Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stralsunder, Störtebeker Bernstein-Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #16
    Kupiłem za 0,83 euro.
    Nie mogę powiedzieć, żebym pił je bez apetytu, ale w sumie nie jest to wyróżniający się czymkolwiek pszeniczniak. Mała intensywność smaku kojarzy mi się raczej z kristallweizenami, zresztą piwo też nie jest szczególnie mętne. Jak już człowiek się bardzo skoncentruje na smaku to można wyczuć orzeźwiające nuty goździkowo - cytrusowe.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
      A może jednak podałbyś cene tak dla ciekawskich?
      Aktualnie cena waha się w przedziale od 12 euro do 13 euro. W zestaw ten wchodzą cztery piwa tej marki i ta szklaneczka.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18

        Sześciopak zakupiony za prawie 6 €(w tym kaucja).Według mnie gazu jest za dużo,w smaku czuć wyraźną goryczkę,która wraz z dużym nagazowaniem jak pisał Dreamer ,aż szczypie w język.Kolor mętny,cytrynowy.Zapach chmielowo-bananowo-waniliowy,bardzo wyraźny.Piana z początku gęsta,zbita,ale szybko znika do malusieńkiego wianuszka.W smaku gorzkawe z akcentami waniliowymi.
        Generalnie tak na na 3.7-3.8
        Last edited by sibarh; 14-06-2011, 22:37.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          #19
          Piwo ma 5,3% i 12,9 Blg. Jest złotopomarańczowe, lekko mętne. Piana była potężna, nie dało się nalać na raz. Po kilku minutach został po niej kożuszek i dekoracyjne strzępy na ściankach.
          Wyczuwam cytrusy i banany, podszyte lekko kwiatami i goździkami. W smaku łagodne, po chwili rozbudowuje się goryczka, pojawia się też lekka, cytrusowa kwaskowatość. Po ogrzaniu zauważalne słodowe klimaty...
          Sporo gazu, piwo musuje w paszczy. Tym razem kremowo-bananowa kolorystyka etykiety. Fregata płynie na tle rozświetlonego nieba. Trafił mi się kapsel "promocyjny" z latarnią morską na Kap Arkona (zbierzesz zylion - przewieziemy Cię pontonem po zatoce ).
          Lekko goryczkowa pszenica, dość smaczna, ale bez szaleństwa.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo ma 5,3% i 12,9 Blg. Jest złotopomarańczowe, lekko mętne. Piana była potężna, nie dało się nalać na raz. Po kilku minutach został po niej kożuszek i dekoracyjne strzępy na ściankach.
            Wyczuwam cytrusy i banany, podszyte lekko kwiatami i goździkami. W smaku łagodne, po chwili rozbudowuje się goryczka, pojawia się też lekka, cytrusowa kwaskowatość. Po ogrzaniu zauważalne słodowe klimaty...
            Sporo gazu, piwo musuje w paszczy. Tym razem kremowo-bananowa kolorystyka etykiety. Fregata płynie na tle rozświetlonego nieba. Trafił mi się kapsel "promocyjny" z latarnią morską na Kap Arkona (zbierzesz zylion - przewieziemy Cię pontonem po zatoce ).
            Lekko goryczkowa pszenica, dość smaczna, ale bez szaleństwa.
            Ej to ja chce A Bernstein-Weizen nie dojechał w całości z Niemiec bo obsługa autobusu n*p*e*d*l*ł* bagażami.
            Last edited by GaryFisher; 14-06-2011, 22:36.
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #21
              kolor: piękna pomarańcz, nieprzejrzysty, mętny
              piana: wysoka, ładna i trwała
              zapach: drożdżowo - pszeniczno - owocowy
              smak: drożdżowo - pszeniczny, bardzo wyraźne cytrusy + silna goryczka
              gaz: wysoki ale pasujący

              bardzo ciekawe i smaczne piwo
              LP

              Comment

              • grigor
                Junior
                • 04-2010
                • 2

                #22
                Pierwsze piwo, które oficjalnie opisuję więc proszę o wyrozumiałość.

                Piana - nie wiem jak u innych, ale u mnie marna, taka jak z napoju gazowanego. Znika bardzo szybko, można mieć wątpliwości, czy w ogóle była.

                Kolor - bardzo jasne, kolor wpadający w pomarańczowy, mętne.

                Wysycenie - piwo bardzo mocno nagazowane, tak jak pisali poprzednicy, aż szczypie w język. W mojej opinii trochę przesadzili z tym gazem.

                Smak - czuć bardzo wyraźne nuty owocowe i bananowe, ponadto wyraźnie dominuje w tym piwie goryczka, co może nyć dla niektórych uciążliwe.

                Ocena ogólna 3,8/6, w skali szkolnej - niby poprawna pszenica ale jak dla mnie trochę za dużo tej goryczki i nagazowania.

                Kupione w Szwecji, cena ok. 10 zł, ale nie ma co wpadać w zdziwienie - w Szwecji alkohol jest strasznie drogi.

                P.S. Mam zdjęcie nowej butelki więc wrzucę w najbliższym czasie.
                Last edited by grigor; 05-05-2012, 03:24.

                Comment

                • grigor
                  Junior
                  • 04-2010
                  • 2

                  #23
                  Co do zapachu jeszcze, to czuć bardzo wyraźnie owoce i drożdże. Ów zapach przyjemny.
                  Last edited by grigor; 05-05-2012, 03:27.

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #24
                    dorzuce fotkę
                    Attached Files
                    LP

                    Comment

                    • darekd
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 12211

                      #25
                      Aromat – wyczuwalne goździki, cytrusy i drożdżowość
                      Piana – wysoka, gęsta, dość trwała, pozostaje na szkle
                      Barwa – słomkowo-miodowa, mętna
                      Wysycenie – dość wysokie, musuje i podszczypuje
                      Smak – goździki, drożdżowość, cytrusy z umiarkowanym kwaskiem. Ciut owoców, ale niezbyt wyraźnych i nie wybijających się spod pierwszych dwóch składników. Na końcu leciutka goryczka
                      Treściwość – pełne

                      Przyjemne

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #26
                        Bardzo smaczna pszenica. Pełna, treściwa - jedyne do czego mógłbym się przyczepić to nieco zbyt niskie wysycenie. Ale minusy nie mogą przysłonić nam plusów
                        Aktualne foto :
                        Attached Files
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • MlodyPiwosz
                          Member
                          • 04-2012
                          • 73

                          #27
                          Piwo kupione przeze mnie na wakacjach w Hamburgu. W zapachu nuty drożdżowe oraz aromat bananów. Barwa jasno-złota , mętne . Piana obwita jak to przy Weizenie. Jeśli chodzi o smak to czuć nieprzyjemną kwaskowatość ,niemiła goryczka, nuty bananów i pszenicy. Wysycenie jak dla mnie za wysokie. Nie wiem czy z moim piwem jest coś nie tak ale odczuwałem takie wrażenie.Nie jestem fanem piw pszenicznych. Pite w odpowiedniej temperaturze. Data do 25.04.14r

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2837

                            #28
                            Pite przeze mnie : do 29.06.2014.
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #29
                              BARWA: Podobna do tej w poście#26-stym, piwo nieprzejrzyste. [4.5]
                              PIANA: Śnieżnobiała, wysoka, szybko się zmniejsza do czterech centymetrów i taka warstwa jest dość trwała, zbudowana z różnej wielkości pęcherzyków, słabo obkleja szkło, pozostaję do końca. [4.25]
                              ZAPACH: Bananowy, goździkowy, lekko drożdżowy... chwilami kwiatowy, nawet topionego wosku. [3.25]
                              SMAK: Bananów, goździka, zbożowy... biszkoptowy, daleko są cytrusy. Piwo kwaskowe z zaznaczoną goryczką. [4]
                              WYSYCENIE: Wysokie, zachowało się do końca picia. [4.25]
                              OPAKOWANIE: Jak w poście#26, czyli całkiem atrakcyjne, podany ekstrakt i skład, fajny kapsel. [4.5]

                              UWAGI: Warka do 10.06.2016, wypite 9.04'16. Fajna pszenica, pełna w smaku... Lubię piwa z tego browaru.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎