Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #31
    Kolor: Rubinowy, klarowne.
    Piana: Ładna, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje.
    Zapach: Bardzo intensywna wędzonka i popiół z karmelem w tle.
    Smak: Pełne, karmelowa słodycz skontrowana dość wysoką goryczką. Oprócz wszędobylskiej wędzonki daje o sobie znać też ziołowo - tytoniowy chmiel.
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego.
    Opakowanie: Zgrabna klasyka, brak dokładnego składu.
    Uwagi: Wyznacznik stylu. Piwo bardzo intensywne ale świetnie ułożone i pijalne.
    Attached Files

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #32
      [13.10.18] btl. sample 8zl @PNF. Bardzo ciemne brazowe, klarowne, ladny lacing. Aromat: pyszna szyneczka wiejska z ciemne skorka. Smak: bardzo wedzone, szynka w plynie, kandyzowane czerwone owoce, ciemny karmel. Geste, moze sliweczka wedzona i ciemne winogrona. Ogniskowosc retronosowo. 3,9/5.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #33
        W zapachu kiełbasa, dym, torf, zbutwiałe drewno, imbir, bez nut koźlakowych. W nucie dolnej wanilia, oscypek i brandy. W smaku jednocześnie piekące i wędzone, w finiszu kakao, nic z koźlaka, ale jako Rauchbier naprawdę zacne. Za to dałem cenę oficjalną, ale pozostałe 3 mam za pół ceny.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19175

          #34
          Pamiętam, że piłem dwa razy. Gdzieś koło roku 2005-7 i gdzieś 8-9 lat temu. Za pierwszym razem nie byłem w stanie zmęczyć, ale to był pierwszy tego typu przedstawiciel i piliśmy na dwóch. Drugim razem gdy już się coś innego wypiło podobnego to nie traktowało się tego jak coś wadliwego, a doszukiwało się pozytywnych niuansów. I ten drugi raz uważam za udany. Smakowało. Choć jak dla mnie zbyt intensywne w odbiorze. W swoich poszukiwaniach domowych wędzonkę staralem się tłumić, a wydobyć inne słody. No ale to taki styl.

          Comment

          • darekd
            Senior
            • 02-2003
            • 12227

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            W swoich poszukiwaniach domowych wędzonkę staralem się tłumić, a wydobyć inne słody. No ale to taki styl.
            Dalej tak jest, a i jak na styl (konkurencyjne piwa w tym stylu) jest ciężko i moim zdaniem przesadne wędzenie. Dzięki temu piwo jest bardzo oryginalne i jako takie warte polecenia,
            ale nie jest zbyt sesyjne. Trochę tak, że w Bambergu to turystyczno-piwne miejsce nr jeden, dzięki temu sprzedaje się na świecie. W większości innych frankońskich piwach wędzoność jest zazwyczaj dużo bardziej delikatna.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #36
              Najnowsze z Lidl'a, 10,99. Pieczona karkówka z pieprzem, grill, chleb z ogniska, papryka, ale jest element koźlakowy, w nucie dolnej ziołowo i lekko pieczone jabłka. W smaku wędzenie dopiero na finiszu, słodowe, chleb wileński, bardzo duży charakter piwa i do tego przy temperaturze 16 stopni pijalność idealna. Lepsze niż w tamtym roku.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9736

                #37
                No... to jest argument, aby zajrzeć do "niemca"...
                Dobra cena. Niedawno też piłem, jak zawsze ze smakiem.​

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎