Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

West Kerry, Festive IBA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    West Kerry, Festive IBA

    IBA, nowy wytwór rzemieślniczej rewolucji czyli Imperial Black Ale. Ciekawe czy już ktoś się spotkał z takim piwem. Pewnie nie albo tak ale nie ubrano go w taką nazwę. U mnie chyba debiut. Tak czy siak:

    PIANA: gęsta ze śladowymi ilościami większych bąbli gazu. Z lekkim odcieniem ecru. Pozostaje nieco na szkle i cienko przykrywa toń piwa jeszcze długo po nalaniu.

    NAGAZOWANIE: postanowiłem od tego czasu określać je współczynnikiem zmuszania mnie do bekania. Tutaj nagazowanie w przełyku określił bym jako średnie.

    KOLOR: w sztucznym świetle ekranu komputera wygląda na czerń z rubinowymi przebłyskami.

    SMAK: spora jak na ejla słodycz. Chyba taka nieco karmelowa, przypalana. Na drugiej stronie kubków smakowych pojawia się nieco goryczy takiej właśnie z palonego słodu. Kolejne łyki i słodkość pozostaje nadal. Alkohol jest zwłaszcza jak na warunki wyspowe dosyć krzepki bo 6 procent. U nas piwo ze słowem Imperial pewnie miało by o 2-3 konie więcej.

    OPAKOWANIE: eta z doklejką jak w innych sezonówkach z tego browaru. Tym razem jednak w żywej nie używanej do tej pory, czerwieni. Kapsel golas.

    PS: piwo którym rozpoczynam czwartą setkę opisanych u nas w dziale Irlandia piw Ilość postów w tym dziale też prawie jubileuszowa bo "5 postów wcześniej" przekroczyła tysiąca
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎