Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krombacher, Krombacher Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Krombacher, Krombacher Pils

    Dopiero teraz zauwazylem ze na naszym browarze nie zostalo omöwione jedno z najpopularniejszych piw w Niemczech Krombacher.zwane röwniez piwem Murarskim.
    Maurer bier bo wlasnie na kazdej budowie mozna znalezc kilkanascie pustych butelek po tym piwie szczegölnie libianego przez Murarzy,tynkarzy i wszystkich innych rzemieslniköw budowlannych.
    Browar Privat brauerei Krombacher in Kreutal.
    Zawartosc Alk.4,8%.
    Kolor bursztynowy z duza iloscia gazu CO2 co daje mu zlotawy odcien-w zasadzie pierwszy raz to widzialem bo zazwyczaj pije sie to piwo z butelki.
    Piana obfita i dosc trawla.
    Mocna aroma chmielowa i delikatna goryczka
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Acha zapomnialem dodac ze wlasnie Browar krombacher zainicjowal Akcje Kupujac 1 Skrzynke tego piwa ratujecie 1 metr kwadratoway lasu röwnikowego.
    Nie wiem czy to im sie uda bo organizatorem jest znany moderator Niemiecki Günther Jauh i w zasadzie to za jego jedna roczna wyplate mozna by uratowac caly ten Las i jeszcze kilka innych.
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Zdjęcie rodzinne
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Butelka 0,5 litra, alkohol 4,8 %
        import prywatny,cena 0,52 euro, piwo z miasta Kreuztal
        Kolor - złocisty, klarowny
        Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, stała 5 minut, pozostał gruby
        kożuszek
        Zapach - chmielowo-słodowy,
        Gaz - w normie
        Smak - chmielowo-słodowy z konkretną wyrazną goryczką, delikatnie kwaskowate,
        delikatnie słodkie
        Pils który doskonale gasi pragnienie, trzeba spróbować
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • BuR
          Senior
          • 01-2003
          • 104

          #5
          to do kompletu brakowało nam jeszcze konserwy i podstawki z pianą przy nalewaniu rzeczywiście trudno sobie poradzić
          Attached Files

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Rzeczywiście całkiem przyzwoite piwo.
            Kolor złocisty, bursztynowy idealny dla pilsa.
            Piana bardzo obfita, ale dość szybko redukuje się do cieniutkiego kożuszka.
            Nasycenie CO2 - w sam raz, raczej ponizej średniej, ale to nie przeszkadza.
            Zapach - przestaję oceniać tę kategorię, dla mnie może nie istnieć. Wyjątek zostawię dla piw śmierdzących.
            Smak - lekki, chmielowy, z aromatem chmielu i średnią, ale długo utrzymujacą się goryczką.
            Piwo zakupione we Frankfurcie nad Odrą, w Realu za 0,63 E czyli około 2,50 zł za 0,5l. Kaucja za butelkę 0,08 E jako ciekawostkę podam, że butelka 0,33l z krachlą ze zdjęcia sibarha jest obłożona kaucją 0,15 E czyli ok. 60 groszy. Następnym razem wezmę kratę dla tych buteleczek.
            Zdjęć dużo już w tym wątku się nazbierało, ale zamieszczę jeszcze jedno, aby pochwalić się firmową szklanką, zakupioną w tym samym miejscu za 8 Euro za 2 szt.
            Attached Files
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              To chyba najczęściej fotografowane piwo na forum
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • porek388
                Senior
                • 11-2008
                • 213

                #8
                Kolor: jasnozłoty
                Piana: wysoka, długo się utrzymuje
                Wysycenie: dobre
                Zapach: chmielowy
                Smak: lekki, chmiel, goryczka, w tle słaby smak słodu

                Dobre na 4,4.

                Cena 0,75 EUR w getrenku w Goerlitz.

                Comment

                • beerslag
                  Junior
                  • 02-2010
                  • 9

                  #9
                  Dobre bo... dobre

                  Zazwyczaj nie jestem fanem tego, co wszyscy.
                  Dla Krombachera robię jednak wyjątek, bo jak nie wiem na co mam ochotę to na Krombachera mam ją na pewno.
                  Kolor - jak wakacyjna miłość - ciepłozłocisty, piankę porównać można do jazdy kabrioletem - daje sporo frajdy przez jakiś czas (u mnie aż wypiję 2/3) potem "idzie do garażu" goryczka - lekko nachalna ale bez przesady, jest trochę jak mama Stiflera czyli po spróbowaniu wiesz, że jeszcze to zrobisz. I wreszcie smak - jest jak kochanka idealna - daje wszystko, cieszy się, że Ci się podoba i nie chce się żenić .

                  Spożywać na zimno i bez wyrzutów sumienia. Tanie też bywa dobre.

                  Comment

                  • lisiewski
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 459

                    #10
                    Bardzo dobry, klasyczny niemiecki pils. To miło, że w swej ojczyźnie jest tani, ale za swój egzemplarz importowany zapłaciłem w jednym z warszawskich hipermarketów ponad 5 PLN za butelkę. Wydanych pieniędzy jednak nie żałuję i chętnie sięgnę po to piwo jeszcze wiele razy. A już z całą pewnością przywiozę skrzynkę podczas najbliższej wizyty w Niemczech.

                    To co urzekło mnie w Krombacherze to piękna, śnieżnobiała pianka, która utrzymuje się na powierzchni do końca. Oprócz tego delikatna goryczka i przede wszystkim mocny aromat zielonej przyprawy piwnej.

                    Bardzo przyjemna średnia treściwość sprawia, że trunek pije się z wielką przyjemnością i satysfakcją.

                    W smaku brakuje jednak tej świeżości, którą wyraźnie czuć w aromacie. Jednak to tylko drobny brak, nie przesądza o całości.

                    Piwo oceniam na mocną czwórkę.

                    Polskim murarzom pozostaje tylko zazdrościć niemieckim kolegom, że mają do dyspozycji dobrego i taniego Pilsa Krombacher. Nasi zaś zadowolą się pewnie Kenigerem lub co najwyżej Żubrem.

                    Murarzom życzę Krombachera!

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Jak to niemiecki pils, piwo blade, jak turysta znad Renu na wakacjach w Grecji . Piana niezbyt efektowna, sporo dużych bąbli, ładnie osadza się na szkle.
                      Pachnie chmielem i chmielem . W smaku goryczka jest łagodna, ale jednak dominuje, sporo gazu. Orzeźwia. Bączek, wzornictwo w stylu browaru, charakterystyczne i czytelne, dedykowany kapsel.
                      Liczyłem na trochę więcej chmielowości, ale i tak miło się pije. Rozumiem niemieckich budowlańców, bo piwo ładnie orzeźwia i spłukuje budowlany kurz z gardła .

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Kolor: Jasnozłoty.
                        Piana: Śnieżnobiała, średniopęcherzykowa. Opada po 5 minutach do półcentymetrowej warstwy. Później zostawia pierścień i drobne ślady na szkle.
                        Zapach: Chmielowo-drożdżowy. W tle delikatnie czuć słód, który z czasem staje się wyraźniejszy i dominuje, ale w tle dalej czuć chmielowe akcenty. Pod koniec lekko chlebowe.
                        Smak: Początek delikatny lekko słodkawy, zakończony przyjemną goryczą, dość długo zostającą na języku. Przyjemny pilsik. Pod koniec jak w zapachu lekko chlebowe akcenty.
                        Wysycenie: Średnie - moim zdaniem trochę go brakuje.
                        Opakowanie: Jak na fotce kopyra.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #13
                          Aromat bardzo dobry, chmielowy, rześki, bardzo dobry pilsowy. Ale smak mnie trochę rozczarował: zamiast klasycznego pilsa jest lekki, jasny lager z równowagą słodowej słodyczy i chmielowej goryczy. Finisz jest krótki, za krótki i za słodki jak na pilsa. Owszem piana i kolor powodują przyjemne wrażenia wzrokowe, ale szlachetnej, głębokiej goryczy w nim nie doświadczyłem.

                          Comment

                          • Livres
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 324

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bardzo dobry, klasyczny niemiecki pils. To miło, że w swej ojczyźnie jest tani, ale za swój egzemplarz importowany zapłaciłem w jednym z warszawskich hipermarketów ponad 5 PLN za butelkę. Wydanych pieniędzy jednak nie żałuję i chętnie sięgnę po to piwo jeszcze wiele razy.
                            Nic dodać, nic ująć.

                            Comment

                            • erudyta
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 189

                              #15
                              Krombacher Pils to piwo, do którego bardzo często powracam. Cenie go sobie za przyjemną delikatną goryczkę (25 IBU), ładną białą i gęstą pianą pozostającą do końca, przyjemną dla oka jasnozłotą barwę, czyli wszystko to, co pilsnerek mieć powinien.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎