Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Edel Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Köstritzer, Edel Pils

    Köstritzer Schwarzbierbrauerei
    Bad Köstritz / Thüringen
    Edel Pils
    alk. 4,8 % obj.
    but. 500 ml (NRW)
    cena 0,58 EUR

    Nie wiem, czy browar w Köstritz warzył pilsa wcześniej - natknąłem się nań pierwszy raz w życiu, w wyszukiwarce też nie znalazłem. Lubię ciemniaka z tego browaru i miałem nadzieję, że pils też trzyma wysoki poziom - i tak jest w istocie. Piwo jest bardzo przyzwoite, lekkie, harmonijne, z odpowiednią goryczką, w tle dyskretne nutki słodowe. Kolorek ma dość jasny, słomkowy, gazu sporo, a piana z dużymi dziurami, ale za to obfita i nieźle się trzyma. Może nie jest jakoś szczególnie wybitne, ale nie ma się też do czego przyczepić. Na pewno warto spróbować.
    Attached Files
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Parametry: 4,8%, 11,4 Blg.
    Jasnozłote, aż zielonkawe . Spora piana białokremowa. Pachnie zdecydowanie chmielowo, minimalny powiew słodowy.
    W smaku goryczka, ale mam dziwne wrażenie, że nie jest tak całkiem do końca chmielowa. Sporo gazu.
    Opakowanie jak widać, butelka NRW, biała etykieta, złote gotyckie litery, czerwona szarfa. Motyw powtórzony na kapslu, krawatce i kontrze.

    Jak zauważył yendras, piwo może nie wybitne, ale bez mankamentów. Lekki letni pils.

    Na marginesie - browar nazywa się Köstritzer Schwarzbierbrauerei, a warzy też pilsa .

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Obecnie chyba minimalnie zmienione parametry: ekstr. 11,3%, 4,8% alk.:

        Ein vielschichtiger Genuss: Erfahre mehr über unser Köstritzer Edel Pils.


        Aromat - głównie chmiel (ziołowo-łąkowy), bardzo delikatnie słód
        Piana - wysoka, zwarta, umiarkowana trwałość z dłuższym kożuszkiem
        Barwa - jasne złoto
        Wysycenie - wysokie musujące
        Smak - delikatny słód z łagodnymi tonami zboża, chmiel wyraźniejszy, nieco ziołowy, goryczka średnia
        Treściwość - niewysoka, trochę do pełni brakuje

        Poprawne, czyste w odbiorze, ale moim zdaniem treściwość nawet jak na pilsa umiarkowana. Aromat największym atutem tego piwa.
        Rześkie - na lato do gaszenia pragnienia ok.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1110285.JPG
Views:	27
Size:	21,4 KB
ID:	2326689

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎