Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heller-Trum, Helles Schlenkerla Lagerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Heller-Trum, Helles Schlenkerla Lagerbier

    Kolejne piwo z Bambergu z Browaru heller tym razem Helles Lagerbier o zawartosci Alk.4,3
    Bardzo silna chmielowa Aroma z silna goryczka ale bardzo przyjemna.
    piana obfita srednio trwala.
    Barwa piekna Bursztynowa Klarowna.
    Piwo to posiada wszystko co prawdziwemu Piwu jest potrzebne-oby wielkie Koncerny zaczely takie piwo podrabiac
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    O, jaka ciekawa etykietka!
    Wygląda jak etykieta zastępcza (zwłaszcza w porównaniu z innymi z tego browaru)
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Pojecie "etykieta zastepcza" jest ciekawostka komunistyczna. Wesolo bylo.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        w moim odczuciu ta etykieta jest wręcz urzekająca swoją prostotą, podobnie jak inne z tego browaru.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          w moim odczuciu ta etykieta jest wręcz urzekająca swoją prostotą, podobnie jak inne z tego browaru.
          Inne są proste i rzeczywiście ładne. A ta jest raczej prostacka...

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 4,3%, but. 0,5 l
            zakupione u źródła, w Bambergu

            Tak sobie krytykowałem prostacką etykietę tego piwa, a teraz z pokorą oddaję się degustacji i już nie wypada kręcić nosem. Lager to bodaj jedyne, nie wędzone piwo pochodzące z browaru Heller (którego wizytówką jest słynna bamberska piwiarnia Schlenkerla) i dlatego ginące wśród innych słynnych rauchbierów tego browaru (w ciągu godziny czasu spędzonego w Schlenkerli nie zauważyłem, aby którykolwiek turysta zamawiał to piwo, jedynie paru miejscowych). Ba, lagerem nawet sama Schlenkerla na swojej stronie internetowej się nie chwali! A szkoda o nim nie przypomnieć, bo to bardzo dobre piwo.
            kolor - wg mnie złoty, i to z tych jaśniejszych;
            piana - krótka i szybka, tzn. niewysoka, sycząca i szybko pozostaje po niej ledwie otoczka;
            nasycenie - duże;
            zapach - chmielowy;
            smak - niech nigdy więcj piwa nie spróbuję, jak nie wyczuwam tu wędzonki! Oczywiście, że tu jest, co prawda w postaci lekkiego smaczku w tle goryczki chmielowej, ale czuć ją wyraźnie. Główny nurt mocno chmielowy z bardzo wyraźnie zaznaczoną goryczką. Dzięki chmielowi aromatycznemu sporo świeżych nutek ziołowych. I w posmaku ta niespodziewana (choć lekka) wędzonka. Pomimo niskiej zawartości alkoholu piwo sprawia wrażenie nader treściwego.
            Dobre piwo, ale powiedzmy sobie szczerze, ta wędzonka tu trochę na wyrost
            Etykieta jak na zdjęciu Andiego
            Last edited by Dreamer; 14-05-2006, 23:30.
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • piwowar2
              Senior
              • 11-2001
              • 588

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              Inne są proste i rzeczywiście ładne. A ta jest raczej prostacka...
              Jezeli zawartosc sie zgadza, to przeboleje. Czesto jest odwrotnie. Etykiety nie jestem wstanie posmakowac.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Piana: obfita, drobnopęcherzykowa.
                Kolor: złocisty, głęboki, klarowny.
                Wysycenie: średnie, w kierunku niskiego.
                Zapach: słaby.
                Smak: rewelacja, przyjemna goryczka, ściągająca język i podniebienie. Wędzoność również wyczuwalna, choć bardziej w tle, coś jak w zielonej herbacie. Generalnie średnio treściwe, orzeźwiające.
                Opakowanie: bardzo mi się podoba. Stylowe, minimalistyczne. Bardzo ładnie prezentuje się kapsel.

                Bardzo udany lekko podwędzany lager. Postaram się coś takiego uwarzyć.
                Zdecydowanie polecam.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Helles

                  Jedyne piwo nie wędzone z Heller-Trum.

                  piana: drobna, bardzo gęsta, oblepia szkło, opadła do plamy na środku,
                  kolor: pilsowy,
                  zapach: słaby,
                  smak: lekka goryczka wspaniale skomponowana ze słodowością, wyczuwalna delikatna wędzoność, która sprawia, że piwo jest przepyszne, wędzoność przeszła od kadzi i instalacji (skitof, dobrze tłumaczę??), wędzoność objawiła się po pierwszym, za przeproszeniem beku, piwo gładkie, niesamowicie pijalne,
                  wysycenie: małe, idealnie pasuje.

                  Wielkie zaskoczenie, niespodziewałem się, że lager może mnie jeszcze czymś zaskoczyć. Z wielka przyjemnością dopiłem ostatni łyk. Dobrze, że jest jeszcze jedno.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Helles Schlenkerla Lagerbier

                    Kolor: Jasnozłoty.
                    Piana: Średniopęcherzykowa, niezbyt wysoka. Szybko opada do cienkiej powłoki. Później tylko cienki pierścień.
                    Zapach: Średniointensywny, chmielowo-słodowy, bardzo przyjemny. Nieco później lekko czuć też diacetyl.
                    Smak: Delikatny słodowy początek dobrze zrównoważony mocną goryczką, której posmak długo zostaje. W tle delikatna wędzoność dobrze komponuje się z całością. Treściwe jak na niedużą zawartość alkoholu.
                    Wysycenie: Średniowysokie.
                    Opakowanie: Nieco zmieniło się od ostatniej fotki. Proste, ale mi się podoba. Kapsel dedykowany piwu.
                    Attached Files
                    Last edited by Kwadri; 10-07-2011, 13:45.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Aromat - lekki, raczej słodowy
                      Barwa - "hellesowy" czyli słomeczka
                      Piana - taka jak napisał Kwadri
                      Wysycenie - no też wg. mnie raczej w kierunku wysokiego
                      Smak - hellesy to IMO raczej piwa do codziennego picia a nie świątecznego delektowania się Tymczasem tu smak jest bardziej złożony dzięki wędzoności. Nie jest to ta mocna wędzonka jak w pozostałych piwach tego browaru, ale ładnie komponuje się z typową w tym przypadku słodowością i lekką goryczką, smak pełny, mimo że piwo dość lekkie

                      Czyli zgadzam się z Jacerem:

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jedyne piwo nie wędzone z Heller-Trum.

                      smak: lekka goryczka wspaniale skomponowana ze słodowością, wyczuwalna delikatna wędzoność, która sprawia, że piwo jest przepyszne, wędzoność przeszła od kadzi i instalacji (skitof, dobrze tłumaczę??), wędzoność objawiła się po pierwszym, za przeproszeniem beku, piwo gładkie, niesamowicie pijalne,
                      Ale mam pytanie-prośbę, bo w niemieckim nie jestem dobry, a to jest ten fragment z kontry, który może wyjaśnić tajemnicę wędzonego smaku tego niewędzonego piwa

                      Der daraus resultierende subtile Rauchgeschmack, ohne die direkte Verwendung von Rauchmalz, macht das "Schlenkerla Lager" zu einem ungewohnlichen und einzigartigen Vertreren des klassischen Biertyps "Helles Lager".

                      Tak jak wspomniałem, spokojnie nadaje się do codziennego picia Niewątpliwie oryginalne jasne pełne. Spokojnie polecam

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Piwo wygląd atak, jak na ostatnim zdjęciu . Jest jasnozłote, jak dla mnie, trochę blade, ale może przez parametry... Piana biała, średniodrobna, dość cienka, zostają do picia jedynie 3 mm.
                        Zapach intensywnie chmielowy, po otwarciu wręcz bucha. W smaku intensywna goryczka, ale zaraz pod nią jest słód, śladowy chlebek i daleeeeekie echo wędzonki. Goryczka dominuje.
                        Nagazowanie spore, dużo drobnych bąbelków. Opakowanie trochę za proste, dla niewprawnego oka niemalże trąci marketem .
                        Chyba jednak wolę bardziej wędzone piwa z tego browaru...

                        A to:

                        Der daraus resultierende subtile Rauchgeschmack, ohne die direkte Verwendung von Rauchmalz, macht das "Schlenkerla Lager" zu einem ungewohnlichen und einzigartigen Vertreren des klassischen Biertyps "Helles Lager",

                        to - po mojemu - będzie tak:

                        Wynikający z tego subtelny smak wędzonki, bez bezpośredniego użycia słodu wędzonego, czyni ze "Schlenkerla Lager" nietypowego i jedynego w swoim rodzaju przedstawiciela klasycznego gatunku "Helles Lager".

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Heller-Trum, Helles Schlenkerla Lagerbier

                          Kolor: Ładne jasne złoto. Na pierwszy rzut oka wygląda na klarowny, ale po bliższym przyjrzeniu dostrzec można lekkie zmętnienie.
                          Piana: Niewysoka. Około centymetrowa warstwa przy spokojnym nalewaniu po ściance do przepłukanego zimną wodą pokala nie jest oczekiwanym przeze mnie wynikiem. Znika dosyć szybko do cienkiego kożuszka. Prawie nie brudzi szkła.
                          Zapach: Wyraźnie słodowy. Dominacja zapachów zbożowo-chlebowych. Trochę chmielu gdzieś w oddali.
                          Smak: Interesujący. Nie jest to smak typowego lagera, choć dominuje słód, można wyczuć również delikatną wędzoność - nie jest ona tak mocna jak w innych Schlenkerlach, ale z pewnością jest obecna. Smak charakteryzuje się również dosyć wyraźną mineralnością, która dodaje piwu chech orzeźwiających. Goryczka stonowana jak to w niemieckich lagerach.
                          Wysycenie: Wysokie, idealne dla gatunku.
                          Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Całkiem ładne, zgodne z linią browaru i nowy kapselek do kolekcji. W nazwie pojawiła się "Schlenkerla" dlatego dobrze byłoby edytować nazwę wątku.

                          Podsumowując jest to bardzo smaczny lagerbier z nutą wędzonki. Nie jest tak dobry jak inne piwa z browaru, ale w swoim gatunku jest to jeden z lepszych przedstawicieli. Byłby idealny jako piwo na co dzień, ale o tym mogę jedynie pomarzyć...
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Kupione w Piwotece za ok. 8 zł.

                            Kolor: Niezbyt ciemne złoto, pasuje do domniemanego ekstraktu. Zupełnie klarowne.
                            Piana: Średnio wysoka, opada do szczelnej warstwy, słabo osadza się na ściankach.
                            Zapach: Przede wszystkim słodowy, potem lekko chmielowy, a nuta wędzona jest rzeczywiście słabiutka, stanowi delikatny dodatek.
                            Smak: Tu podobnie. Najpierw czuć słodową treściwość, potem pojawia się niezłą goryczka, a wędzonka czai się delikatnie z tyłu, bardziej wyraźnie pojawiając się dopiero w posmaku.
                            Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego. Dobrze, że etykieta się zmieniła, tej już nie nazwę prostacką. Ładna odmiana firmowego kapsla.
                            Uwagi: Wolę te "prawdziwe" schlenkerlowskie wędzonki, ale to jest bardzo ciekawe podejście do niby zwykłego jasnego lagera.

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Barwa jasnozłocista.
                              Piana niezbyt trwała, drobniutka.
                              Zapach słodowy, jak już koledzy wspominali, podszyty delikatnymi aromatami wędzonymi.
                              W smaku lekkie, słodowe piwo, z nieznaczną goryczką. W tle faktycznie trąci wędzonką, którą czuć wyraźnie na finiszu.
                              Opakowanie jak na ostatnim zdjęciu, proste, niewyszukane.
                              Nieduża zawartość alkoholu czyni z tego lagera sympatyczne piwo sesyjne. Nietypowy smak zupełnie mi nie przeszkadza. Widać przynajmniej, że stało obok swoich słynniejszych braci
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎