Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

?, Fürst Pückler Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    ?, Fürst Pückler Pilsner

    Nie wiem niestety, gdzie uwarzono to piwo. Wiem natomiast, że jest związane z odnawianym browarem w Bad Muskau przy polskiej granicy, który jest częścią przepięknego zespołu parkowo-pałacowego (park Mużakowski) związanego bardzo barwaną postacią Hermanna von Pückler-Muskau:



    Z nim związany jest jeszcze jeden park w Branitz pod Chociebużem i firma która sygnuje to piwo w nazwie też odwołuje się do tego miasta - Cottbuser Brauhaus GmbH.

    Za tym wszystkim stoi lokalny biznesmen, który bodaj od lat 90-tych stworzył markę.
    Z tego co wyczytałem w ostatnim czasie coś się w tym temacie ruszyło. Wolne Państwo Saksonii zajmuje się remontem browaru w Bad Muskau i zakłada się, że zakończenie prac nastąpi w 2024.

    Tymczasem o piwowarstwie w tym miejscu będzie przypominać strona właściciela marki: https://www.fuerst-pueckler.info/

    Pils o zaw. alk. 4,9%

    Aromat – słodowy, trochę chlebowy, łagodny chmiel (siano)
    Piana – wysoka, średnia trwałość z koronką
    Barwa – złota
    Wysycenie – umiarkowana/łagodne, musujące
    Smak – tu też słodowość wyraźna, z przesuszonymi ziarnami, trochę chleba, lekki chmiel z bardzo łagodną jak na pilsa goryczką, finisz dłuższy, nieco wyraźniejsza goryczka
    Treściwość – pełne
    Taki trochę bardziej nachmielony helles. Miłośnicy goryczkowych pilsów mogą być zawiedzeni. To przypomina mi bardziej te z Bawarii. Słodowy profil smaczny i obiektywnie całe piwo też. Bardzo dobrze pijalne.

    Gdzieś czytałem, że może to być pils z Landskrona z Goerllitz, ale według mnie te piwa są różne. W każdym razie popijając ich piwo trzymam kciuki za reaktywację browaru w Bad Muskau.


  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1090207.JPG
Views:	40
Size:	25,7 KB
ID:	2320756

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎