Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gansbräu, Rot-Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    Gansbräu, Rot-Bier

    Browar z Neumarkt in der Oberpfalz (bawarski Górny Palatynat). Gęś w nazwie najprawdopodobniej pochodzi od XVI w. gospody "Pod Złotą Gęsią", która stała się zalążkiem browaru.

    Czerwony lager

    Ekstr. 11,5%
    Alk. 5%

    Chmiele: rzadko używany w Bawarii Magnum, poza tym Perle, Tradition (Hallertau)

    Sredbny medal European Beer Star 2010 w kat. red i amber lager

    Gansbräu Rotbier "Anno 1160" Das jüngste Mitglied unserer Bierfamilie ist unser Bier zum Stadtjubiläum.Die ausgesuchte Malzmischung erzeugt einen markanten Rotschimmer und ein starkes Malzaroma. Ein kraftvolles Bier mit edler Hopfennote.Das richtige Bier, wenn man Malzgeschmack erleben will.Tipp: zu Fleischspeisen und


    Aromat - wyraźna, miękka, złożona słodowość z karmelem, lecutko podpalana, nieco tostowa. Minimalne owoce
    Piana - wysoka, trwałość średnia, trochę dłuższa koronka
    Barwa - ciemny bursztyn/miedź
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - złożona słodowość jak w zapachu. Tost wyraźniejszy, a karmel łagodniejszu, leciutko prażone, troszkę owocowych posmaków w kierunku suszonej żórawiny, łagodna taninowa (herbaciana) goryczka z dłuższym, lekko orzechowym i znowu tostowym finiszem
    Treściwość - zdecydowana pełnia.

    Krągłe, miękkie, złożone, z bardzo dobrą pijalnością. Słody wiedeński, melanoidowy i karmelowy świetnie współgrają. Lubię piwa na wiedeńskich słodach zatem to wyjątkowo mi odpowiada. Dla mnie pycha, jedno z najlepszych piw tym stylu jakie miałem przyjemność pić.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1070695.JPG
Views:	56
Size:	25,0 KB
ID:	2315056

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎