Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Keesmann, Herren Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Keesmann, Herren Pils

    zaw. alk. 4,6%, but. 0,5 l
    zakupione u źródła, w browarze

    Wspominałem o tym piwie przy okazji opisu browaru. Flagowy produkt Keesmanna, przez wielu uważany za najlepsze piwo tego browaru, a nawet najlepszy pils Bambergu. Orzeźwiający przerywnik po bamberskich rauchbierach i kellerach (a zimą dodatkowo koźlakach). Duża dawka goryczy, a mimo to nazwanie tego piwa po prostu "goryczkowym" byłoby dla niego profanacją. Goryczkowy bukiet jest tu wprost niewiarygodny.
    Kolor - słomkowy, bardzo jasny, rozwodniony;
    piana - gęsta, kremowa czapa pnie się wysoko jak w pszenicy, rażący śnieżnobiały kolor i niesamowita trwałość, na pilsie rzadki to widok;
    nasycenie - wysokie;
    zapach - chmielowy, ziołowy, esencjonalny, bardzo intensywny;
    smak - perfekcyjna kompozycja chmielowo-goryczkowa; bardzo goryczkowe piwo, w którym różnorodność odcieni chmielowych dorównuje złożonym smakowo piwom trapistów; różnorodne smaki chmielowe wzajemnie się równoważą tworząc niepowtarzalny smak: od cierpkiej goryczki ziołowo-trawiastej po cieplejsze, słodsze odcienie kwiatowo-łąkowe. Gdzieś w tym wszystkim tkwią poukrywane nutki słodowe, ale jest to pierwsze piwo, o którym mógłbym powiedzieć, że zostało wyprodukowane z chmielu .
    Wersja beczkowa, którą próbowałem w browarze, miała jeszcze bardziej słomkowy, orzeźwiający charakter. Po kilkugodzinnej jeździe na rowerze piwo smakowało jak nektar...
    Zdjęcie tym razem plenerowe.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    zakupione w Bambergu za 0,69 euro.


    piana: drobna, gęsta, bielutka, zostaje spory dywan,
    kolor: słomkowy, bardzo jasny,
    zapach: porządny chmielowy, lekki zapach slodowy/chlebowy,
    smak: cudo, cudowny smak chmielu, smak bardzo lekki, ale nie wodnisty, jednak przedewszystkim chmiel gra główna rolę, niesamowita kompozycja,
    wysycenie: drobne, lekko szczypiące język, takie jak lubię najbardziej.


    Taak, z bamberskich Pilsów, to jest najlepsze.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #3
      Dostałem w prezencie od Codera i Darka,
      Wielkie Dzięki !
      Zapach bardzo złożony kompleks nut chmielowych z siarkowymi zapałczanymi i wręcz siarkowodorowymi, do tego nuta żelazista. Ten zapach przypomina mi trochę którąś z wód leczniczych. Na końcu w tle pozostaje lekki kwiatowy aromat chmielowy. Całość zapachu ciekawa i przyjemna.
      Piana bardzo wysoka, musiałem lać na 2 razy, po kilku minutach redukuje się do dywanika, rysuje różnorakie wzory na szkle.
      Barwa jasnozłota, typowa dla jasnych niemieckich pilsów.
      Smak delikatny, szczerze mówiąc spodziewałem się większej goryczki. Delikatna nuta słodu pilzneńskiego wraz z rozbudowanych smakiem chmielowym, posmak żelazisty. Goryczka, która zdaje się nie duża jest wyraźnie zalegająca.
      Nagazowanie duże, przyjemnie szczypiące, pasuje do charakteru piwa.
      Mocno przechodzona butelka NRW, odnoszę wrażenie, że w Niemczech ostatnio taka moda na stare butelki , etykieta, że tak powiem NRD-owska
      Ogólnie solidny niemiecki lager, czysty lagerowy charakter, pozwalający zresetować kubki smakowe po piciu różnorodnych wytworów rodzimej produkcji, tudzież domowych.

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        #4
        Aromat: głównie chmielowy, z lekką ziarnistością, z nutą siarki w tle.

        Barwa: słomkowa, klarowne

        Piana: dość wysoka, gęsta, trwała

        Smak: wybija się smak chmielu, żywiczny, lekko cytrusowy. Podbudowany delikatną pilsową słodowością. Dobrze zbalansowane, ale przyjemna goryczka przeważa

        Goryczka: wyraźna, dość wysoka, ale bez przesady, pozostaje w posmaku, ale nie męczy

        Odczucie w ustach: rześkie, wytrawne, lekkie, nagazowanie umiarkowane

        Ogólne wrażenie: świetne piwo, jak dla mnie: wzorzec pilsa niemieckiego, lepszego póki co nie piłem

        Comment

        • Aleksandros
          Senior
          • 05-2011
          • 352

          #5
          Zmiana parametrów, teraz alkohol 4,8 % vol.

          Kolor: Złoty, piwo idealnie klarowne. 4,5
          Piana: Bardzo obfita, niejednorodna, średniotrwała. Zostawia piękne ślady na szkle. 4,5
          Zapach: Wyraźny zapach słodowo-chmielowy. Wyczuwalne są przede wszystkim nuty ziołowe i trawiaste, do tego akcenty cytrusowe. Dawno nie wąchałem pilsa z taką przyjemnością. 5
          Smak: Dość wytrawny, miękki. Goryczka jest wyrazista. W smaku dominuje chmielowa ziołowość lecz czuć słodową bazę i wspomniane nuty cytrusowe. Goryczka pozostaje dość długo i po chwili robi się nawet dość nieprzyjemna (jedyny minus), trzeba więc wziąć kolejny łyk . 4,5
          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. 5
          Opakowanie: Jak inne wyroby browaru. Butelka NRW, etykieta niespecjalnie oryginalna i urodziwa, ale spójne z dostosowanym kolorystycznie kapslem. 3,5
          Uwagi: Bardzo dobry pils z wyraźnym i bogatym smakiem chmielu. Gorąco polecam!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            Alk. 4,8%

            Aromat - chmiel na początku na przedzie, ale potem balans słodowo-chmielowy. Chmiel w kierunku łąki i kwiatów, słód w tonacji suszonego ziarna i odrobiny chleba
            Piana - wysoka, umiarkowanie trwała z dłuższą koronką
            Barwa - jasne złoto
            Wysycenie - średnie, musujące
            Smak - tu chmiel odgrywa ważniejszą rolę. Wyrażniejsze łąkowo-kwaiatowe niuanse, minimalna świeżo skoszona trawa. Od chmielu łagodny, dłuższy finisz. Goryczka jak na Frankonię (gdzie pilsy są mniej wytrawne) wyraźna, ale nie jest przesadnie wysoka. Łagodne słodowe tony z bardzo delikatnym suszonym ziarnem
            Treściwość - pełne

            Przyjemny, fajny pils, smaczne piwo.
            Last edited by darekd; 04-10-2021, 00:40.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Click image for larger version

Name:	P1090349.JPG
Views:	41
Size:	23,0 KB
ID:	2321412

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎