Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Diebels, Diebels Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie jest ono jednak pozbawione wad, do których z pewnością należą:
    zbyt duże schłodzenie tego piwa. Taki wniosek nasuwa mi się po przeczytaniu Twoich spostrzeżeń na temat tego znanego mi piwa. Temperatura w lodówkach domowych jest jednak zazwyczaj niższa niż zalecanej temp. spożycia piwa. Postaraj się nie przetrzymywać tak długo piwa w lodówce, a zyska na pianie, a nawet na bukiecie i smaku

    Comment

    • diebels
      Senior
      • 11-2005
      • 170

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to jest to mój pierwszy alt i jestem dosyć mile zaskoczony.
      Ładny brunatny, głęboki kolor, ciekawa intensywna palono-kawowa goryczka i dobre wysycenie to atuty tego piwa.
      Nie jest ono jednak pozbawione wad, do których z pewnością należą: słaba piana (znikająca całkowicie wkrótce po przelaniu), słaby zapach (kiedy piwo jest schłodzone praktycznie niewyczuwalny, po jakimś czasie oddychania ujawnia się lekki jakby chlebowy aromat, ale ciężko jest dokładnie wyczuć), a sam smak mógłby być bardziej treściwy, bo mimo niezłej goryczki piwo sprawia wrażenie trochę rozwodnionego.
      Opakowanie ładne, z ciekawym kapslem, stylową etykietą i kontrą tradycynie dla Niemców nie zawierającą ekstraktu. alk. 4,9%.

      Podsumowując piwo jest uratowane w moich oczach głównie dzięki kolorowi i goryczce, ma sporo mankamentów, które jeśli by poprawić mogłoby powstać jedno z moich ulubionych piw. Duży potencjał, ale nie do końca wykorzystany.
      Co ciekawe dla mnie wersja lana pita w Browarze jednak się różniła ,moim zdaniem subiektywnym ( piłem ok 100 Diebelsów) z różnych zródeł -im świeższa warka tym lepsza.

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #33
        No, jeżeli będę miał kiedyś okazję spróbować lanej wersji, to napewno z niej skorzystam. Świeże na pewno będzie jeszcze lepsze
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          zbyt duże schłodzenie tego piwa. Taki wniosek nasuwa mi się po przeczytaniu Twoich spostrzeżeń na temat tego znanego mi piwa. Temperatura w lodówkach domowych jest jednak zazwyczaj niższa niż zalecanej temp. spożycia piwa. Postaraj się nie przetrzymywać tak długo piwa w lodówce, a zyska na pianie, a nawet na bukiecie i smaku
          Zdaję sobie dobrze sprawę z tego, że bardzo łatwo jest piwo "przechłodzić" i zawsze na to uważam. Nie trzymałem go zbyt długo w lodówce, mało tego leżał na dolnej półce, gdzie jest "najcieplej", a po wyjęciu dałem mu odestać ok 15min w pokoju, więc to chyba nie jest powód. Nawet pod koniec picia, kiedy piwo już było zupełnie ciepłe zapach był bardzo słaby.

          Napewno spróbuję jeszcze nie raz się z tym piwkiem zmierzyć, może wtedy będzie inaczej. Możliwe, że piwo się zepsuło podczas transportu, może nie miałem dnia do takiego akurat piwa, a może po prostu ALT to nie moja bajka Pożyjemy, zobaczymy.
          Last edited by wrednyhawran; 22-01-2011, 04:11.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #35
            Kolor: Brunatno-czerwony, ładny.
            Piana: Średniobąblowa ładnie się spieniła. Po dłuższej chwili, opadła do ochronnej warstwy, w miarę trwałej.
            Zapach: Delikatny słodowo-chmielowy, z nutą karmelu. Później bardziej chmielowy. Ładny, słodowy po ociepleniu.
            Smak: Od początku czuć treściwą, mocną, ziołową gorycz. Zostawia miły lekko ziołowy posmak. Smaczne. Jak na piwo górnej fermentacji nie wyczuwalna owocowość.
            Wysycenie: Średnie.
            Opakowanie: Ładne jak na fotce dryxa powyżej.
            Uwagi: Pierwsze spotkanie z Altem wypadło pozytywnie.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • wilko
              Senior
              • 07-2008
              • 226

              #36
              To moje wejście w altowy świat. Zaczęło się obiecująco, Diebels ma piękny herbaciany kolor, jest kryształowo klarowny. Piana nietęga, ze średnich bąbelków, opadająca dosyć szybko. Wysycenie trochę ją odbudowuje i jest wtedy drobniejsza, ale ostatecznie schodzi do zera, na szkle nie siada. Zapach czysty, rześki, nieslodko słodowy. Bardzo zachęcający. Niestety z temperaturą zaczął z niego wyłazić alkohol. Piwo to ma sporą, fajną goryczkę. Z początku, chłodne, jest smaczne. Czyste, lekkie, ze smaczkami palonych słodów. Niestety tak jak w zapachu, alkohol z czasem wyszedł nieznośnie na wierzch, a to przecież ledwie 4,9%. Pianę bym przebolał i byłbym na prawdę ukontentowany tymże piwem, ale ta natarczywa alkoholowość po lekkim ogrzaniu położyła wszystko.
              Pite z okazji 10lecia browar.bizu. Miałem nadzieję na, dla mnie, nowy i godny okazji trunek, ale chyba lepiej było wybrać sprawdzone, czekające w lodówce, Belgijskie Pale Ale.

              Comment

              • Ramiel
                Senior
                • 11-2010
                • 207

                #37
                W moim przypadku również był to pierwszy alt. Ładna, herbaciana barwa; drobnoziarnista, dość trwała piana, przyjemny chmielowo-owocowy zapach; smak goryczkowy ale przy tym łagodny, czuć odrobinę pozbawionego słodyczy karmelu i górnofermentacyjnych owoców. Dobre piwo.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #38
                  Kolor nasycony herbaciany, w zasadzie porządnego bursztynu . Piana kremowa, wysoka, dość strzępiasta i przez to niezbyt trwała.
                  Dziwny zapach, jakiś-taki ziołowo-metaliczny, ale to może "górnozaworowa" specyfika... W smaku leciutko słodowy (karmelowy?), dalej (znów lekkie) nuty goryczkowe. Ogólnie taki dość zwiewny...
                  Gaz niezbyt wyczuwalny, dopasowany do charakteru piwa. Butelka longneck, dedykowany złoto-zielony kapsel, charakterystyczna, z daleka rozpoznawalna, sześciokątna eta, na kontrze lans.
                  Smaczne, niby klasyka gatunku, ale liczyłem na nieco więcej "mięsa".

                  Comment

                  • Hedin
                    Senior
                    • 02-2011
                    • 370

                    #39
                    Chyba najbardziej "chlebowy" alt, jakiego piłem. Poza tym zaliczyłbym go do tych słabiej nachmielonych, bardziej słodowych. Smaczne piwo, jednak bardziej jestem przekonany do bardziej wytrawnych i solidnie chmielonych altów oraz o nieco bardziej estrowym profilu aromatycznym.

                    Comment

                    • Aleksandros
                      Senior
                      • 05-2011
                      • 352

                      #40
                      Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. 4,5
                      Piana: Przybrudzona biel. Piwo pieni się przy nalewaniu mocno, ale imponująca piana szybciutko opada praktycznie do zera. 3
                      Zapach: Słodowy, lekko kwiatowy, lekko karmelowy. Przyjemny, ale niebyt mocny. 4
                      Smak: Głęboki słodowy. Dość harmonijny. Na finiszu przyjemna goryczka o umiarkowanej mocy. 4,5
                      Wysycenie: Średnie, mogłoby być trochę niższe. 4
                      Opakowanie: Eleganckie, zielona etykieta i kapsel. Brak informacji o ekstrakcie. 4,5
                      Uwagi: Pity zaraz po Frankenheimie wypadł wyraźnie lepiej. Goryczka mniejsza, za to przyjemniesza. Również smak pełniejszy niż u konkurenta. Polecam.

                      Comment

                      • diebels
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 170

                        #41
                        Wzorzec klasyki przemysłowej , zawsze można sie napić Zum Uerige

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #42
                          kolor: ciemnobursztynowo-czerwowany, klarowne
                          piana: ecru, gęsta, niezbyt trwala, opada do korzucha
                          zapach: niezbyt intensywny, slodowo-karmelowy
                          smak: słodowo-karmelowy, zrównoważony dosyć intensywną, przyjemną goryczką, w oddali posmaki orzechowe(?)
                          wysycenie: dosyc niskie
                          ogolnie: bardzo dobre piwo, idealne zrownowaznienie mocnej goryczki ze smakami słodowymi, moznaby pochłaniać jedno za drugim
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #43
                            Bardzo mi smakowało. Lubie jak spora goryczka balansuje się ze słodem.

                            Comment

                            • coder
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 1347

                              #44
                              Aromat: słodowy, karmelowy, suszone śliwki

                              Piana: średnio wysoka, rzadka, nietrwała

                              Barwa: miedziana, iskrząco klarowne

                              Smak: słodowy, karmelowy, niezbyt rozbudowany, dobrze zrównoważony nieprzesadną goryczką, nutki beczkowe i śliwkowe, nieco kartonowy.

                              Goryczka: średnia, nieco tępa, lekko pozostająca

                              Odczucie w ustach: pełne, gładkie

                              Ogólne wrażenie: poprawne i pijalne piwo, ale nic specjalnego, taki grzeczny ciemniaczek bez większych wad. Za mało słodowości, chlebowości, tanie posmaki karmelowe.

                              Comment

                              • erudyta
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 189

                                #45
                                Piwo jak najbardziej godnie polecenia. Po raz kolejny miałem okazję pić Diebelsa Alt i po raz kolejny się nie zawiodłem.
                                Herbaciany kolor, wysoka, gęsta, i trwała piana, słodowy smak z przyjemną goryczką sprawiają, że pije się go z przyjemnością.
                                Koncerniak, ale trzyma poziom

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎