Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prilepska Pivara, Golden Dab / Zlaten Dab

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    Prilepska Pivara, Golden Dab / Zlaten Dab

    Tak mnie cos dzis tknelo, by udac sie do sklepu po skrzyneczke Portera Bossa. Przy okazji przegladajac polki znalazlem ciekawostke z Macedonii.

    Butelka 330 ml, alkohol 4,5 %
    Piana ladna, chciala wyjsc z butelki tuz po otwarciu, kolor akurat, zapachu nie wyczulem.
    Smak poczatkowo przyjemny, orzezwiajacy lekko kwaskowy. Jednak po kolejnych lykach czuje sie brak jakiejkolwiek goryczki i czegokolwiek wiecej poza w/w kwaskowoscia.
    Rownoczesnie dla porownania pilem O.K. Beer z Okocimia i doszedlem do wniosku, ze w Macedonii musza sie jeszcze wiele nauczyc o warzeniu piwa
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    W temacie zmieniłem Prilep Brewery na Prilepska Pivarnica, bo w końcu tak nazywa się browar w oryginale. Z nazwą Golden piwo wysyłane jest na eksport. Na rynku macedońskim występuje jako Zlaten. Strona browaru tutaj.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4994

      #3
      Moze to wina kataru, ktory mnie zmylil poprzednio, bo dzis wyczulem przyjemny chmielowy zapach i delikatna goryczke, ktora jednak po kilku lykach znika.
      W sumie calkiem przyjemne piwo.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pite w wersji butelkowej w knajpie w prilepie po 100 denarów, obecnie etykiety są w postaci wydłużonego prostokąta, motyw ten sam.Jasne, trochę szczypiace w jezyk, lekka goryczka, piana, słaba, szybko opadała.
        Wg mnie nie jest to najlepszy macedoński produkt choć mozna smialo go wypić gdy jest bardzo gorąco
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Właśnie piję butelkowe przywiezione prosto z Macedonii.
          Kolor bladozółto - urynowaty, po wypiciu dwóch piw sam bym wysiusiał ładniejszy. (1,5)
          Piana biała, bąbelki drobne i równomierne ale znikła momentalnie do cieniutkiego kożuszka, bez śladów na ściankach. (2)
          Zapach słodowy ale z jakąś stęchłością, nieprzyjemny. (2)
          W smaku w pierwszej chwili tekturowo - szmaciane, potem jakby przypleśniały słód i jakaś dziwna sztuczna owocowość. Ohyda! (1)
          Wycycenie wysokie, szczypiące w język ale chyba inaczej nie dało by się tego wypić. (1,5)
          Butelka NRW, etykieta, krawatka i kontra metaliczne w kolorach złoto - żółto - brązowych (wersja z konkursem), podany ekstrakt 11° i alkohol 4,5%. Kapsel dedykowany. (4)
          Kupione w hipermarkecie w Skopje za 20 denarów (1,36 zł) ale nie warte nawet swojej ceny.
          Jak z najgorszej koncernowej fabryki napojów około piwnych. Choć Prilep to najstarszy i jedyny przedwojenny browar w Macedonii (1924), to piwa z nowoczesnego Skopsko są dużo smaczniejsze.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files

            Comment

            • Carnifex
              Member
              • 10-2010
              • 75

              #7
              Piwo jaśniutkie i praktycznie bez piany przy nalewaniu (piłem butelkowe).
              W smaku dość wodniste, kwaskowe, goryczki znikomo mało; oględnie mówiąc niezbyt dobre.
              Drugie, po Skopskim, pite przeze mnie macedońskie piwko - zdecydowanie gorsze od poprzednika.
              Last edited by Carnifex; 27-09-2011, 12:52.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Wersja 0,33:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Wersja eksportowa:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Nie wiem czy to z powodu pandemii i problemów z wyjazdami, ale sieci handlowe ostatnio sprowadzają sprowadzają piwa z ciepłych krajów. Aldi z Albanii i Chorwacji. Auchan poszedł w Macedonię (oczywiście Północną).

                    Złoty Dąb ma 11% ekstr. i 4,5% alk. Choć na polskiej nie ma tej informacji, to na oryginalnym opakowaniu "nesladuwani żitarki". Ale jest i słód, z zaznaczeniem, że z jęczmienia.

                    Aromat - niewielki, jakiś słód i wspomniane "żitarki"
                    Piana - wysoka, średnia trwałość, dłuższ koronka
                    Barwa - jasna słomka
                    Wysycenie - dość wysokie, musujące
                    Smak - lekki słód, jest minimalna " żitarka, łagodna goryczka (biorąc pod uwagę niską treściwość jest też niska)
                    Treściwość - niższa, łagodna wodnistość

                    Wyrafinowana subtelność, nawet surowce niesłodowane są stonowane. Oczami wyobraźni widzę jak świetnie gasi pragnienie nad jez. Ochrydzkim. Tu też gasi, ale to nie do końca to samo

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Click image for larger version

Name:	P1080738.JPG
Views:	101
Size:	22,4 KB
ID:	2319887

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎