Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stralsunder, Störtebeker Hanse Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Stralsunder, Störtebeker Hanse Porter

    Co można napisać ,o tym piwie?Jest bardzo esencjonalne,jak się nalewa jest gęste.Piana kremowa,ale niezbyt trwała i bujna.W zapachu czuć zapach karmelu i palonego słodu.Barwa patrząc pod słońce machoniowa.
    W smaku słodkie,strasznie słodkie.Na podniebieniu zostaje lepki posmak słodkości.
    Bardzo ładna szata graficzna,ekstraktu tradycyjnie nie podano,zawartość alkoholu 4,0% vol.
    Warto spróbować,ale jak dla mnie zdecydowanie za słodkie.Koszta piwka, około 0.60 €.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Brakujące foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Piwo ma 4,0% i 12,5 Blg. Podchodzę do niego nieufnie, bo co to to ten "hanse-porter" o tak niepoważnych parametrach...?
      Pod światło ciemnorubinowe. Piękna, drobna i sztywna piana, bardzo powoli opada. Beżowa jest.
      Lekki, palony słodowy zapach, mmm... . W smaku słodziutkie, karmelowe, prawie ulepkowate. W sumie jest to bardzo miłe, ale kudy mu do portera...
      Delikatne, acz wyczuwalne wysycenie. Wzornictwo "w linii pirata" - znowu fregata, ale chyba tym razem na tle nieba rożwietlonego zachodzącym słońcem. Jedyne, co mnie razi, to pomarańczowy kapsel. Wszystko, jak na fotce.

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo ma 4,0% i 12,5 Blg. Podchodzę do niego nieufnie, bo co to to ten "hanse-porter" o tak niepoważnych parametrach...?
        Pod światło ciemnorubinowe. Piękna, drobna i sztywna piana, bardzo powoli opada. Beżowa jest.
        Lekki, palony słodowy zapach, mmm... . W smaku słodziutkie, karmelowe, prawie ulepkowate. W sumie jest to bardzo miłe, ale kudy mu do portera...
        Delikatne, acz wyczuwalne wysycenie. Wzornictwo "w linii pirata" - znowu fregata, ale chyba tym razem na tle nieba rożwietlonego zachodzącym słońcem. Jedyne, co mnie razi, to pomarańczowy kapsel. Wszystko, jak na fotce.

        Co prawda piłem tylko jednego portera poza tym ale z tego co się orientuję to on ma być karmelowy, słodki i ma mieć ok 4%.
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Kolor: bardzo ciemny rubin, klarowny [5]

          Piana: beżowa, wysoka, drobnoziarnista, wolno opada zostawiając trwały kożuch, zostawia parę plamek na szkle [4]

          Zapach: slodowo-karmelowy, z nutą paloności, mlecznej czekolady i toffi plus jakieś śliwki [4]

          Smak: słodki, karmelowy, przypalany, delikatnie kwaskowy z lekką paloną goryczką, pełny, treściwy, aksamitny [4.5]

          Nasycenie: średnie jak na Stoertebekera, odpowiednie, podkreśla aksamitność tego piwa [5]

          Opakowanie: Tym razem tło brązowe a fregata popierdziela w świetle zachodzącego słońca (takie niebo nie oznacza czasem nadchodzącego sztormu?); zakupione w zmiksowanym 6-paku razem z: Pilsener-Bier, 1402 Naturbelassen, Roggen-Weizen, Bernstein-Weizen i Schwarzbier [5]

          Uwagi: Zakupione w: Penny Markt w Weeze, Niemcy
          Degustowane: 16.06.2011 ok. godz. 0.45
          Data ważności: 14.10.2011
          Soundtrack: "The Dark Side of the Moon" by Pink Floyd
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Kolor:czarny nieprzejrzysty
            Piana: beżowa, wysoka, drobnoziarnista, opada umiarkowanie szybko zostawiajac pierscien
            Zapach: palone slody i czekolady
            Smak: bardzo słodki, karmelowo-orzechowy, przypalany
            Nasycenie: średnie

            jak dla mnie za slodkie, ale na porterach sie nie znam. Pijalem juz gorsze
            LP

            Comment

            • Aleksandros
              Senior
              • 05-2011
              • 352

              #7
              Kolor: Bardzo ciemnoczerwony, prawie brązowy. Rewelacja! 5
              Piana: Beżowa i sztywna. Dość obfita, ale jedynie średniej trwałości. Ładnie brudzi szklankę. 4
              Zapach: Mocny zapach słodowy, palony. Do tego nieco karmelu i trochę owoców, jak śliwki czy rodzynki. Smakowity. 5
              Smak: Bardzo słodki. Jest paloność i inne nuty wymienione w zapachu, a do tego trochę czekolady. Smak ciekawy i złożony, ale aż prosi się o więcej wytrawności, a mniej słodyczy. 3,5
              Wysycenie: Niskie, mi odpowiada. 5
              Opakowanie: Nowa, piękna szata graficzna, dedykowany kapsel, a na kontrze bardzo dużo informacji o piwie. Inne browary powinny brać przykład. 5 (chociaż ekstraktu nie podano )
              Uwagi: Za słodkie. Piwo typowo degustacyjne, deserowe. Jako zamiennik kawy z bitą śmietaną może się podobać. Więcej niż jedną butelkę chyba nie da się zmęczyć.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualne foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Aromat – podpalany słód, trochę karmelu
                  Piana – umiarkowanie wysoka, jasnokremowa, gęsta, niezbyt trwała, trochę zostaje na szkle
                  Barwa – brązowo-miedziana
                  Wysycenie – umiarkowane, przyjemnie musuje
                  Smak – wyraźna słodycz, ale naturalna, oparta na słodach – nuty karmelowe, troszkę kawy, delikatny kwasek, minimalna goryczka pozostająca na ustach i języku (chmiel Perle), wszystko razem przypomina dobre ciastko tortowe
                  Treściwość – pełne, treściwe

                  Piwo przypominające napoje słodowe. Wiadomo, że z porterem „bałtyckim” nie ma wspólnych cech. Jest to natomiast deserowe piwo słodowe. Przy ekstrakcie 12,5% ma tylko 4% alk i czuć, że jest przyjemnie „gęste”, posmaki słodowe są bogate, treściwość wysoka, smak pełny. Właśnie jako „deserowe” sprawdza się znakomicie.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Barwa: Ciemnobrązowa/brunatna.
                    Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, ładna, ale szybko opada.
                    Zapach: Kawowy, cukrowy.
                    Smak: Słodki, słodowy, karmelowy, słodka kawa z mlekiem, goryczka niewyczuwalna.
                    Wysycenie: Niskie.
                    Opakowanie: Ładne, tak jak reszta piw z tego browaru.
                    Uwagi: Z porterem bałtyckim nie ma nic wspólnego, ale jeśli się to pominie to jest nawet niezłe. Słodkie, deserowe, idealne do ciasta czy lodów. Żadnych bakaliowych posmaków nie wyczułem, za to kawowe są wyraźne. Dominuje słodycz, ale nie męczy.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎