Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Winkler Bräu (Lengenfeld), Kupfer Spezial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Winkler Bräu (Lengenfeld), Kupfer Spezial

    To NIE jest piwo o kolorze miedzianym, ono jest rubinowo-bursztynowe, barwa nasycona, ładna.
    Piana trochę zawodzi, na początku osiąga ze dwa centymetry, niezbyt sztywna, brudnobiała, szybko znika.
    Zapach taki jakiś słodowo-piwniczny, chyba z lekką domieszką "mokrego psa" (lepsze to, niż "wyżęta ścierka"...).
    W smaku dominuje słód, zaraz potem pojawiają się goryczkowe posmaki słodów palonych i chyba... lekkie smaczki orzechowe...
    Spore nasycenie, przy tym piwie tak w górnej granicy akceptacji.
    Nowiutka (!) butelka euro, biały kapsel z granatowym godłem miasteczka/browaru (?) - jednorożcem i napisem "Winkler-Braeu, Lengenfeld, seit 1628", gotykiem. Napisy te powtarza (choć już ludzką czcionką) etykieta, kontra i krawatka. Tu z kolei gotykiem pisany jest, dominujący, miedziano-błyszczący napis "Kupfer Spezial". Na kontrze budzące szacunek opisy, że browar od ponad 375 lat należy do rodziny, jęczmień pochodzi z własnych upraw, a piwo warzone jest w otwartych kadziach .
    Więcej informacji o browaro-hotelo-spa - www.winkler-braeu.de. Ze strony wynika, że "Kupfer Spezial" to ich specjalna specjalność .
    Dla porządku - piwo ma 5,4% alkoholu, kupione w Zofmarze. Ciekawe, pijalne, ale spodziewałem sie więcej po takim specjale...
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Też mam nowiutkie butelki euro

    Aromat - słodowy, lekki karmel, po ogrzaniu trochę suszonych owoców.
    Barwa - wpadająca w brąz
    Piana - drobne pęcherzyki, niezbyt wysoka i raczej długo nie wytrzymuje, choć nie znika całkiem
    Wysycenie - w miarę wysokie, przyjemnie musuje, tu pasuje
    Smak - oparty na słodach, nieco karmelu, suszone śliwki, potem rzeczywiście nieco orzechów, jakby migdałów lub orzeszków ziemnych a nie włoskich. Delikatna goryczka odsłodowa, o której wspominał Pancernik
    Treściwość - umiarkowane, pełne piwo.

    Ciekawe, łagodne piwo z ciekawą słodową nutą. To mój drugi "miedziak" (Kupfer) po
    budziszyńskim:



    Nie jest to raczej osobny gatunek, ale jako podgrupa dunkli póki co piwa miedziane mi smakują

    Drink-Hala, Wrocław

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #3
      Mam też to piwko na testach... i także w nowiutkiej flaszce euro!

      Piana... nie za duża, opada po jakimś czasie prawie do zera...
      Kolor... pod światło rubin-bordo...
      Zapach... kawa, karmel... całkiem fajny...
      Gaz... średni...
      Smak... nie za słodkie, karmel z lekkim kwaskiem, kawa itp...

      Jak dla mnie... czasem można wypić takie smaczne piwko...
      Attached Files

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Dla porządku dodam, że piwo ma 13,8 % ekstr. i nadal 5,4%.
        Browar resturacyjny z bawarskiego Górnego Palatynatu. Znowu w Drink-Hali,
        mi smakuje i wracam do niego z przyjemnością.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎