Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schorsch Bräu, Donner Weizen / SchorschWeizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2544

    Schorsch Bräu, Donner Weizen / SchorschWeizen

    Donner Weizen z frankońskiego browaru „Schorsch Bräu“

    Butelka kamionkowa 0,5 l z zamknięciem na porcelankę.
    Zawartość ekstraktu 25%.
    alkohol 13%
    cena 5,50 Euro

    Jak informuje etykieta jedno z najmocniejszych piw na świecie. Piłem już „Donner Bocka” z tego browaru, który wcale nie przypadł mi do gustu. Na Weizen skusiłem się jednak, bo chociaż nie jestem zapalonym fanem piwa pszenicznego, to Weizenbocki uwielbiam.
    Kolor ciemnozłoty, mętne jakby miało dopiero tydzień, ale piwa typu „Hefeweizen” mają to do siebie. Podczas nalewania piwo nie pieni się zbyt mocno, co już jest zaskoczeniem, ponieważ piwa tego typu z reguły są mocniej nasycone dwutlenkiem węgla. Piana jest biała, dosyć drobna i nie utrzymuje się zbyt długo. W zapachu czuć drożdże górnej fermentacji i słód pszeniczny, jak na Weizen przystało.Wyczuwa się też coś, co nazwałbym alkoholem, zapach typowy dla win, które zawierają alkohol w podobnej koncentracji. W smaku uderza bardzo intensywna, aż drażniąca słodkość. Dopiero po kilku łykach udało mi się do niej przyzwyczaić. Piwo nie jest mocno gorzkie, prawie nie wyczuwa się chmielu, za to na końcu języka wyczuwam aromaty pochodzące chyba z ciemnego słodu jęczmiennego. Ogólnie niezła kompozycja, ale trochę za ciężkie. Nie wiem czy skusiłbym się na drugie, już chociażby dlatego, że po pierwszym kręci mi się w głowie. Poza tym cena jest przerażająco wysoka. Za 4,90 Euro browar z Oettingen sprzedaje 20 półlitrowych piw, z tym że są to piwa bez żadnego harakteru. W sumie ciekawe piwo, a o to przecież chodzi. Spróbowałem, smakowało, już więcej nie kupię, bo drogie, ale może zdarzy się jeszcze okazja i ktoś zrobi mi prezent, wtedy wypiję ze smakiem jeszcze raz.
    Attached Files
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Kupiliśmy to piwo na stacji benzynowej w północnych Niemczech za ok. 6 E. Butelka, etykietki i parametry takie jak podał Piwowar.
    Barwa bursztynowa, nasze było idealnie klarowne nawet po zamieszaniu końcówki, widać się dobrze odstało od czerwca.
    Piana niewielka, z małych perlistych bąbelków, bardzo nietrwała, ale takiej się spodziewałem po tak mocnym piwie.
    Nagazowanie też nieduże.
    Zapach winny, kwaskowaty, owocowy.
    Smak też bardzo winny, tylko lekko alkoholowy, owocowo-kwaskowy. W dalekim posmaku trochę słodu - rzeczywiście jęczmiennego jak opisał Piwowar. Nic pszenicznego nie wyczułem.
    Przypomina mi trochę Samichlausa i EKU 28 ale nie jest tak syropowo-ulepkowate i łatwiej się je pije.
    Wypiliśmy we dwoje ze Słoneczką i to jest właśnie optymalna ilość do degustacji
    Jak jeszcze znajdę to chętnie powtórzę.
    Donner Bocka też mamy, czeka na swoją kolej.
    Last edited by lzkamil; 05-10-2005, 11:50.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2544

      #3
      Dzisiaj kosztowało już 6,50 E, bez piany, słabo nagazowane, mało przypominające "Weizen" i jakieś kwaśne. Prawie klarowne i mocne, ale ja wstydziłbym się za taki produkt w ogóle żądać pieniędzy. Jest to moje pierwsze piwne rozczarowanie w tym roku.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12234

        #4
        Schorsch Bräu, SchorschWeizen 13%

        No cóż... piwo wygląda, smakuje i ma taki sam aromat jak ich Bock 13%.



        Parametry też takie same - 25% ekstr., 13% alk. a na stronie fotki pustych butelek:



        Wydawało mi się, że może doszło do pomyłki przy etykietowaniu /raz miałem taki przypadek w niemieckich rzemieślniczych browarach/, ale po pewnej analizie obawiam się, że to może nie przypadek...

        Samo piwo tak jak w opisie w linku. Bez zarzutu. Ale coś jest nie tak...

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12234

          #5
          Foto:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎