Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beamish & Crawford, Genuine Irish Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #61
    Mija pół roku a mi nadal nie udało się dorwać butelkowego Beamischa. Chyba w końcu będę musiał ruszyć )( i pojechać do Cork bo gdzie jak gdzie ale tam musi być dostępne. Jedynie wczoraj w lokalnej monopolce dorwałem promocyjny czteropak z gratisową szklaneczką. Niestety puszki mają pojemność 500 ml a szklanka jest klasyczna o pojemności 1 pinty czyli 568 mp więc nie udało mi się napełnić jej tak jak powinno się to zrobić. Nie mniej jednak trunek przepyszny a piana wspaniała i nie musiałem spieszyć się z robieniem fotki gdyż piana czekała cierpliwie na odgłos migawki aparatu. Oto więc - jak napisał Czes - "protestancka" wersja stouta z Cork :
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #62
      Kiedyś miałem okazję degustować w wersji z widgetem, tym razem piję przywiezionego z Irlandii, bodaj 2 lata temu przez szwagierkę. Data przydatności 11/04/08
      Piana: mimo braku widgeta bardzo dobra, choć nie tak oszałamiająca, beżowa, cudownie oblepia szklankę.
      Kolor: czarny, aczkolwiek pod światło prześwituje rubinowo.
      Wysycenie: nisko-średnie, jak na stouta, to nawet wyraźne.
      Zapach: przyjemny, ewidentnie czuję wędzoność. Super.
      Smak: goryczka nieprzesadzona, oczekiwałem mocniejszej, leciuteńka kwaskowośc i ewidentna wędzoność i paloność. Po prostu cudowny. Nie jest też tak strasznie wytrawne, czuć delikatną słodycz, która daje tło dla tych wszystkich aromatów.
      Opakowanie: cóż konserwa.

      Bardzo dobry stout, prawie tak dobry jak Kelt. A na pewno lepszy od Guinnessa.

      To jest ...(arghhh... nie będę się wyrażał), że Heniek zamknął ten browar. Murphy's z kranu jest super, ale jednak Beamish jest lepszy. Przeniesienie produkcji tego piwa lub jej zaprzestanie to zbrodnia.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #63
        Piwo to cały czas jest w stałej normalnej sprzedaży w Irlandii. Byc może sa to jeszcze partie uważone w browarze Beamisha. Szczerze mowiąc nie sprawdzałem tego jeszcze . Puszka nie zmieniła się wcale tzn jest taka jak na załączonym rok temu zdjęciu. Trudno mi powiedziec gdzie ta marka mogła by być (czy jest już) produkowana po zamknięciu macieżystego browaru. Sytuacja w ktorej pobliski browar Murphys'a warzył by swojego stouta i stouta Beamish'a była by deko dziwna ale w dobie globalizacji wszystko już jest możliwe. Za jakiś czas pewnie z ciekawości spojrze na opisy na puszkach.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Trudno mi powiedziec gdzie ta marka mogła by być (czy jest już) produkowana po zamknięciu macieżystego browaru.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Przeniesienie produkcji tego piwa lub jej zaprzestanie to zbrodnia.
          Piwo to warzone jest i rozlewane w browarze Grolscha w Enschede (NL).
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo to warzone jest i rozlewane w browarze Grolscha w Enschede (NL).
            Moje było przywiezione z Irlandii. Wtedy jeszcze na pewno Beamish warzył. Mimo wszystko chyba nie sugerujesz, że warzą je w Holandii i wożą do Irlandii.
            Last edited by kopyr; 17-05-2009, 23:11.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Moje było przywiezione z Irlandii. Wtedy jeszcze na pewno Beamish warzył. Mimo wszystko chyba nie sugerujesz, że warzą je w Holandii i wożą do Irlandii.
              Tak twierdze. Wiem to z bardzo dobrego źródła. Warzą od 01 maja 2009.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #67
                W Holandii jest na pewno butelkowany Murphy's Stout (info z marketingu w tymże właśnie browarze z lutego br). Nie wiem jak z Murphy's Red gdyż takowego w ogole nie ma na wyspie i najprawdopodobniej "czerwona" wersja jest wyłącznie warzona w Holandii.
                Możliwe iż od 1 maja rownież i Beamish jest tam warzony. Wożenie go z Holandii do Irlandii jest nonsensem ale to możliwe w realiach w jakich żyjemy. Nie zmienia to faktu że to już chyba powolny kres tej marki. Stouty generalnie cieszą się coraz mniejszą popularnością w Irlandii przegrywając na rzecz koncernowych lagerów wiadomych marek
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak twierdze. Wiem to z bardzo dobrego źródła. Warzą od 01 maja 2009.
                  Ja nie neguję, że jest warzone w NL, ale od warzenia na rynki Europy kontynentalnej, do wożenia go do Irlandii daleka droga. Heniek ma (chyba 2) browary w Irlandii, dlaczego nie miałby warzyć Beamisha w którymś z nich.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja nie neguję, że jest warzone w NL, ale od warzenia na rynki Europy kontynentalnej, do wożenia go do Irlandii daleka droga. Heniek ma (chyba 2) browary w Irlandii, dlaczego nie miałby warzyć Beamisha w którymś z nich.
                    Nie wiem. Z tego co piszą w tym artykule, Grlosch ma wolne moce przerobowe. Komentator zastanawia się co teraz będą warzyć w Enschede PU, Azzurro czy inne Millery. Jest jeszcze wolne miejsce aby warzyć.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Heniek ma (chyba 2) browary w Irlandii, dlaczego nie miałby warzyć Beamisha w którymś z nich.
                      No właśnie już nie ma bo sam sobie zamknął 1 z nich. Pozostał Murphy's (dla niezorientowanych: podobnie jak Beamish browar również mieszczący się w Cork) który warzy własnego stouta. Warzenie konkurencyjnego stouta (w sensie oczywiście wieloletniej konkurencji z czasów sprzed okresu gdy oba zakłady przejeła holenderska sitwa) wydaje mi się więc nieco dziwne.
                      Ja obstawiam że Beamish całkowicie będzie warzony w Holandii i eksportowany do Irlandii lecz z czasem jego produkcja bedzie maleć aż w końcu ta marka zniknie kompletnie. Niestety taki scenariusz wydaje mi się najprawdopodobniejszy. Jeden stout (Murphy's Stout) w "portfelu" Heńka zupełnie wystarczy, tymbardziej że tak jak napisałem na podstawie własnych obserwacji - generalnie udział stoutów na rynku sprzedaży w Irlandii maleje.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • lukva
                        Junior
                        • 12-2010
                        • 5

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        No właśnie już nie ma bo sam sobie zamknął 1 z nich. Pozostał Murphy's (dla niezorientowanych: podobnie jak Beamish browar również mieszczący się w Cork) który warzy własnego stouta. Warzenie konkurencyjnego stouta (w sensie oczywiście wieloletniej konkurencji z czasów sprzed okresu gdy oba zakłady przejeła holenderska sitwa) wydaje mi się więc nieco dziwne.
                        Ja obstawiam że Beamish całkowicie będzie warzony w Holandii i eksportowany do Irlandii lecz z czasem jego produkcja bedzie maleć aż w końcu ta marka zniknie kompletnie. Niestety taki scenariusz wydaje mi się najprawdopodobniejszy. Jeden stout (Murphy's Stout) w "portfelu" Heńka zupełnie wystarczy, tymbardziej że tak jak napisałem na podstawie własnych obserwacji - generalnie udział stoutów na rynku sprzedaży w Irlandii maleje.
                        Cóż 2 lata po ostatnim poscie musze wtracic swoje 2 gorosze. Na puszcze pojawił sie napis Exclusively brewed by Heineken Ireland ltd. Leitrim Street, Cork Ireland. Piwo ciągle pyszne i obok Murphy's mój ulubiony stout w Irlandi. Mam nadzieję że produkcja tego piwa nie stanie w najblizszym czasie i wszyscy bedziemy sie mogli cieszyć smakiem, aromatem i PIANĄ tego piwka.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #72
                          Skoro odpisujesz mi bezpośrednio to po co mnie cytujesz ?
                          Z opisu na puszce jaki podałeś wynika że Beamish jest obecnie warzony w browarze Murphys'a który właśnie znajduje się przy Leitrim Street.
                          Nieczynny już browar Beamish'a znajdował się przy South Main Street.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎