Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vilkmerges, Vilkmergės Šviesusis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Vilkmerges, Vilkmergės Šviesusis

    Na etykiecie szczegółowa metryczka, a w dodatku więcej informacji na stronie internetowej, z tym, że po litewsku: http://www.vilkmergesalus.lt/#

    Rozszyfrowałem tyle:
    Ekstrakt 14,5 % Blg, alk. 5,6 %; w składzie słód jasny i chmiel Magnum; piwo jest niepasteryzowane; butelka o pojemności kwarty litewskiej (?), tj. 0,41 l.

    Zapach słodowo-kwiatowy, rześki. Podoba mi się.
    Piana średnia pod każdym względem, ale z czasem ślady tylko symboliczne.
    Gaz. Pojedyncze bąbelki na całej szerokości, o! jest i łańcuszek, szczypią ostro przy przełykaniu.
    Kolor złoty.
    Smak zdecydowanie pełny, dość klasyczny, ale z własną, oryginalną głębią. Głównie słód z kwaskowym owocowo-winnym akcentem, potem goryczka chmielowa; gaz trochę zaostrza. Posmak równie pełny z tym, że więcej chmielu. Spora treściwość jak na te parametry.

    W pierwszej chwili pomyślałem sobie: poszli w design. Owszem, opakowanie ładne, ale i zawartość dobra.
    Attached Files
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9734

    #2
    Drugi z nabytków i napitków, przytaskany przez Budvara z jego litewskich podbojów.
    Piwo jest jasnozłote. Piana na początku potężna, ale nietrwała, w tonacji brudnobiałej.
    Zapach owocowo-kwiatowy, z chmielowym tłem. Smakowo dziwne - lekki karmelowy (ab)smak, a w tle ostra goryczka.
    Gazu niezbyt wiele. Piękna flaszka, o wiele bardziej "wypasiona" niż ta na fotce, takie opakowania są chyba jeszcze poza polskim zasięgiem.
    Szkoda, że opakowanie (z dużym odstępem) to najciekawsza - ba, jedyna ciekawa - strona tego piwa...

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19168

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Piękna flaszka, o wiele bardziej "wypasiona" niż ta na fotce, takie opakowania są chyba jeszcze poza polskim zasięgiem.
      Już niedługo. Jeden z dystrybutorów przymierza się do szerszego wprowadzenia piw tego browaru do Polski.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4325

        #4
        Pite przeze mnie na Litwie wydawało mi się dość ciekawe, gdzieś pośrodku między koncernówką tamtejszą o piwami rzemieślniczymi.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9734

          #5
          Miałem raczej na myśli to, że żaden polski browar dłuuuugo jeszcze nie będzie lał piwa w takie wyje*ane butelki...

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Już niedługo. Jeden z dystrybutorów przymierza się do szerszego wprowadzenia piw tego browaru do Polski.
            To już jest fakt. Dystrybutor jest z Białegostoku.
            Piwo zdecydowanie przypomina Rześkie z Kormorana.
            Też sporo zboża i delikatny chmiel w zapachu.
            Trochę więcej gazu niż w Rześkim.
            W smaku lekki kwasek, mało słodyczy, ale znów wyraźna zbożowość. Coś jakbym jadł chleb z nasionami. Jest też wyraźnie zaznaczona goryczka i to najlepszy element tego piwa w smaku.

            Ogólnie piwo z datą do 08.12.14 mi nie smakowało, ale butelki Vilkmergės, jak zawsze ma piękne.
            Rześkie z Kormorana jest lepsze.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12205

              #7
              Aromat - słodowo-chmielowy, nuta słodowa niezbyt ciekawa
              Piana - wysoka, gęsta, dość trwała
              Barwa - złota
              Wysycenie - średnie, podszczypujące
              Smak - wyraźny kwasek, wyraźny słód z posmakiem zleżałych owoców , wyraźna goryczka
              Treściwość - wysoka, zdecydowanie pełne

              Mierny produkt w eleganckim opakowaniu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎