnio do jakiego typu. Kwaśność obniżają nieco dzikie maliny. Całość przekiszona przez 14 miesięcy w beczkach po Cabernet Sauvignon. Brzmi nieźle. Do tego podane kilka jakiś niesamowitych łacińskich nazw szczepów drożdży jakie rzekomo się w tychże beczkach gnieździły. Alkohol 5,5%. Jak dla mnie tylko epizodyczna przygodna dla zdobycia kolejnej etykiety oraz poszerzenia horyzontów smakowych.

    OPAKOWANIE: wspomniana miniatura flaszki szampanówki z wklęsłym dnem i beznadrukowym kapslem nieco większym niż standardowe. Eta która z daleka na butelce może przypominać jakieś gazowane wino albo mineralkę z wyższej półki.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Raczej szampańska, chyba że miałeś na myśli szampon
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Szampan to w sumie gazowane wino przecież
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎