Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes Vitanta, Efes Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Efes Vitanta, Efes Pilsener

    alk. 5%, ekstrakt 12%
    Widziane w puszkach i butelkach, warzone na licencji.
    Kolor złocisty, piana obfita, kremowa, długo się utrzymuje i osadza się na szkle. Zapach przyjemny, słodowo chmielowy. W smaku jak dla mnie doskonały pilsener. Dobrze zarysowana goryczka, chmielowy posmak, pełne w smaku, jest to chyba zasługa świetnego nagazowania. Jak dla mnie nic lepszego na gorące dni nie trzeba. Zdecydowanie polecam mołdawską wersję Efesa.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Wersja butelkowa:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pivotal
      Senior
      • 05-2013
      • 671

      #3
      BARWA: Złota,piwo przejrzyste z drobinkami. [3.75]
      PIANA: Niska i nietrwała. Biała,drobno- i średnioziarnista,osadza się na ściankach szklanki...na dłużej w postaci grubej obręczy z mgiełką w środku. [2.25]
      ZAPACH: Przyjemny. Słodowy,zbożowy i chmielowy. [3.25]
      SMAK: Mocno zbożowy,słodowy i chmielowy. Goryczka typowo koncernowa,dość długa...po niej następuje posmak zbożowo-słodowy. Chwilami jakby lekko metaliczne,bez jakichkolwiek ,,skunowatości''. [3.5]
      GAZ: Spory,utrzymał się do końca. [3.75]
      OPAKOWANIE: Od ostatniego wpisu dokonała się zmiana. Teraz butelka jest zielona z tłoczeniami...ze zmienionymi etykietami i z innym kapslem (kapsel odkręcany). Na kontretykiecie mamy podany skład,ekstrakt,kalorie...w języku rumuńskim. Polska dolepka jest mniej szczegółowa. [3.5]

      UWAGI: Data produkcji 3.08.2015,wypite 30.09'15. Nastąpiła niewielka zmiana,teraz piwo ma 11.7% ekstraktu,alkohol pozostał bez zmian,5%. EFES Pilsener,przypomina mi Carlsberga,ale jest od niego troszkę lepszy.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6119

        #4
        Na razie jest tak jak napisał Pivotal.

        W skrócie trochę lepszy pilsolagerek. Takiego zapachu metalicznego chmielu to dawno nie czułem.
        Ciekawe co to za chmiel...
        Finisz aldehydowy.

        Wspomniana zmiana wyglądu:
        Attached Files

        Comment

        • AaLeX
          Senior
          • 07-2011
          • 572

          #5
          Całkiem niezłe piwo, ładna piana, złoty kolor, w zapachu chmiel, w smaku jest goryczka, słód i o dziwo jakiś taki dziwny gorzki posmak ryżowy który niestety nie do końca mi podchodzi, ale ciekawy eksperyment. Kupione za 3,5zł w Auchan. Bez tego ryżowego posmaku było by bardzo fajnie, tak jest tylko fajnie. Ocena 4/6.

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 659

            #6
            Kupiłem dzisiaj w Biedronce. Dystrybutor: Martin.
            Kontra po naszemu.

            Doznania zbliżone do powyższych. Piana utrzymuje się do końca. Fajny chmielowy zapach. Smak też niczego sobie. Jest jakiś metalik w smaku, ale ogólnie jest całkiem dobre.
            Nasze droższe koncerniaki się chowają.

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 572

              #7
              marqqq a nie czułeś takiej goryczki palonego ryżu? Mnie to strasznie drażniło w tym piwie.

              Comment

              • slyboots
                Senior
                • 03-2014
                • 292

                #8
                Towar z Biedronki

                Warka: 17.06.2017

                Piana: minimalna i szybko zanika

                Kolor: Jasny, słomkowy

                Zapach: chmiel, słód

                Smak: typowo słodowe, faktycznie smak ryżu , goryczki praktycznie brak, lekki chmiel, metalu żadnego nie wyczuwam

                UWAGI:

                Generalnie nic ciekawego, po prostu kolejne zaliczone Piwo. Na upalny dzień idealne w sam raz. Taki lekki Pilsnerek Jak dobra cena to kupować i pić jak jest pragnienie
                Last edited by slyboots; 24-07-2016, 00:55.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Zabijcie mnie, ale to piwo smakuje mi. Jestem głodny i zmęczony po całym dniu pracy, co zwykle wpływa pozytywnie na odbiór nawet kiepskiego piwa, ale poza pierwszym szokiem spowodowanym skunksem właściwie jest to przyjemny eurolager. Jest posmak słodowy, lekka, ziołowa goryczka, jako-taka treściwość.

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 572

                    #10
                    Dziwne, że nikt z was nie czuje tego gorzkiego palonego ryżu, który mnie drażnił niesamowicie. Będę musiał raz jeszcze kupić i ocenić.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Podobnie jak turecki wzorzec - zmiana etykiety i informacja "100% malt" czyli bez składników niesłodowanych:



                      tylko butelka zielona

                      Ekstr. 11,7%
                      Alk. 5,0%

                      Aromat - skunks z zielonej butelki dominuje
                      Piana - dość wysoka, trwały kożuszek
                      Barwa - złota
                      Wysycenie - wysokie, podszczypuje i mocno musuje
                      Smak - słodowa baza delikatnie słodkawa i mało naturalna, goryczka niewysoka, ale jakaś chropowata
                      Treściwość - umiarkowana

                      Zdecydowanie słabo. Nawet jak na przemysłową produkcję jest nieciekawie..

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Click image for larger version

Name:	P1090463.JPG
Views:	47
Size:	23,9 KB
ID:	2322720

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6119

                          #13
                          Tu gdzie jestem jest tylko turecki i jak jest potrzeba na takie grillowe tematy to tylko puszka lub brąz...
                          Skunks w Efesie jest premium i nie nadaje się na swojskie grille

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎