Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eichbaum, Gerstel Alkoholfrei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Eichbaum, Gerstel Alkoholfrei

    Gerstel z browaru Eichbaum w Mannheim był pierwszym niemieckim piwem bezalkoholowym. Wprowadzono je na rynek w 1977 roku. Teraz mam okazję napisać kilka słów o jego aktualnej odsłonie.
    Na kontretykiecie oczywiście informacja o obniżonej kaloryczności i wartościach odżywczych. Piwo ma poniżej 0,5% alkoholu i zostało uwarzone z ekstraktów chmielowych.

    Barwa złota, idealnie przejrzysta.
    Biała, niewysoka piana o drobnych bąbelkach. Mocno oblepia szklankę. Osiada trwałą pierzynką na powierzchni.
    W zapachu nuty słodkie, słodowe, lekko kukurydziane. Pojawia się odcień zielonego jabłka. Powiedzmy, że da się odnaleźć jeszcze jakąś trawiastą chmielowość.
    W smaku bazą są słodowe klimaty, trochę idące w kierunku drewnianym, kartonowym. Jest też owa jabłkowa słodko-kwaśność. Goryczka na odczuwalnym, umiarkowanym poziomie.
    Nasycenie gazem żywe, tańczące lekko w ustach.
    Butelka NRW z typowo piwną, prostą etykietą i kapslem przygotowanym specjalnie do tego produktu.

    W sumie to nawet niezłe piwo bezalkoholowe. Pewne zastrzeżenia budzi trochę to jabłko, chociaż w tym przypadku nie da się mu odmówić swoistego urozmaicania profilu smakowo-zapachowego. Można wypić jeśli już musimy powstrzymać się od piwa z procentami. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎