Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spaten-Franziskaner-Bräu, Hefe-Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brzeszczot
    Gość
    • 06-2002
    • 4

    #46
    piwko to jest do nabycia w makro

    sam je uwielbiam i wlasnie pije ... piwko to mozna kupic w makro , cena okolo 17 PLN za 4 butelki. Polecam, mam nadzieje ze wzrost strzedazy tego piwka przyczyni sie do sprowadzenia przez importera także innych piw pszeniczno-drożdzowych.

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #47
      Zakupiony w Ahlbecku za całe 0,72 euro. Bardzo dobry pszeniczniak, pełny w smaku, z wieloma ciekawymi nutami smakowymi, barwa typowa, mętna, piana, i tu zaskoczenie, średnie, zwykle jak piłem piwa pszeniczne piana atakowała od początku a tu spokojnie ułożyła się w szklance, ale jakoś nie wychodziła. Piwo dobre, ale Paulaner też wydaje mi się lepszy.
      Mam jeszcze ciemną wersję Franciszka, zobaczymy jaka jest tamta.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • wriggle
        Senior
        • 12-2002
        • 322

        #48
        Mój głupkowaty kolega oświadczył, że to perfumy...
        ONE LOVE

        Comment

        • witkowskiartur
          Senior
          • 03-2003
          • 561

          #49
          Wczoraj widziałem Franiszka w Remie w podziemiach Dworca Centalnego za 5.99.

          KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

          Comment

          • sponsor
            Senior
            • 10-2003
            • 132

            #50
            Wczoraj przetestowałem po raz pierwszy. Nie dość, że ten gatunek to jeszcze pszeniczniaka jako takiego. Degustacja przeciągnęła się odrobinę w czasie ponieważ zbyt duży impet przy nalewaniu zmusił mnie do odczekania 20 minut zanim piana opadła do poziomu umożliwiającego dobranie się do płynnej zawartości szklaneczki . A warto było oj warto wydać te 5,40. Zupełnie inny, niepowtarzalny smak, zapach, kolor poprostu rewelacja. Teraz już rozumiem czemu wszyscy na Forum tak zachwycają się tego typu piwkami!
            Tres Piwowares

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #51
              Dla wszystkich miłośników Franciszka dobra wiadomość - w REALU w Rybniku promocja - 4,60 za butelkę! Miła pani ze stoiska poinformowała mnie, że dotyczy ona większości marketów w Polsce.
              Chcą podobno sprawdzić, czy będą chętni na Franciszka, więc do dzieła!
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • mario123
                Senior
                • 01-2003
                • 250

                #52
                Piwofil napisał(a)
                Zakupiony w Ahlbecku za całe 0,72 euro. Bardzo dobry pszeniczniak, pełny w smaku, z wieloma ciekawymi nutami smakowymi, barwa typowa, mętna, piana, i tu zaskoczenie, średnie, zwykle jak piłem piwa pszeniczne piana atakowała od początku a tu spokojnie ułożyła się w szklance, ale jakoś nie wychodziła. Piwo dobre, ale Paulaner też wydaje mi się lepszy.
                Mam jeszcze ciemną wersję Franciszka, zobaczymy jaka jest tamta.
                Testuję od jakiegoś czasu Franziskanera i Paulanera ale trudno mi zdecydować, który jest lepszy smakowo. Jednak z moich testów wynika, że Franziskaner ma większą pianę i dłużej utrzymującą sie, a niżeli Paulaner. Oba piwa nalewałem do szklanicy podobnie, jedno po drugim.

                Comment

                • marcin_l
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 145

                  #53
                  Do dostania też w Realu w Opolu.
                  U mnie baaardzo gęsta piana, długo się utrzymała, choć nie do samego końca. Bardzo ładnie wygląda w grubym, szklanym kuflu, bo jest mętne.
                  W smaku też bardzo dobre, w końcu to pszenieczniak :P
                  Chociaż piwo z wrocławskiego Spiża jest chyba nieco intensywniejsze w smaku.
                  Jako że nie zauważyłem innego pszenicznego w sklepach w okolicy to teraz chyba to będę sobie kupował jak mnie najdzie ochota na lepsiejsze piwo.
                  Naprawdę smaczne...
                  www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #54
                    W czasie ostatniego pobytu w Zakopanym udało mi sie zakupic beczkowego Franka za 8 zlotych za pol litra,co nie uwazam za relatywnie wysoka cene bo w niektórych knajpach Tyskie kosztowało 7-9 złotych. Knajpa w której lali Franka jest na Krupowkach nazwy niestety zapomnialem(jakos na A?)polozna jest zaraz za Goral Burgerem.
                    Co do smaku to jest naprawde cudowny podobał sie takze znajomym z ktorymi bylem i dali sie na niego namowic i jak stwierdzili bede takie piwka pijac jak gdzies je spotkaja.
                    Naprawde ciezko mi porownac go z butelkowym i okreslic który byl lepszy,roznice sa niewielkie i nie weim na czyja korzysc.

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #55
                      W butelkowym Franziskanerze, spożywanym w dniu dzisiejszym ups wczorajszym, zauważyłem kontre przygotowaną między innymi na rynek polski. Najzabawniejszą rzeczą był skład, a właściwie jeden składnik: "... słód pszeniczno-drożdżowy"
                      Co oczywiście w żaden sposób nie umniejszyło przyjemności picia tego jednego z najlepszych (osiągalnych w Polsce) pszeniczniaka
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        #56
                        spożyty w dniu wczorajszym "franciszek"zaskoczył mnie super pianą
                        smak też powala na kolana lecz zastanawiał bym się czy PAULANER nie jest lepszy ale to kwestia gustu i smaku.ogólnie gorąco polecam nie tylko smakoszom pszeniczniaków
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • sklep-piwowar
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 559

                          #57
                          To chyba nowa szklanka do Franciszka albo jakaś inna wersja ?
                          Attached Files

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #58
                            Szklaneczka jest już od dawna - weszla do obiegu wraz z pojawieniem się Franka na rynku polskim i tylko raczej nieczęsto jest wypuszczana na rynek.

                            Comment

                            • sklep-piwowar
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 559

                              #59
                              tak ,ale miałem inny wzór - bez tej stopki !

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #60
                                Butelkowany Franziskaner jest bardzo dobry, ale lany jest jeszcze lepszy... Dlatego postanowiłem - jakby powiedzieli w reklamie - dać sobie odrobinę luksusu i zainwestować te 10 złotych w wypełnioną szklaneczkę.

                                Kolor złocisty, ciemnawy, mętny - bardzo mi się spodobał.
                                Piana niewysoka, drobna, gęsta, biała, ale niestety dość szybko opadła i niewiele jej zostało, ot tyle, żeby pokryć powierzchnię płynu cienką warstwą.
                                Nasycone całkiem dobrze, widać było pracowite, średniej wielkości bąbelki, lekko szczypało w język.
                                Zapach łagodny, też przyjemny, lekko pszeniczny, lekko chmielowy.
                                W smaku odrobina kwaskowatości (chyba nie tylko pszenicznej, może i cytrynowej), łagodna goryczka, delikatny, ale trwały posmak słodowy. Bardzo orzeźwiające i relaksujące po ciężkim dniu.
                                Nalane (ponad kreskę ) w firmową szklankę (widać ją wyżej), postawioną na firmowym waflu (nie pierwszej świeżości, niestety, będzie minusik). Nalewak z charakterystycznym godłem. Lokal kameralny, przyjemny, niedrażniąca muzyka, wystrój drewniano-ceglano-słomiany. Więcej o lokalu - Frodo, ul. Złota.

                                KOLOR: 5, PIANA: 4, NASYCENIE: 4.5, ZAPACH: 4.5, SMAK: 5, OPAKOWANIE: 4.5
                                OCENA: 4.675
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎