Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weltenburg, Weltenburger Asam Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #46
    Aromat - przyjemny, czekolada, trochę karmelu, uzupełnione o owoce. Wyczułem suszoną śliwkę oraz jakby truskawkę
    Piana - kremowa, dość gęsta i wysoka, dość krótka jeśli chodzi o trwałość, zostaje na obrzeżach
    Barwa - ciemny brąz z wiśniowymi refleksami
    Wysycenie - na początku nuty kawowe, nawet nieco porterowe, z paloną dość wyraźną goryczką, potem trochę gorzkiej czekolady, wiśni w alkoholu, sam alkohol trochę wyczuwalny, ale nie drażni
    Treściwość - oczywiście wysoka, ale nie jest zbytnio ciężkie

    Przyjemny, dość łagodny (oczywiście tylko jak na dubeltowego koźlaka) w odbiorze, złożony w smaku.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #47
      Nie jestem fanem koźlaków, ale ponieważ specjalistyczny sklep z piwem, w którym się zaopatruję, wyprzedaje całą gamę Weltenburgerów po 2 złocisze (bliskie terminy), skusiłem się i na Asam Bocka. I nie żałuję, bo piwo z pewnością warte spróbowania.
      Kolor tego piwa jest imponujący nawet jak na koźlaka, piękna głęboka pełnia ciemnego brązu z rubinowymi odcieniami. Jeżeli chodzi o pianę to szału nie ma. Początkowo jest nieźle, ciemnawa i gęsta. Ale szybko redukuje się do cienkiej warstwy. Szkło oblepia jednak do końca.
      Zapach to klasyczna koźlakowa mieszanka - jest sporo słodkawego karmelu i słodkich owoców, w tle majaczy też nutka czekoladowa.
      W smaku jest dobrze. Nie moje klimaty, ale trzeba docenić, że alkoholu nie czuć w ogóle mimo wysokiego woltażu. Podobnie jak w zapachu pierwsze skrzypce gra karmel, sporo paloności, do tego miła owocowa mieszanka, taka słodkawa, ale czuję też subtelną wytrawną nutę wiśniową. Trochę czekolady też wyczuwam. Chmielowa goryczka bardzo schowana, płyciutka, majaczy gdzieś tam w tle.
      Last edited by chechaouen; 07-01-2014, 19:40.

      Comment

      • majeure
        Senior
        • 03-2011
        • 315

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie jestem fanem koźlaków, ale ponieważ specjalistyczny sklep z piwem, w którym się zaopatruję, wyprzedaje całą gamę Weltenburgerów po 2 złocisze (bliskie terminy), skusiłem się i na Asam Bocka.
        Który to sklep?

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #49
          Outlet Piwny w Ząbkach na Powstańców. Kolejny dzień stały na specjalnym stoliku oblepione naklejkami, że 2 zł. Albo bliski termin albo już nawet po. Ale że pasteryzowane to wziąłem tego duużo i z 5-6 rodzajów. I żadnego kwasiora na razie nie miałem. Tyle, że nie wiem czy źródełko nie wyschło. Dziś już tego za dużo nie było

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #50
            Się zdziwiłem, że tak mało opisów, ostatni tak dawno, a mój... mojego w ogóle nie ma .
            Sensowne, konkretne piwo na zimowe (na jesienne też) wieczory, brązoworubinowe, klarowne, niestety z niską i nietrwałą pianą.
            Pachnie słodem, karmelem, orzechami i lekko alkoholem. W smaku ciężkie, karmelowe z nutą orzechów i suszonych owoców, no i alkoholu.
            Nagazowanie raczej niskie, klasyczne w swej bawarskości opakowanie w stylu Weltenburgera, zdecydowanie bez zastrzeżeń. Piwo przedrewolucyjne .

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12205

              #51
              Nadal 6,9 % i nadal przyzwoite piwo, choć na doppelbocka to jak na woltażowo łagodne. Natomiast treściwość solidna. Chyba kilka lat temu ten koźlak wydawał mi się bardziej złożony. Teraz mocniejsze tony palone i nadający słodyczy karmel. Na finiszu złamany przez dość długą paloną goryczkę.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Nadal 6,9 %.
                Już nie. Obecnie 7,3% alk. przy 18,2% ekstr. Zatem parametry już klasyczne dla stylu

                Die älteste Klosterbrauerei der Welt schafft seit anno 1050 ganz besondere Genusserlebnisse. Weltenburger Klosterbiere sind ganz besondere, kraftvolle Biere aus dem Herzen Bayerns.


                Aromat - wyraźny słód, sporo karmelu, trochę palone
                Piana - wyższa, trwałość umiarkowana z długim już kożuszkiem i koronką do końca
                Barwa - bardzo ciemny rubin
                Wysycenie - umiarkowane. musujące
                Smak - obok karmelu sporo palonego słodu (tak jak 10 lat temu piwo wydało mi się delikatnie porterowe), jest też trochę pumpernikla, czekoladowe muśnięcie. Słodszy profil z wyraźniejszą i dłuższą paloną goryczką. Alkohol schowany.
                Treściwość - solidna, klasyczna dla dubeltowego koźlaka

                Przewijały się tu opinie (które podzielałem), że to łagodniejszy doppelbock. Nie wiem czy to nie czasami sugestia związana ze zmianami parametrów, ale teraz wydaje mi się, że jest cięższe.
                Profil smakowy natomiast jest raczej niezmieniony. Wypite z przyjemnością.


                Nazwa piwa na cześć Kosmy Damiana Asama, bawarskiego malarza i architekta barokowego, którego dzieła można podziwiać również w Polsce (polichromia w bazylice w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku)


                Last edited by darekd; 26-11-2023, 01:21.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi




                  Nazwa piwa na cześć Kosmy Damiana Asama, bawarskiego malarza i architekta barokowego, którego dzieła można podziwiać również w Polsce (polichromia w bazylice w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku)

                  jego wizerunek na butelce: Click image for larger version

Name:	P1130244.jpg
Views:	10
Size:	28,6 KB
ID:	2339199

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎