Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schönram, Schönramer Grünhopfen Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Schönram, Schönramer Grünhopfen Pils

    Seria premium z bawarskiego browaru Schönram. Butelki 330ml, etykietki z odbiegającą od regionalnej, tradycyjnej linii stylistyką. W portfolio między innymi IPA (recenzja) czy Imperial Stout.
    A ja trzymam przed sobą Grünhopfen Pilsa, czyli piwo ze świeżego, zielonego chmielu, pochodzącego, jak napisano na kontretykiecie, w 100% z Bawarii. Alkohol 5,0%. No dobra, zobaczymy co tam.

    Ciemnosłomkowa, w pełni klarowna barwa.
    Wysoka, czapiasta piana po nalaniu. Bardzo wolno redukuje się, zostawiając pokaźny, mięsisty czop i dodatkowo silnie lepiąc się do szklanki.
    Delikatny, choć bardzo przyjemny aromat. Zbudowany przede wszystkim z chmielowych odcieni trawy, siana, kwiatów. Jest dodatkowo leciutka słodkawa owocowość i nuta cytrusów.
    Bardzo wdzięczny smak. Doskonały balans między chmielami a słodami. Lekka, ale wyrazista goryczka o trawiastym, ziołowym charakterze płynnie przechodzi w ziarnistą słodowość. Wszystko dobrze skomponowane, miękkie, przegryzione.
    Nagazowanie średnie, nieco niższe od przeciętnego pilsnera.
    Butelka z dosyć mdłą, przegadaną etykietą i firmowym standardowym kapslem.

    Doskonałe piwo. Fajnie i, co najważniejsze, mądrze nachmielone, co w dobie szalejącej rewolucji wcale nie jest regułą w przypadku nowofalowych i craftopodobnych produkcji, a zapewne ta seria Schönrama ma trochę do takich aspirować. Naprawdę czuć tutaj świeżość, łąkę, trawę, relaks, lato. I ta wzorcowa piana. No dobra... trochę się może zagalopowałem, aczkolwiek dawno nie piłem tak dobrego germańskiego pilsnera. 9,5 w skali 1-10. Serio.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Barwa jasnozłota, klarowna.
    Piana: wysoka, drobna, gęsta, średnio trwała, zostawia ślady na szkle.
    Zapach: średnio intensywny, przyjemny, chmielowy, trawiasto-ziołowy i lekko owocowy.
    Wysycenie średnie.
    Smak: chmielowo-słodowy. Nieco za niska, przyjemna, ziołowa goryczka.
    Piwo jest lekkie, rześkie i smaczne.
    Opakowanie i zawartość alkoholu bez zmian.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎