Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DAB, DAB Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #16
    Alk. 4.8%, but. 0.5 l.
    Słomkowe, znikomo nagazowane, jak się naleje po czesku to piana wysoka i sztywna, umiarkowanie trwała ale zostawia cienki dywanik.
    Zapach intensywny chmielowy, z czymś minimalnie owocowym.
    Smak po wyraźnym zapachu rozczarowuje, lekko słodowy, z lekką goryczką, nawet nie tyle wodnisty co po prostu dosyć płaski. Pod koniec picia goryczka robi się silniejsza.
    Smakuje jak rozwodniony Export, może to kwestia dortmundzkiej wody. Rzeczywisty Export z DAB mi zdecydowanie lepiej smakował.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • porek388
      Senior
      • 11-2008
      • 213

      #17
      Kolor: jasnozłoty
      Piana: wysoka, znika po ok 5 min
      Nasycenie: dobre
      Zapach: lekko chmielowy
      Smak: na początku mocna dawka chmielu i goryczki, w miarę picia i ocieplania się piwa do głosu dochodzą leciutkie posmaki słodowe, wyraźna chlebowość i lekka ziemistość, dobry pils
      Opakowanie: OK,typowe dla DAB'a


      Ogólnie ocena na 4,5 - dobre piwko do gaszenia pragnienia

      Cena 0,60 EUR w getrenku w Goerlitz.

      Comment

      • bourbonKid
        Junior
        • 05-2010
        • 3

        #18
        Piłem go wczoraj po pszenicznym corneliusie i chyba to był bład bo od razu mialem problem z zaladkiem.Kiepski smak ma to piwo.Ogolnie to wole juz Budveisera

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #19
          pity po dłuższej przerwie, kiedyś bardzo mi smakowało ale że smaki i wymagania się zmieniają...

          barwa: słomkowa
          piana: grubopęcherzykowa, na początku wysoka, znika szybko zostawiając wspomnienie w postaci wysepki
          zapach: chmielowy, lekko koncernowy niestety
          smak: już od początku atak fajnej chmielowej i lekko piwnicznej goryczki i właściwie to by było na tyle, brakuje mi tu jakiejś słodowej podstawy. Piwo niestety dość monotonne
          Attached Files
          LP

          Comment

          • x57
            Senior
            • 05-2011
            • 247

            #20
            Kolor słomkowy, klarowne.
            Piana średniowysoka, biała, dość drobna, trwała.
            Aromat początkowo mocny skunks, później średnia słodowość, lekka siarka, minimalny chmiel, po ogrzaniu trochę więcej chmielu.
            Smak lekki chmiel, średnia słodowość, lekka mineralność, lekkie estry, finisz wytrawny.
            Goryczka średnio-niska.
            Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, nagazowanie średnie, trochę szorstkie.

            Raczej słabe.

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #21
              Kolor jasny słomkowy, klarowny. Piana początkowo obfita ze średnich i drobnych pęcherzyków, szybko opadła z sykiem.
              Aromat delikatny, słodowy z dodatkiem nut kwiatowych od chmielu. W smaku lekko słodkie z niską do średniej goryczką ziołowo-trawiastą. Wysokie wysycenie, alkohol ukryty.
              Bardzo pijalne, sesyjne piwo bez aspiracji do odkrywania doznań sensorycznych.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎