Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Jantar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Herrnbräu, Jantar

    Hurtownia Martin z Zawiercia to kolejna firma po Barlanie, która wzięła się za browar Herrnbräu z bawarskiego Ingolstadt

    zaw. alk. 5,6%, ekstr.?

    piwo niepasteryzowane, ale moim zdaniem mikrofiltrowane, na co wskazuje długa data

    Aromat - lekki, słodowy, taki hellesowy
    Piana - wysoka, krótka, przez dłuższy czas pozostaje postrzępiona
    Barwa - słomkowa, wpadająca w jasny złoty
    wysycenie - w normie
    Smak - słodowy, ale niezbyt oryginalna, bardzo minimalne owoce z lekkim kwaskiem, nieco bardziej słodkawe, w ustach pozostawia niewielką goryczkę
    Treściwość - całkiem wysoka.

    Piwo w stylu mocniejszych, eksportowych hellesów. Poprawne, ale nudne.
    Nazwa "Jantar" - nietrafiona
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Tak wygląda :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Kolor jasnozłoty, wpadając w słomkę, pilsowaty taki, co biorąc pod uwagę nazwę nieco zaskakuje... Piana licha, cieńka warstwa. Zapach zdecydowanie słodowy, nawet przyjemny. W smaku dominuje słodowość, nutki owocowe i miodowe. Goryczka zdecydowanie schowana. W sumie nieźle, ale do sklepu wybrałem się po Zawiercie Bursztynowe, które ostatnio bardzo mi podeszło. Akurat zabrakło, a laska sprzedawczyni powiedziała mi, że ten Jantar to bardzo podobne piwo. Chyba ją pogięło, może w nazwie (bezsensownej zresztą), ale nic poza tym...
      Last edited by chechaouen; 13-06-2013, 19:48.

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        I jeszcze jedna uwaga. Nazwa Jantar przy tej barwie, aromacie i smaku jest kretyńska. A już totalnym debilizmem jest nazywanie tego piwa Jantarem Niepasteryzowanym. Mój egzemplarz ma datę przyd. do spożycia 3 kwietnia 2014, czyli jeszcze jakieś 10 miechów. Zresztą w smaku tej niepasteryzacji zupełnie nie czuć. Klasyczna ściema

        Comment

        • salvit
          Member
          • 12-2010
          • 81

          #5
          Jantar, Herrnbrau GmbH&Co

          Nie piję piw zagranicznych, bo mi nie smakują. Ale wczoraj się przełamałem, bo znalazłem piwo produkowane tam gdzie zrobiono moje Audi - w Ingolstadt. Ponadto na co nie zwracam nigdy uwagi spodobały mi się nalepki na piwie.....Ale do "rzeczy". Piwo nazywa się Jantar niepasteryzowany, Alk. 5,6% obj. Wyprodukowane w Herrnbrau GmbH&Co.KG, D-85053 Ingolstadt dla Martin Sp. zoo. Sp.k. 42-400 Zawiercie, ul. Obr. Poczty Gdańskiej 37/39. Piwo warzone zgodnie z Niemieckim Prawem Czystości. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel. Piwo jasne pełne. Kupione w Carrefour za 3,99 zł. Butelka bezzwrotna. Termin ważności do 18-06-2014 (!!!). Smak to sprawa gustu - dla mnie to piwo jest na 3,5 w skali 1-5. Ocena zaniżona z powodu dziwnego posmaku zostającego w ustach po przełknięciu łyka tego piwa. Kiedyś ktoś mnie poczęstował piwem z Lidla, bodajże nazywało się Perlenbacher. Wydaje mi się, że smak Jantara jest podobny do tego piwa z Lidla...

          Comment

          • Warchlando
            Member
            • 06-2012
            • 94

            #6
            Kolor - jasnozłoty, klarowny
            Piana - średniej wielkości, koloru białego, ziarnista, szybko opada pozostawiając kożuszek
            Zapach - słodowy, z lekkim chmielem oraz zapachem piwnicznym, w oddali cytrusy
            Smak -słodowo-kwaskowy, wyczuwalny chmiel ze średnią goryczką, oraz wyczuwalny lekki posmak cytrusów
            Wysycenie - dobre, dosyć nagazowane piwo
            Opakowanie - jak dla mnie trochę kiczowate ale ujdzie Niestety brak podanego ekstraktu, kapsel firmowy
            Uwagi - piwo jest niezłe i jeżeli ktoś bardzo chce ugasić pragnienie, to z braku laku może się tego piwa napić. Aczkolwiek zgadzam się z przedmówcami, że chwalenie się tym że piwo jest niepasteryzowane (pewnie jest ale nikt nie napisał, że jest poddany konkretnej mikrofiltracji) jest trochę dziwne przy tym terminie do spożycia (12 miesięcy)
            Warka do 18.06.2014

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Kupiłem niedawno w manufakturowej Almie, wiedziony czysto kobiecą ciekawością.
              Piwo jest klasycznie złote, klarowne. Tworzy białą, dość drobną, średniowysoką i średniotrwałą pianę.
              Zapach słaby, głównie czułem słód z piwnicznym śladem. W smaku śladowa metaliczność, słód oraz nuta chlebowa.
              Nagazowanie dość wysokie, OK. Butelka NRW, kapsel browaru, eta co najwyżej przeciętna. Wypite z badawczego obowiązku, odhaczone...

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Złoty, klarowny.
                Piana: Biała, dosyć gęsta, średnio trwała, dosyć długo trzyma się kożuchem.
                Zapach: Słodowy z minimalną nutką chmielową.
                Smak: Średnio treściwe. Słodowość z nutami chlebowymi, goryczka niska. Lekka kwaskowatość.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: Nic wartego uwagi.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Jest w moim Tesco po 3,99zł, ale nauczony doświadczeniem teraz najpierw zajrzałem na forum i tak jak podejrzewałem raczej szkoda wsadzać do koszyka.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • gramak
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 267

                    #10
                    A ja najpierw kupiłem, a potem zajrzałem. Trzeba było zrobić odwrotnie. Kiepskie piwo, jakieś takie rozwodnione. Brak pasteryzacji to ściema-moje ma termin do lipca. Wypite raz i wystarczy
                    http://www.ohbeautifulbeer.com/

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Otwierali Galerię Bronowicką w Krakowie i "rzuciłem się" na to co było na półkach oszą...

                      Zapakowałem też tę dla mnie nowość... Jantar... to było 21-wsze wśród innych.

                      Piwo zwykłe, prawie jak Lechożywcosyfskie... piana koncernowa czyli jej nie ma.

                      Standardowa koncernówka... dobrze że choć będzie ładny kapselek do kolekcji...

                      Piwa Jantar raczej już nie kupię... nawet po 50 groszy...

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Zapach lekko skarpetkowo-szmaciany, ale w zasadzie brak. Smak - lekko landrynkowy, lekko goryczkowy, ale w zasadzie brak. A dwa razy droższe od koncerniaków. Po co to istnieje?

                        Comment

                        • otvirak
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 764

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak wygląda :
                          Nowa etykieta głosi dumnie: Niepasteryzowany JANTAR BURSZTYNOWY
                          Sok z buraka powinni w takim razie nazwać Burak Buraczany
                          niepoprawny czechofil


                          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                          WISŁA MISTRZ!

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Piwo bez zmian - słodowe, nieco zbożowego ziarna, ciut owocowego kwasku, minimalna goryczka, dość ciężkie, mocno nijakie, jak na Bawarię słabo, choć w sumie poprawne.

                            Chyba to krajowa wersja tego piwa:



                            Seit über 140 Jahren stehen wir für altbayerische Braukunst und Bierspezialitäten von feinster Qualität.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Click image for larger version

Name:	P1090460.JPG
Views:	235
Size:	21,1 KB
ID:	2322716Click image for larger version

Name:	P1090450.JPG
Views:	197
Size:	16,2 KB
ID:	2322715 Odkryłem piwo ze wadliwym nadrukiem na ecie. Obok wersja poprawna. Czy to kolekcjonerski święty Graal?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎