Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • motylek84
    Junior
    • 11-2008
    • 3

    #91
    Świetne piwo !!
    Czy ktoś może wie gdzie można je kupić w Poznaniu ??
    Pozycjonowanie Google

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika porek388 Wyświetlenie odpowiedzi
      W porównaniu z zapachem w smaku wędzoność prawie niewyczuwalna.
      Tym mnie zaskoczyłeś. To jedno z moich ulubionych piw i dla mnie jest w smaku maksymalnie uwędzonym oscypkiem do kwadratu

      Może im bliżej daty przydatności, tym wędzoność bardziej zanika?

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
        Tym mnie zaskoczyłeś. To jedno z moich ulubionych piw i dla mnie jest w smaku maksymalnie uwędzonym oscypkiem do kwadratu

        Spróbuj wypić z zamkniętym nosem. Smak tworzy także zapach. Inaczej mówiąc, nos oszukuje kubki smakowe.

        Na pszeniczniaku też dobrze to można zauważyć, lub na jakims jogurcie. Jogurt owocowy zjedzony z zamkniętym nosem nie ma smaku, żadnego !!
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #94
          To akurat doskonale wiem, bo jestem po szkoleniu sensorycznym
          Podczas degustacji oddzielam jednak wyraźnie to, co czuję samym zmysłem węchu, a co zmysłem smaku z niezatkanym nosem.

          Comment

          • przemo70
            † 1970-2019 Piwosz w Raju
            • 05-2007
            • 1501

            #95
            Breuerei Heller Bamberg

            Aecht Schlenkerla Rauchbier Merzen.Piwo typowo wędzone, bardzo silny zapach wędzonki, kolor bursztynowy przechodzący do brązowego, piana w miarę stabilna utrzymujaca się prawie do końca, wysycenie na poziomie średnim, alk. 5,1%.Ogólnie jak dla mnie piwo do degustacji raz na jakis czas, ponieważ nie jestem amatorem piw wędzonych. W mojej ocenie 4+
            Save water, drink beer ...

            http://www.parowozy.com.pl/
            http://www.kamery.wolsztyn.pl/
            https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #96
              Czy aż tak ciężko było opisać to piwo we właściwym temacie? Czyli tutaj?

              Comment

              • przemo70
                † 1970-2019 Piwosz w Raju
                • 05-2007
                • 1501

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy aż tak ciężko było opisać to piwo we właściwym temacie? Czyli tutaj?
                Lenistwo kolego lenistwo ale admin mnie napewno posadzi we wlasciwym miejscu pozdr
                Save water, drink beer ...

                http://www.parowozy.com.pl/
                http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                Comment

                • Qbric
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 427

                  #98
                  Zakupione w Gdańsku w Degustatorni za "jedyne" 13zł

                  Po przeczytaniu tylu pozytywnych komentarzy aż boję napisać się coś od siebie. Piwo mi i koledze ewidentnie nie podchodzi. "Smak kiełbasy" razi i po skończeniu kufla poczuliśmy coś w rodzaju ulgi. Być może trzeba czasu żeby polubić takie piwo, jak chyba więcej go już nie kupię. Za taką cenę jestem w stanie znaleźć wiele innych ciekawych propozycji.

                  Piana słaba, szybko znikła, nasycenie śladowe, zapach ciekawy ale smak "kiełbasiany" do mnie nie przemawia. Preferuję takie smaki raczej na talerzu przy ruszcie a nie w kuflu.
                  Etykieta wg mnie bardzo ładna, butelka NRW zasili domowe zapasy szkła do rozlewu.

                  Pozdrawiam wszystkich fanów tego piwa bo widzę, że siła ich tu.
                  Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                    Po przeczytaniu tylu pozytywnych komentarzy aż boję napisać się coś od siebie. Piwo mi i koledze ewidentnie nie podchodzi. "Smak kiełbasy" razi i po skończeniu kufla poczuliśmy coś w rodzaju ulgi. Być może trzeba czasu żeby polubić takie piwo, jak chyba więcej go już nie kupię. Za taką cenę jestem w stanie znaleźć wiele innych ciekawych propozycji.
                    Rauchbier mało komu smakuje za pierwszym razem, ale nie trzeba się zrażać. Jest to smak, którego się w piwie nie spodziewasz i tu cały ambaras. Spróbuj jeszcze za jakiś czas. A nuż. Mnie bardzo posmakowało. A jeszcze lepszy jest Urbock ze Schlenkerli. Jeszcze bardziej wędzony.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                    Preferuję takie smaki raczej na talerzu przy ruszcie a nie w kuflu.
                    A u mnie odwrotnie. Na talerzu jakoś nie bardzo, a w kuflu i owszem.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                    Etykieta wg mnie bardzo ładna, butelka NRW zasili domowe zapasy szkła do rozlewu.
                    A nie przypadkiem EURO (niska pękata, kiedyś podstawowa butelka w Polsce)?
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Qbric
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 427

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      A nie przypadkiem EURO (niska pękata, kiedyś podstawowa butelka w Polsce)?
                      A już mi się wydawało, że ograniam te typy butelek Butelka oczywiście wyglądała dokładnie tak jak w jednej z poprzednich wypowiedzi:



                      Widzę jednak, że wyciągnąłem złe wnioski. Myślałem, że te z długą kryzą to NRW a z krótką Euro. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć czarno na białym co jak wygląda, najlepiej podpis+zdjęcie. Wiki nie dała mi odpowiedzi, Forum posiada kilka tematów o butelkach ale...

                      Być może jednak skuszę się jeszcze na takie Rauchbier JEŻELI znajdę gdzieś za przystępną cenę, bo sam raczej na razie go nie zrobię.

                      Pozdrawiam.
                      Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                        A już mi się wydawało, że ograniam te typy butelek Butelka oczywiście wyglądała dokładnie tak jak w jednej z poprzednich wypowiedzi:



                        Widzę jednak, że wyciągnąłem złe wnioski. Myślałem, że te z długą kryzą to NRW a z krótką Euro.
                        NRW - (niekiedy zwana też Vichy, choć puryści zwracają uwagę, że Vichy jest poj. 0,33L) wysoka smukła butelka, powszechna w Czechach i Niemczech. Kiedyś wszystkie browary w nią lały, teraz szczególnie koncerny chcą się wyróżnić. W Polsce tych but. używały Dojlidy, przed przejęciem przez KP.
                        EURO - (spotkałem się też z określeniem Europa) - pękata, masywna butelka, kiedyś jedyny wzór but. 0,5L obowiązujący w Polsce. Po wycofaniu jej przez koncerny również małe browary sukcesywnie zaczęły się jej pozbywać. U nas ostatnio synonim taniego piwa z małego browaru (mocno odrapana), w Niemczech jeszcze dość często spotykana w browarach, zwłaszcza Bawarii i Górnej Frankonii.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Początkowe wrażenie to przesyt wędzonki. Jednak gdy już zmysł smaku oswoi się z tym (w końcu niecodziennym) wrażeniem to wyczuwalne są akcenty typowe dla piw marcowych czyli delikatna słodowość plus owocowość. Nie wierzyłem ale naprawdę zawartość butelki odpowiada nazwie tego piwa.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • grew
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 766

                            Wspaniałe piwo, myślę, że każdy piwosz powinien je spróbować.

                            Kupiłem dwie butelki, a dziś jadę po kolejne Bardziej wędzony jest Weizen z tego samego browaru (też mi bardzo smakuje).

                            Szczerze polecam! Chciałbym mieć kiedyś okazję spróbować go w Bambergu.

                            Comment

                            • M-kwadrat
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 304

                              Degustowałem wczoraj i niestety po bardzo pozytywnych doznaniach związanych z pitym w Berlinie Weizenem tutaj niestety troszkę się rozczarowałem. Samej bazie (piwu marcowemu) nie mam nic do zarzucenia ale zapach (i inspirowany nim smak) tym razem mi nie podpasował - kojarzył mi się z ogniskiem ale takim z wczorajszego wieczora albo nawet z taką kiełbaską z ogniska co to do rana przeleżała. Ogólnie nie było aż tak fajne jak się spodziewałem ale też nie odrzucające - na pewno ciekawie. Na razie doznania układają się dla piw tego typu pół-na-pół ze wskazaniem na plus więc mam zamiar czynić następne eksperymenty - może wczoraj nie był po prostu dzień na takie piwo.
                              Kupione w poznańskim Piwa Świata za 13,95zł za butelkę 0,5l.
                              Pozdrawiam, Maciek

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9735

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kupione w poznańskim Piwa Świata za 13,95zł za butelkę 0,5l.

                                W sobotę kupowałem Rauchbiery w łódzkim Zofmarze za PLN 5,80-5,90 za flaszkę (nie pamiętam, który ile kosztował, Maerzen czy Weizen). Niestety, nie mogę upolować ichniego Urbocka, a bardzom ciekaw...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎